מערכת COL | יום כ"ח אלול ה׳תשע״ז 19.09.2017

מהרישום ועד קבלת המפתח: כך מארחים אלפי תמימים ● תיעוד

בימים אלו עורכים אלפי חסידי חב"ד, אנ"ש ותלמידי התמימים, את ההכנות לקראת הנסיעה לרבי לחודש תשרי, כשבד-בבד 'ועד תלמידי התמימים העולמי' המופקד על האירוח, נערך אף הוא לקראת הנהירה הגדולה והאירוח המאורגן והמסודר - בגשמיות וברוחניות • איך עובד הרישום? מי אחראי על תאריכי הטיסות? מתי מתחיל הרישום בפועל? על איזו הצהרה מחוייבים לחתום? ומה קורה במוקד הרישום בקראון-הייטס? COL מגיש לשירות הציבור סקירה מפורטת על תהליך הרישום והאירוח על-ידי 'ועד תלמידי התמימים העולמי' • צפו >>● תשרי בליובאוויטש תשע"ח - הכל קורה כאן. ערוץ מיוחד ב-COL
מהרישום ועד קבלת המפתח: כך מארחים אלפי תמימים ● תיעוד
צילום: שימי קוטנר, COL

שבת סליחות.
ימי החגים כבר נראים מעבר לאופק. בכל בית יהודי בעולם, נערכים לקראת הימים המשמשים ובאים, בין בגשמיות ובין ברוחניות. הדברים מקבלים משמעות אחרת, כאשר לא מדובר בבית רגיל, אלא בביתם של אלפי תמימים. העבודה הרבה שעל כתפי 'ועד תלמידי התמימים' [לצד ארגון 'בנות חב"ד' המופקד על אירוח הבנות] גדולה מאין שיעור, צוותי ענק עמלים כל העת על אירוחם המלא של אלפי אורחים.

COL מגיש לשירות הציבור סקירה מפורטת על תהליך הרישום והאירוח על-ידי 'ועד תלמידי התמימים העולמי'.

חודש אב:
תיאום עם הנהלות הישיבות


חודשיים קודם לפתיחת פעילות ה'ועד' בפועל, ואנשי 'ועד תלמידי התמימים' כבר עוסקים במלוא המרץ בתוכניות החודש. בימים אלו נפגשים נציגי ה'ועד' עם חברי הנהלות הישיבות השונות, מתאמים את הפיקוח והעדכון השוטף לכל אורך הדרך, אופן הלימוד, דרישות הנהלות ישיבות תומכי תמימים מתלמידיהם במהלך החודש, זמני הגעה ויציאה, כך, עד לפרטים הקטנים ביותר.

חודש אלול:
רישום מסודר, פקדונות והכנה רוחנית

ימיו של חודש אלול בקרב תלמידי תומכי תמימים, מאופיינים בהכנה רבה, התכוננות והתבוננות לקראת הנסיעה אל הרבי, ההתוועדויות כולם, נסבות בדרך כלל בעניין כזה או אחר הקשור עם ההכנה אל הנסיעה.

גם 'ועד תלמידי התמימים', פועל בין התמימים במישור הרוחני כבר בימים אלו, על ידי הדפסת קבצי הכנה לנסיעה, ובהם מאמרים ושיחות, כמו גם סיפורים ועניינים חסידיים אחרים, על ידם נעשה הבחור 'בשל' ומוכן יותר לקראת נסעתו לחצרות קודשנו.

לא רק במישור הרוחני ניכרת פעילותו של ה'ועד' בימים אלו. גם מן ההיבט הגשמי, יודע הבחור כי החלו ימי ההרשמה לקראת הנסיעה, ובכך נדרש הוא למלאות את הטפסים בהם מצויינים תאריכי נסיעתו, מספר הטלפון של הוריו, אישור על קבלת ביטוח רפואי והצהרה כי לא יחזיק ברשותו מכשירי טכנולוגיה בעלי חיבור לאינטרנט. הנהלת הישיבה חותמת כי היא מאשרת את נסיעתו ותאריכיה של כל אחד מן התלמידים, והטפסים עוברים לנציג, לצד דמי פיקדון ושהות.

עם העברת הטופס מקבל כל נרשם את החוברת 'אני לדודי' הנזכרת לעיל, והמהווה הכנה רוחנית ראויה לקראת הנסיעה.

ערב תשרי:
מוקד הגעה, אישרור הפרטים והשתכנות נעימה

באולם בית 'ועד תלמידי התמימים' העומד סמוך ונראה ל'770', פועל ללא הרף במשך אותם ימי ערב תשרי מוקד הרשמה וקבלה, המפנה את הבחור לדירתו ולנציגי הישיבות האחראים על רווחתו הגשמית והרוחנית.

במוקד מתבצע הליך קבלתו של הבחור, נציגי הרישום עוברים על הפרטים ומוודאים שאין כל טעות, מעדכנים את הפרטים בתוכנה המסודרת, מוסרים לבחור את המפתח לדירתו, הוראות ההגעה ומידע על הצוות שלו במהלך החודש, ומעדכנים את הממונים על-כך שהוא הגיע, יחל מעתה להשתתף בסדרים והתוכניות, ויוכל להנות מחדר האוכל המרווח של ה'ועד'.

דירות 'ועד תלמידי התמימים' עומדים הכן מסודרים ומטופחים, כנדרש וכראוי, מוכנים לקליטתם של האורחים, כשעל פעולתם התקינה עמלים אנשי הצוות האחראי לכך, הדואגים במשך כל החודש לוודא כי במקום שוררת אווירה נעימה ונקיה.

מכאן הדרך קלה לחודש של התעלות והתרוממות רוחנית, ניצול הזמן, וקבלת כוחות לכל השנה כולה.
הוסף תגובה
1 תגובות
1.
רישום לתשרי
י"ח אלול ה׳תשע״ט
איך נכנסים לאתר הרישום?
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.