מערכת COL | יום כ"ו אלול ה׳תשע״ז 17.09.2017

10 ראשי ערים: מה עשו ומה יעשו לטובת החב"דניקים? • חלק ב'

בכל עיר ועיר בארץ-הקודש ישנה קהילה, גדולה או מעט קטנה יותר, של חסידי חב"ד - המתגוררים בה ותומכים בתושביה - בגשמיות וברוחניות • בראיון מיוחד למגזין ראש השנה ב-COL משתפים 10 ראשי ערים בישראל - מה עשו לטובת החב"דניקים בשנת תשע"ז, ומה יעשו עבורם בתשע"ח?וגם: במה הם בחרו לברך את תושבי הקהילה בעירם? • בפרק השני: רונן פלוט - מגדל העמק. דוד יפרח - עמק לוד. משה אבוטבול - בית שמש. אליהו (ללו) זוהר - קרית-מלאכי וישראל פרוש - אלעד • לראיון המלא >>>

• ראשי הערים: ביתר, טבריה, לוד, מגדל העמק וצפת בראיון מיוחד > חלק א'

10 ראשי ערים: מה עשו ומה יעשו לטובת החב
מימין: עמק לוד. קרית-מלאכי. נצרת עלית. אלעד ובית-שמש

מאת: מנדי זילברשטרום - COL

***

בשנים האחרונות התפתחו קהילות חב"ד בערים רבות ברחבי ארה"ק, מדרום לצפון וממזרח למערב. מגוריהם של תושביה החב"דניקים בכל עיר ועיר, מורגשים - הן בצד הגשמי והן בצד הרוחני.

ערב ראש השנה החדשה - תשע"ח, ורגע לפני ששנת תשע"ז חולפת לה, פנה מנדי זילברשטרום, עורך ב-COL אל 10 ראשי ערים ושמע מהם: מה העשייה שלהם בשנה האחרונה לטובת הקהילה החב"דית בעירם - ומה התכנון לשנה זו?

וגם: מהי ברכתם לחסידי חב"ד - לרגל השנה החדשה?  

בחלק הראשון: מאיר רובינשטיין - ביתר עלית. יוסי בן-דוד - טבריה. יאיר רביבו - לוד. אלי ברדה - מגדל העמק. אילן שוחט - צפת.

***

אלעד - ישראל פרוש:

מה עשיתי ב-תשע"ז? "לקראת פתיחת השנה פינינו מוסדות ששכנו יחד עם מוסדות חב"ד בבניין, על מנת להרחיב את שטח המוסדות. העברנו את גני חב"ד מקרוואן למבנה קבע, ויצאנו למכרז לבניית מעון בן שש כיתות ומקבץ של שישה גני קבע הסמוכים למוסדות, כאשר הצפי הוא סיום בניה לתחילת שנה"ל הבאה.

"כמו כן סיימנו את ההיתרים לבניית בית הכנסת, ומצאנו מקום חלופי לקרוואן הנוכחי, על מנת לאפשר מקום לבניית בית קבע מפואר.

"אני מאחל למרא דאתרא של קהילת חב"ד באלעד הגרש"ז ירוסלבסקי שליט"א, ולכל חברי הקהילה, שנה טובה ומבורכת, ושנת התעלות בחסידות ויראה." 


בתמונה: ראש העיר אלעד ואביו סגן שר החינוך, מאיר פרוש אצל רב הקהילה, הרב שנ"ז ירוסלבסקי.

קרית-מלאכי - אליהו (ללו) זוהר:

מה עשיתי ב-תשע"ז? "השנה הקמנו לטובת חב"ד שני גני ילדים ברחוב הבעל שם טוב ובשכונת כרמי הנדיב. שיפצנו גנים שסבלו מהזנחה של עשרות שנים ובמהלך השבועות הקרובים נחדש מספר גנים נוספים.

"לאחר שחנכנו את בניית המבנה החדש של ת"ת חב"ד בנים, התחלנו בבניית מבנה חדש גם לבי"ס חב"ד בנות בעלות של 12 מיליון שקלים. גן משחקים גדול עם מגוון מתקנים נבנה במהלך בשכונת חב"ד בעלות של כמיליון שקלים, ערכנו תהלוכת ל"ג בעומר ענקית בשיתוף מחלקת החינוך וכל ילדי בתי הספר. התקנו עמודי תאורת לדים במספר פינות שהיו חשוכות לאורך השנים.

"וכמובן הדובדבן: היה לי הכבוד והעונג לאשר קריאת רחובות ע"ש הרבי מליובאוויטש וע"ש אביו הרב לוי יצחק שניאורסון.

אני מברך את חסידי חב"ד וכן את שאר תושבי קרית מלאכי בברכת שנה טובה, שנה מוצלחת עם עשייה רבה ויהי רצון שנזכה לביאת גואל צדק במהרה בימינו". 


בתמונה: ראש העיר עם חברי המועצה החב"דיים - ר' צאלי מזרחי ור' חיים שטיינר.

בית שמש - משה אבוטבול:

מה עשיתי ב-תשע"ז? "הנני בשורות אלו לברך את קהילת חב"ד העירונית בבית שמש, תרומתם הברוכה ועשייתם הנמרצת בעיר בכל מה שקשור ליהדות היא מהמפורסמות שאינם צריכים ראיה.

