מערכת COL | יום י"ג אלול ה׳תשע״ז 04.09.2017

פרידה מחסיד אמיתי • דברים לזכרו של ר' אליעזר ברוק ע"ה

תגיות: אליעזר ברוק
בלב כואב ובעיניים דומעות, אני יושב וכותב מילים אלו, ונפרד מידיד אהוב ויקר, ר' אליעזר ברוק ע"ה • ר' אליעזר ע"ה, היה יהודי "חי" במלוא מובן המילה, יהודי המסור בלב ונפש לכל ענייני הרבי •  כשראית את אליעזר, ראית "חסיד לפניך". בכל התוועדות היה מראשוני המתייצבים, והיה בולע בצמא את דברי המתוועדים •  תמיד ידע להגיד מילה טובה, לחזק, לעודד, ולתמוך • דברים לזכרו של ר' אליעזר ברוק ע"ה
פרידה מחסיד אמיתי • דברים לזכרו של ר' אליעזר ברוק ע
חסיד אמיתי. ר' אליעזר ברוק ע"ה
שרון גושן

בלב כואב ובעיניים דומעות, אני יושב וכותב מילים אלו, ונפרד מידיד אהוב ויקר, ר' אליעזר ברוק ע"ה.

ר' אליעזר ע"ה, היה יהודי "חי" במלוא מובן המילה, יהודי המסור בלב ונפש לכל ענייני הרבי.

"עשרת המבצעים" של הרבי היו נר לרגליו, ובפרט עסק במבצע כשרות ובמבצע תפילין. זכה להכשיר מאות מטבחים בראשון לציון והסביבה, וכן להניח תפילין לאלפי יהודים.

לפני יציאתו לפנסיה, היה ר' אליעזר טרוד: איך הוא יכול לדחות את היציאה לפנסיה. לא הבנתי מדוע אליעזר מתעקש להמשיך לעבוד, והוא הסביר לי, שמזה שנים רבות, הוא מזכה, מידי יום, עשרות מחבריו לעבודה בהנחת תפילין, וחבל לו לצאת לפנסיה, וכך שיהודים אלו יפסיקו להניח תפילין... לבסוף, לאחר שאולץ לצאת לפנסיה, היה אליעזר, יוצא כל יום למקום עבודתו, וממשיך בהנחת תפילין לעשרות מחבריו.

אליעזר היה משכים קום, ומתכונן לתפילה: מקווה, לימוד חסידות, ותפילת שחרית, היו אורכים לו שעות רבות, כשבסיומם היה יוצא לעבודתו ולמבצעים. גם בשעות אחה"צ והערב היה קובע עיתים לתורה ולחסידות.

אליעזר, הקדיש רבות מחייו לעיסוק בגאולה ומשיח. לפני מספר שנים לקח על עצמו את פרוייקט הדפסת, והפצת ה"דבר מלכות" ובהם שיחות הרבי בענייני גאולה ומשיח בשנים תשנ"א-תשנ"ב.

אליעזר היה מכין את המשלוחים ורץ לדואר להספיק לשלוח בעצמו את חוברות ה"דבר מלכות" לכל הארץ. מידי ליל שבת, היה מסתובב בבית הכנסת ומחלק את החוברות אישית למתפללי בית הכנסת. לא פעם התפלפלנו בשיחות תשנ"א-תשנ"ב, שבכל פעם היה אליעזר מחדש לי עניין נוסף בשיחות, שפשוט היה חי בהם.

אליעזר, התרחק כל חייו מפוליטיקה. קיבל את דעותיהם של אחרים, לא ניסה לכפות את דעתו, והכל בחיוך ובמאור פנים.

כשראית את אליעזר, ראית "חסיד" לפניך. בכל התוועדות היה מראשוני המתייצבים, והיה בולע בצמא את דברי המתוועדים. תמיד ידע להגיד מילה טובה, לחזק, לעודד, ולתמוך. כמו כן, היה בעל צדקה וחסד גדול, ועזר רבות בסתר.

לפני שבוע וחצי, ביקרתי אותו בבית הרפואה, יומיים לפני ההחמרה בבריאותו, ואישפוזו בטיפול נמרץ. אליעזר שכב במיטתו חלש. סייעתי לו להניח תפילין ר"ת, ואמרתי לו שיש לו שליחות בקהילת חב"ד ושהוא לא יכול להיעלם לכל כך הרבה זמן. "צריכים אותך בחזרה בריא וחזק. נחת מספיק", אמרתי לו, והוא חייך את חיוכו הטוב, ואמר לי: "בעזרת ה', עם התפילות של הציבור, נחזור בעזרת ה'. מצפים לישועת ה' כהרף עין. ה' גדול".

למחרת הביקור, תוך כדי ההחמרה במצבו, וזמן קצר לפני שהורדם, ביקש את עזרתי בעניין שהיה מאוד חשוב ויקר לו. דבר שאליעזר האמין שיביא לרפואתו הקרובה. כמובן שעזבתי הכל כדי לטפל בבקשתו.

אני בטוח שאליעזר היקר יהיה מליץ יושר על כולנו לפני כסא הכבוד, ואין ספק שאליעזר לא ירפה מהרבי, לא ינוח ולא ישקוט, עד שנתראה שוב עם הרבי, בגאולה האמיתית והשלימה.

תנחומיי הכנים למשפחתו היקרה, לרעייתו המסורה לאה תחי', שתמיד דאגה לאליעזר, לבניו: ר' עודד ור' מאיר, ובתו הגב' מלכה'לי.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.