מערכת COL | יום י"א תשרי ה׳תשע״ח 01.10.2017

אילת: הראשל"צ סייר במוסדות חב"ד ונאם בפני התלמידים

תגיות: יוסף העכט
אורח בקהילת חב"ד באילת: הראשון לציון הרה"ג יצחק יוסף • הראשל"צ ביקר במוסדות חב"ד, נלוו אליו בביקורו הרב הראשי לאילת וחבר בי"ד רבני חב"ד הרב יוסף הכט ושלוחי הרבי בעיר • ביקורו המסורתי של הראשל"צ בעיר הדרומית התקיים ביום ו' בתשרי, יום בו צויינו בבית הספר חב"ד את יום הסתלקותה של הרבנית חנה ע"ה אם הרבי וגם את יום סיום לימוד הרמב"ם על כל מסלוליו ובספר המצוות • ומה סיפר הראשל"צ לתלמידים על האדמו"ר הצמח-צדק? • סיקור, תמונות
אילת: הראשל

התרגשות גדולה אחזה בילדי בית ספר חב"ד באילת, כאשר אל רחבת הטקס המיוחד צעד הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף.

ביקורו המסורתי באילת של הרב הראשי התקיים ביום ו' בתשרי, יום בו צויינו בבית הספר גם את יום הסתלקותה של הרבנית חנה ע"ה אם הרבי וגם את יום סיום לימוד הרמב"ם על כל מסלוליו וגם בספר המצוות.

מאות ילדי בית הספר ותלמוד התורה התכנסו לכינוס מיוחד, בו שמעו דברי התעוררות גם לכבוד הילולת הרבנית וסיום הרמב"ם וגם כהכנה לקראת היום הקדוש הבעל"ט.

בבית הספר חב"ד התקבל הראשל"צ על ידי מנהלת בית הספר הרבנית לאה אייזנבך. אל הרב התלוו רב העיר אילת ויו"ר מוסדות חב"ד הרב יוסף הכט ורב השכונה הרב שמעון אייזנבך, אנשי פמלייתו בראשות סגן ראש העיר ר' משה אלמקייס, הרב מנדי קליין, הרב לוי הכט, הרב מנחם ארבוב והרב מאיר גמליאל.

הרב אייזנבך פתח את הדברים וסיפר על הקשר המיוחד של משפחת הראשון לציון למוסד בית חנה הראשון שהוקם בירושלים בשכון חב"ד, שם עבדה כגננת אחותו של הרב הראשי, וגם אביו הגאון רבי עובדיה יוסף ע"ה עמד בקשר הדוק עם הרב זעליג סלונים ע"ה ותמך בפיתוח גני בית חנה.

רב העיר - המרא דאתרא הרב יוסף הכט התכבד לשאת דברים לכבוד המעמד ולכבוד הראשל"צ. הוא סיפר לכולם על כך שביקור הרב ממשיך את מסורת אביו שהיה מקפיד מאוד לבקר באילת מידי שנה בימים הנוראים ועמד על כך גם אם היו קשיים ועיכובים.

הרב הכט סיפר על סיומי הרמב"ם שנערכו במצרים בהוראת הרבי וביקש מהרב הראשי רבי יצחק יוסף לסיים את הרמב"ם והרב נענה לבקשתו וקרא בהטעמה רבה את ההלכות האחרונות שבספר שופטים.

הרב הכט בירך את הילדים לקראת תחילת השנה החדשה ואיחל להם ולצוות החינוכי הצלחה רבה בדרכם ובסיום דבריו הזמין את הראשון לציון לשאת את דבריו.

הרב הראשי עורר במשך שעה ארוכה את התלמידים ללימוד תורה והצביע על הזכות הגדולה שנפלה בחלקם ללמוד בבית ספר תורני שספוג ביראת שמים אמיתית.

הוא סיפר להם מעשה באדמו"ר הזקן שראה את הצמח צדק מטפס על עמוד גבוה וכששאל אותו איך הצלחת, ענה לו הצמח צדק כי בניגוד לחבריו שהביטו למטה ונפלו הוא הביט רק למעלה וראה רק את מה שחסר לו כדי להגיעו לפסגת העמוד. "כל אחד צריך לשאוף להגיע למקום גבוה ברוחניות ואל לו להביט על קשיים ומניעות", אמר הראשל"צ.

דברי סיכום נשמעו מפי סגן ראש העיר ר' משה אלמקייס שעמד בדבריו על הצלחת בית הספר אשר תלמידיו מהווים סמל ודוגמה לכל רואיהם ומכיריהם.

בעת יציאתו של הרב הראשי נגשו אליו התלמידים וגם הורים שנכחו במקום ובקשו את ברכתו באופן אישי וליוו אותו בשירה ובזמרה ברוב פאר והדר.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.