מערכת COL | יום י"ט אלול ה׳תשע״ז 10.09.2017

שמחת תורה בט"ו אלול בישיבת תות"ל אלעד

ברוב פאר והדר קיימו בישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש אלעד את הוראת הרבי לערך התוועדות וחגיגה לרגל יום התייסדות של ישיבת "תומכי תמימים"  שמחת תורה בט"ו אלול
שמחת תורה בט
ברוב פאר והדר קיימו בישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש אלעד את הוראת הרבי לערך התוועדות וחגיגה לרגל יום התייסדות של ישיבת "תומכי תמימים".

עם התקדש היום, זאל הישיבה מורק וצוחצח לרגל האירוע. התמימים כולם נטלו חלק בהכנת החגיגה שתהיה כיאות לציון אירוע של מאה ועשרים שנה ליסוד הישיבה הקדושה. לאחר תפילת
ערבית חגיגית ניתן האות לפתיחת החגיגה.

לצלילי אמן הקלידים ר' יעקב טרבניק והבעל מנגן ר' אליאסף חפץ, התאספו התמימים לסעודה חגיגית כיד המלך בשילוב ניגוני התוועדות סוחפים.

זה לצד זה התיישבו אבות ובנים. דור קודם ודור הווה של תמימים לחוות את החוויה הנדירה והמרוממת של ציון יום כה משמעותי.

את האירוע פתח והנחה בשילוב פנינים ורעיונות יחודיים בטוב טעם וברוב כשרון משגיח כללי בישיבה הרב זאב דוב הלפרין, שציין בדבריו על פגישה מעניינת שהתקיימה באקראי בשבוע האחרון בין כמה תמימים לנציג ליטאי בכיר בעירייה, שיצא מכליו מהרמה הלימודית ("דיברנו בלימוד" אמר הבכיר) והחסידית של התמימים.

לנאום הפתיחה הוזמן מי שעומד מאחורי כל הפרוייקט של ישיבת תומכי תמימים המעטירה בעיר אלעד ומימש הלכה למעשה את הוראת הרבי בשיחת ט"ו אלול ה'תנש"א להקים סניפים לישיבת תומכי תמימים. ראש הישיבה הרב אברהם אשר בלינוב, שהסביר את המשמעות של מאה ועשרים שנה שאז נפרד הגוף - הגשמיות, מן הנשמה - הרוחניות, ותפקידינו היום להסיר כל מונע ומעכב גשמי, ולהתמסר לגמרי אך ורק ללימוד התורה כדברי הרבי ביחידות לתמימים - האחרונה שזכינו לשמוע לע"ע. כמו כן קישר ראש הישיבה את דבריו עם פרשת השבוע – פרשת ביכורים, שראשית עריסותיכם – ישיבה קטנה, צריכה להיות כולה לד'.

בסיום דבריו הוסיף ראש הישיבה, ישנו אימרה בפי חסידים: אשרינו מה טוב חלקינו שאנחנו יהודים. ומה נעים גורלינו שאנחנו חסידים. ומה יפה ירושתינו שאנחנו חסידים של הרבי. והיום ניתן להוסיף, אשרינו שאנו משכימים ומעריבים ערב ובוקר ללימוד התורה נגלה וחסידות ועבודת התפילה במסגרת "תומכי תמימים".

לאחרי הדברים המלהיבים והמעוררים, פרצו התמימים עם אבותיהם וצוות הישיבה בריקודי כאדאראם (=מהפכה) עם התזמורת משך שעה ארוכה כשבלב תודה לרביים על האושר הגדול בו זכינו להיבחר ללמוד בישיבה הקדושה, ומלווים בתקווה וציפיה חזקה לביטול המניעות והעיכובים של גורמים מסויימים לצערינו, ובניית בנין קבע לישיבה לשם לתהילה ולתפארת בקרוב.

רק אחרי הכרזת 'עד כאן הקפה א והכרזת 'תומך תמימים הושיעא נא..', חזרו הכל למקומותיהם, ועכשיו הוזמן לשאת את דבריו המנהל רוחני של הישיבה הרב יעקב זכרי'ה קטן, הרב קטן חשף צילום כתי"ק של הגהות הרבי בה מוסיף על כך שההתייסדות הישיבה היתה בט"ו אלול, שבטו"ב אלול הייתה בחירת התלמידים! דעו לכם כל אחד ואחד מהיושבים כאן – הכריז, "הרבי שם עיניו הק' עליכם ובחר בנשמותיכם" להיכנס למוסד הק', ולא פשוט הוא כלל ועיקר. אחריות של דורות מוטלת עלינו להגיע אל היעד של דורינו דור הגאולה, לסיים את העבודה של חרפו עקבות משיחיך, ע"י חריפות בלימוד התורה ביראת שמים.

הלבבות גואים להמשיך בהקפה ב' ובהוספה. השמחה בהיכל הישיבה הרקיעה שחקים. ריקודים במעגלים סוערים, התמימים יחד עם המשגיחים והמשפיעים.

יודעי דבר מציינים ששנים רבות לא נצפתה שמחה כזו בעיר אלעד.

אחרי שעה ארוכה של שמחה פורצת גבולות, התכנסו יחדיו כולם סביב שולחנות ערוכים להתוועדות רבתי אל תוך הלילה בהשתתפות המשפיע הרה"ח ר' מיכאל טייב ואורחים רבים.

באשמורת הבוקר, עם החלטות טובות ל...... פרשו התמימים לשעות בודדות של 'יחליפו כח' לקראת עבודת היום ביום ההתייסדות ט"ו אלול בתפילה ולימוד הנגלה והחסידות באופן דתמימות כדרישת רבותינו הקדושים.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.