מערכת COL | יום כ"ו אלול ה׳תשע״ז 17.09.2017

העשייה והשאיפה: 7 שלוחים צעירים מסכמים שנה ● פרויקט חג

"שלוחו של אדם - כמותו" > לקראת ראש השנה החדשה - קיבצנו 7 שלוחים צעירים של הרבי המנהלים בתי חב"ד ברחבי תבל לראיון מיוחד למגזין ראש השנה ב-COL ● בראיון משתפים אותנו השלוחים - מה הם חידשו בשנת תשע"ז, ומה שאיפתם לשנת תשע"ח?אל תפספסו >>>
העשייה והשאיפה: 7 שלוחים צעירים מסכמים שנה ● פרויקט חג
מסביב לשעון: ריבקין - וושינגטון; ניימרק - קפריסין; צוקרמן - גרמניה; טורקוב - ישראל; בעגון - קליפורניה; גרוזמן - ישראל; גלויברמן - קולומביה.

מאת: מנדי זילברשטרום - COL

***

הם צעירים, נמרצים וכובשים בהצלחה את היעד אליו הם יצאו בשליחות הרבי. ערב ראש השנה החדשה - מגזין ראש השנה ב-COL קיבץ 7 שלוחים מרחבי תבל לראיון מיוחד על פועלם בשנה החולפת, ה'תשע"ז - ועל השאיפה שלהם לקראת השנה הבאה הבעל"ט - ה'תשע"ח!

*** 

ברלין, גרמניה: השליח הרב נתן צוקרמן - "דברים שפעלנו בשנת תשע"ז - אירועים בכל חג במסגרת השליחות שלנו תחת השליח הראשי, הרב יהודה טייכטל: הדלקת חנוכיה גדולה בכיכר אלכסנדרפלאץ, סדר ט"ו בשבט עם להקה מקומית, פורים בנוסח 'תימן', שבו כל הבית חב"ד היה מלובש בתחפושות תימניות, ליל-סדר המסורתי עבור מקומיים ותיירים, מימונה מרוקאית בברלין, תכנית חודשית לילדים, מניין שחרית וארוחות בוקר של ראש חודש ועוד...

"מה חידשנו השנה? - הוצאנו לאור 6 ספרונים של '30 יום לפני החג', בכדי שאנשים יהיו מודעים לחג הקרב ובא ויכינו את עצמם בהתאם. ערכנו סדרות של שיעורים אצל היהודים המקומיים בביתם. דבר זה נתן להם הרגשה של שייכות ללימוד התורה, יותר מכך שהם באים לבית חב"ד.

"השאיפה שלנו לתשע"ח? נשתדל להוציא בכל שבוע 'שיחת השבוע' ב-2 שפות: עברית (היות ויש כמות גדולה של ישראלים בברלין) ובשפה הגרמנית. וכמובן - לחזק את מה שכבר קיים: סעודות בכל שבת, שיעורים ועוד".


בתמונה: שיעור תורה בבית השליח הרב צוקרמן, ברלין.

איה-נאפה, קפריסין: השליח הרב זושא ניימרק: "השנה - תשע"ז, ראינו גידול ענק במספר המבקרים באיה נאפה. אלפי ישראלים פקדו את הבית חב"ד. סעודת שבת ממוצעת בקיץ נערכה לכ-500 צעירים.

"הצעירים מתמקמים במספר מקומות שונים בעיר, כך שבמשך השנה אנו נפרשים במלונות בהם הם שוהים.

"מה חידשנו השנה? אז כך, הגדלנו את המסעדה הכשרה ואת הקייטרינג ואף משלוחים לרחבי האזור, כך שיוכלו כמה שיותר יהודים לאכול כשר בלי חשש ובמחיר מסובסד. שיעורי תורה, הנחת תפילין לאלפים, נש"ק, אוכל כשר ועוד צרכים יהודים בבית חב"ד איה נאפה, וכך מגלים ומחזקים את הקשר של הצעירים עם הקב"ה.