"העיר בית שמש חבה חובה נעימה על כל הפעילות של חב"ד במישורים רבים הן עם נוער מבוגרים ונשים בתחומי החינוך הרווחה והדת ואת התוצאות רואים בעלייה ברוכה של שומרי התורה בעיר.

מה אעשה ב-תשע"ח? "אנו חותרים לכך שבכל שכונה יהיה ביה"כנס בנוסח חב"ד. עשינו זאת בשנה האחרונה גם ברמת בית שמש ג' וגם בשכונת חפציבה. כמו גם בבור טבילה בנוסח חב"ד במקווה בשכונת רמבש ג' וכן ברמה א' ועוד היד נטויה בעז"ה...

"אני רוצה לאחל לקהילה היקרה: שנה טובה ומבורכת שנת הפצת התורה והדת לכל בית בישראל אמן. חיזקו ואימצו".  


בתמונה: ראש העיר בית שמש וחסיד חב"ד תושבי העיר.

מועצה אזורית לוד - דוד יפרח:

"תושבי קהילת חב"ד היקרים, המועצה האזורית עמק לוד פועלת ללא תנאי למען רווחת כלל תושביה בכלל, ותושבי כפר חב"ד- היישוב הגדול במועצה, בפרט.

מה עשיתי ב-תשע"ז? "קצרה היריעה מלפרט את מגוון הפרויקטים והשירותים שניתנו לתושבי הכפר בתשע"ז בתחומים שונים כגון: הקמת פארק בית הרב 770 בהיקף של 3.5 מיליון ש"ח , חנכנו את בית הספר לבנות "בית רבקה" צעירות אשר נבנה באיכות גבוהה, הפעלת כיתת ותיקות לנשות חבד הנמצאות בגיל פרישה, פתיחת גני ילדים חדשים ועוד, שודרגו תשתיות כמו סלילת הכביש לכפ"ח ב' ובתיאום עם הוועד הוקמו שלטים לכל הרחובות, לכל אלה יש להוסיף את פעולות התרבות אשר מתרחבת משנה לשנה.

מה אעשה ב-תשע"ח? בתשע"ח צפויים להפתח ארבעה גני ילדים חדשים, יוקם מועדון נוער, יורחב פרויקט פארק בית הרב 770, יישום תכנית "ניצנים" להפעלת צהרונים של משרד החינוך, ישודרגו תשתיות ועוד.

"לשנה החדשה אאחל שנה מבורכת בעשייה, שנת בריאות, שמחה והצלחה, עם שלום ואחווה, חסד, רחמים וחיים טובים, לנו ולכל עם ישראל. שנה טובה ומתוקה, כתיבה וחתימה טובה". 


בתמונה: יפרח לצד יו"ר הוועד ר' שמעון רבינוביץ' והמד"א הרב מאיר אשכנזי.

נצרת עלית - רונן פלוט:

"אני מברך את קהילת חב"ד בנצרת עלית ורואה בה קהילה תורמת, משמעותית, חשובה - קהילה רצויה מאוד שנמצאת בימים אלה בצמיחה, והיא גדלה מיום ליום.

"הקהילה בראשות הרב ישעיהו הרצל, מחוברת מאוד לפעילות העירונית, במגוון של פרויקטים למען הקהילה לאורך כל ימות השנה, בחגים, באירועים שמחים, ולמרבה הצער גם באירועים לא משמחים.

"קהילת חב"ד היא חלק בלתי נפרד מהפנים היפות של נצרת עלית, אני מאוד שמח שהיא נמצאת בתקופה מאוד טובה של צמיחה ושמצטרפים אליה עוד ועוד משפחות מכל רחבי הארץ.

מה עשיתי ב-תשע"ז? "לעירייה יש אינטרס, והיא שמה לעצמה לחזק את הקהילה הזאת, לחזק את המוסדות שלה, את התשתית הפיזית שמאפשרת לילדיה ללמוד בבתי-ספר טובים, המצויידים בכל טוב.

"בית ספר חב"ד קיבל השנה מעלית המתאימה לבעלי צרכים מיוחדים וחצר משחקים חדש. בנוסף, בימים אלו מסתיימת העבודה המושקעת על אולם הספורט ששופץ מחדש. לאחר שנים רבות של המתנה, מוקם כעת בית ספר חב"ד חדש. המוסד יהיה - גדול, מרווח, טכנולוגיה מודרנית במיוחד עבור כל שזקוקים לו התלמידים. בניין זה כעת בבנייה, ואני מקווה כי בתוך שנה העבודות הסתיימו.

מה אעשה ב-תשע"ח? "בית הכנסת, מקווה וכל הקשור למוסדות הדת והחינוך של חסידות חב"ד בעיר, מטופל על-ידי בלב רחב ואוהב מתוך ראיית חשיבות הקהילה הזאת ותרומתה למען העיר נצרת-עלית".

"אני מאחל שנה טובה לכל עם ישראל, ולקהילת חב"ד בעיר שלנו, שנה שבה נראה את הגאולה שתבוא במהרה בימינו. שנה של עשיה למען עם ישראל ותושבי נצרת-עלית".


בתמונה: פלוט לצד רב העיר החב"די, הרב ישעיהו הרצל וראש הממשלה, בנימין נתניהו.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.