מערכת COL | יום ה' תשרי ה׳תשע״ט 14.09.2018

זכרון להולכים: 9 שנים לפטירת הרב בן ציון ליפסקר ע"ה

היום, ה' תשרי חל יום היארצייט התשיעי לפטירת הרב השליח הרב בן ציון ליפסקר ע"ה, רבה הראשי של ערד ● הרב ליפסקר היה רב עיר, שליח ומקושר בכל נימי נפשו לרבי, נשלח לעיר בשנות הל' המאוחרות, כשהוא יודע מראש שהמשימה אשר לפניו איננה פשוטה ● הרב בן ציון ליפסקר ע"ה
זכרון להולכים: 9 שנים לפטירת הרב בן ציון ליפסקר ע
היום, ה' תשרי חל יום היארצייט התשיעי לפטירת הרב השליח הרב בן ציון ליפסקר ע"ה, רבה הראשי של ערד.

הרב ליפסקר היה רב עיר, שליח ומקושר בכל נימי נפשו לרבי, נשלח לעיר בשנות הל' המאוחרות, כשהוא יודע מראש שהמשימה אשר לפניו איננה פשוטה, כפי שהתבטא הרבי על העיר 'א שווערע שטאט' (עיר קשה).

הרב ליפסקר לא נח לרגע, מיד בהגיעו לעיר החל להפעיל את מערך הכשרות, כאשר הכשיר את בתי המלון בעיר, מפעל תלמה-שפע (הקורנפלקס הידוע), ועוד. דרך כניסה לבתי הספר הלא דתיים, בשיעורי יהדות, הכנה לבר מצווה, כנסי תורה לקראת החגים, בריתות מילה, עריכת חופות, לוויות אזכרות ובעצם, כל דבר שבקדושה.

הרב ליפסקר היה ידוע בחינו המיוחד, בנעימותו, בסבר פניו המאיר לכל אדם, קיבל אנשים בכל שעות היממה ודאג לכל מחסורם הגשמי והרוחני. אנשי העיר ידעו שהרב הוא כתובת לכל בעיה שתהיה בחייהם חלילה.

עם פטירתו הפתאומית בשנת תש"ע, נותרה העיר כאובה ומיותמת, אולם חתנו וממלא מקומו הרב יעקב מנדלזון שיחי' ואשתו חנה, ממשיכים את הפעולות הגדולות, כיום העיר פורחת עם בית ספר חב"ד לבנים ובנות, כולל, מעון, גני ילדים משגשגים, בית התבשיל וכל המוסדות שהיו, המשיכו לשגשג ולפרוח.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.