"השאיפה שלנו לתשע"ח? לשפץ את המקום וליעל אותו, שייתן מענה - לא לצעירים בלבד אלא גם למשפחות. פרוייקט מיוחד שאנו עובדים עליו לשנה הבאה: טנק מבצעיים המוגדר למקום שיכבוש את העיר ויגיע לכל המלונות המלאים הפזורים בעיר ויזכה אותם בתפילין, עם אוכל כשר ועוד".


בתמונה: השליח הרב ניימרק בהבדלה של מוצ"ש באיה-נאפה. 

קליפורניה - השליח הרב מענדי בעגון: "ברוך השם, בשבועות אלו אנו מסיימים את השנה הראשונה (זריעת הגרעין) במקום שליחותינו.

"באופן טבעי, לפני שיוצאים לשליחות, המחשבה והשאיפה היא 'להפוך את המקום'. כמובן שלאחר שכבר נמצאים בשטח, העבודה היא ללמוד את המקום והאנשים ולפעול בהתאם 'אורות בכלים'.

"מה חידשנו השנה? כשמסתכלים אחורה, על הפעילות של השנה האחרונה - תשע"ז - הכוללת ביקורי בית ומשרדים, חגים ושבתות, הכנסת ספר תורה, שיעורים לגברים ונשים, Hebrew School ועוד, מצד אחד מרגישים סוג של הישג, אבל מצד שני יודעים שהרבי תובע הרבה מעבר, ועדיין הרבה עבודה לפנינו.

"השאיפה שלנו לתשע"ח? "אם אפשר לסכם במילה אחת - ההתמקדות בשנה הקרובה היא תשע"ח "תהא שנת עוד חסידים״" וזה נפעל ע"י הוספה בשיעורי תורה וחסידות, אחד על אחד, במשרדים ובתים, בקבוצות וביחידים, וככה לחזק את הקשר עם אנשי הקהילה".


בתמונה: שליח הרבי הרב בעגון בקביעת מזוזה עם איש עסקים מקומי בעסק החדש.

חיפה, ישראל - השליח הרב שמוליק טורקוב: "סיכום שנה של פעילות במרכז הרפואי רמב"ם.

"מה חידשנו השנה? ה'תשע"ז בשני מילים - הסיכום הוא: תודה לרבי ולקב"ה! פשוט תודה שנתן לנו הזדמנות להיות בשליחות. שנתן בנו אמון ונתן לנו כוח להיות במקום זה, במקום של נתינה והתמסרות למען יהודי אחר... תודה.

"שליחות זו עוצמה. אחרי שלוש שנים, אתה רואה את כוחה של עקביות ונוכחות מתמדת בשטח. עצם זה שאתה גר קרוב – אתה שם כל הזמן. זה לא עוד עמותה ששולחת מתנדבים. אתה פשוט חי את המקום.

"מדהים לראות – כמה דברים שבהתחלה כל כך התאמצנו עליהם, כמו אישור כניסה או קייטנה, פעילות בחגים וליל הסדר - כל דבר נכרך בבשר שלנו עד שנקנה אמון והערכה של הנהלת המרכז הרפואי לשליחות שלנו.

"כיום, ב"ה, זה נהיה טבעי. ההנהלה מסייעת ומסתייעת מהשירות שאנחנו מעניקים למאושפזים שלהם. ההרגשה כעת שאפשר להתפנות לממש שאיפות חדשות ואנחנו באמת עסוקים בכך. רק לא מזמן חנכנו חדרי אירוח מרהיבים לרווחת משפחות המאושפזים והיעדים הבאים כבר נראים עוד מעט מתממשים.

"מדהים לחשוב עם כמה אנשים נפגשנו, דיברנו, וכאלה שנוצר קשר עמוק ואישי. מדהים לראות איך שהילדים שהגענו איתם היו קטנים כל כך והנה - הם גדלים לתוך זה, ומתחילים להיות שותפים קטנים. מרגישים את הרבי איתנו – השגחות פרטיות רצופות וכל מיני סיפורי שליחות שהנה גם לנו הם קורים.

"נשתף בסיפור קטן שכעת עולה לי בזיכרון ממסיבה שעשינו לפני כמה שבועות במחלקת ילדים. בין הילדים היה ילד שחיכה לטיפול שמאוד חשש ממנו. האמא חששה שהילד לא ישתף פעולה בטיפול. האמא והילד היו במצב נפשי מתוח ולא רגוע. הילד היה חרדתי ובאותו היום הגענו עם הפעלה שהוא כל כך אהב. הילד השתחרר, צחק וכל כך נהנה, כך שנשכח ממנו כל הפחד. בסיום המסיבה, האמא הגיעה לומר תודה עם דמעות בעיניים. "הצלתם אותי, ואת הבן שלי. אני לא יודעת איך הייתי עוברת את זה אם לא הייתם פה".

"השאיפה שלנו לתשע"ח? "בתפילה שתמיד נזכה לעשות את שליחותינו מתוך שמחה ובריאות לנח"ר למשלח כ"ק אדמו"ר.


בתמונה: הרב טורקוב מחיפה, בהכנסת ס"ת.

קירקלנד, וושינגטון, ארה"ב - השליח הרב חיים שאול ריבקין: "יצאנו לשליחות לפני חודשיים שמהלכם קבענו את מושבנו בעיר והתחלנו להיפגש עם יהודי העיר, על ידי יציאה למבצעים יומית. אם זה בביקורי בית, משרדים ומקומות מרכזיים.

"מה חידשנו השנה? "יש הרבה מה לכתוב על העבר ובעיקר על העתיד אבל בקיצור... כרגע אנחנו עסוקים עם החגים ובעז"ה יהיה מניין לימים הנוראים עם מספר יהודים שכבר הבטיחו את השתתפותם.

"השאיפה שלנו לתשע"ח? "לשנה הקרובה היא בבחינת "ואתם תלוקטו לאחד אחד מבני ישראל". פשוט לעבור ולמצוא יהודים ולקשר אותם עם הקהילה החדשה ההולכת ונרקמת.

"בנוסף, הקמנו את בנק המזוזה. היות ורק בשני בתים בעיר נפגשנו במזוזה, בעז"ה אחרי החגים, אנו נפתח את בנק המזוזה, שיעניק מזוזה לדלת הראשית במתנה".


בתמונה: הנחת תפילין ליהודי בקירקלנד - ע"י הרב ריבקין.

קרטחנה, קולומביה - השליח הרב סעדיה גלויברמן: "לפני 5 חודשים הגענו לעיר קרטחנה שבקולומביה. פתחנו שם את הבית חב"ד הראשון. אל קרטחנה מגיעים תיירים מכל העולם, בהם יהודים וישראלים רבים.

"מה חידשנו השנה? "הפעילות הראשונה שלנו במקום היה 'ליל-סדר' מפואר ובו השתתפו כ-250 איש. לפני חודש עברנו אל מקום חדש, אשר משמש את פעילותנו, ובין היתר - חנכנו בו בית-כנסת. בקרטחנה ישנה קהילה יהודית עם כמה עשרות יהודים, ובנוסף למטיילים, אנו פועלים עמם בכל ימות השנה - שבתות, שיעורים ועוד..

"השאיפה שלנו לתשע"ח? "כעת אנו מקימים מסעדה כשרה וקייטרינג שיתנו מענה של אוכל כשר למהדרין במשך כל ימות השנה. בשנה הבאה, ה'תשע"ח - היא כבר תפעל בעזרת השם". 


בתמונה: השלוחנות ערוכים עבור ליל הסדר הראשון של הרב גלויברמן בקולומביה.

באר שבע, ישראל - השליח הרב שניאור גרוזמן:

"מה חידשנו השנה? "השנה הרחבנו את הפעילות ביתר שאת, מהמכללה להנדסה ע"ש סמי שמעון בה עיקר פעילותנו, אל המכללה השכנה, המכללה הטכנולוגית בבאר שבע וב"ה גם שם אנחנו מתקבלים בזרועות פתוחות ע"י הסטודנטים וההנהלה ומקיימים במכללה שיעורים ביהדות ופעילות מגוונת.

"בנוסף, השנה החלטנו החלטה איתנה שמידי שבת בשבתו נקיים סעודת שבת לסטודנטים, על אף שהיו לנו מספיק סיבות טובות לחשוב, שאין צורך בכל שבת, מכיוון שאין מעונות במכללה והרבה מאוכלוסית הסטודנטים היא מקומית. וב"ה ההחלטה הזו הוכיחה את עצמה ובגדול, לא רק שכמות הסעודות גדלו כעת, אלא גם כמות המשתתפים גדלה, מכיוון שסטודנט במכללה יודע, שכל שבת שבה הוא ישאר בעיר, תתקיים סעודת שבת והם מצטרפים בשמחה.

"דבר נוסף, במהלך השנה אנחנו קיימנו את השיעורים והקורסים הידועים במכללה כשם דבר, וכמות הנרשמים והצובאים על תכניות הלימוד שלנו הולכת וגדלה משנה לשנה וב"ה גם השפעתם הולכת וניכרת מבחינת הסטודנטים. חידוש נוסף ומרענן שנוסף לנו השנה, וגם הפך "למותג" במכללה הוא השיעור השבועי שמתקיים בצורה פתוחה במקום מרכזי בקמפוס וזכה לשם היחודי "שני תורה ושקשוקה", בו הסטודנטים המוזמנים להנות משקשוקה טובה, (המוכנת בתורנות ע"י הסטודנטים) וללמוד יחד בפורמט כרטיסיות "חכמת חיים".

"וכמובן גולת הכותרת היא השיעור השבועי המיוחד של קבוצת "מעמיקים" בסוגיות בגמרא ובשיחות של הרבי, שבסופה של השנה הסטודנטים המצטיינים המשתתפים בתכנית נוסעים לרבי.. כשנוסעים לאחר שנה של לימוד מתורתו של הרבי, ניכר על הסטודנטים שהם יודעים לאן הם נסעו וממש "מכירים" את הרבי כלשונם ונכנסים לאוהל במלוא הרצינות וממש כחסידים וותיקים.

"השאיפה שלנו לתשע"ח? "אז לאחר שנה של פעילות עמוסה והרחבה גדולה של הפעילות, הבשורה לקראת "הפרויקט" הגדול בשנה הבעל"ט נעשתה צורך חיוני על אף שהיא לא מובנת מאליה כלל וכלל. והיא: אשר ממש בשבועות האחרונים זכינו ב"ה לרכוש מקום צמוד למכללה, שיהיה "בית חב"ד לסטודנטים", ירכז את הפעילות העניפה המתקיימת עבורם ויהיה מוקד משיכה גדול לסטודנטים מכל האזור.

"אנחנו מתכוונים במהלך החורף להכניס את אנשי השיפוץ, בכדי שיכינו את המקום שיהיה מזמין ואטרקטיבי ובית חב"ד פעיל ותוסס לסטודנטים.

"נסיים בכך, שכשהגענו לרבי עם קבוצת הסטודנטים, התוועדתי איתם ואמרתי להם, שבשליחות שלנו אנחנו לא זוכים לחלום על דברים גדולים והרבי מגשים את החלומות, הרבי חולם עבורנו ובגדול, הרבה יותר ממה ששכלנו המצומצם חושב שאפשרי. 

"ניתן לומר - כי אנו זוכים לראות את החלומות והברכות של הרבי מתגשמות"!


בתמונה: צוות הנהלת מכללת סמי שמעון בבאר שבע בחנוכה עם הרב גרוזמן. 
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.