מערכת COL | יום כ"ב אב ה׳תשע״ז 14.08.2017

YNET על הסיירת הנבחרת של ילדי חב"ד

אתר YNET הקדיש כתבה על "הסיירת הנבחרת של ילדי חב"ד" - קעמפ צעירי השלוחים של צעירי אגודת חב"ד: קייטנת משיח טירונות מפרכת, צוערים ומפקדים והמון טרמינולוגיה צבאית: מוישי בן ה-9 נמצא בסיירת 101 של חב"ד, עם עוד כמה עשרות ילדי שליחים נבחרים, שלומדים להניח תפילין, להעביר שיעורי תורה ולחלק נש"ק לנשים. בקיצור, להיות שליחי חב"ד בעצמם כחלק מ"צבאות השם" • לכתבה המלאה
YNET על הסיירת הנבחרת של ילדי חב
קובי נחשוני ואטילה שומפלבי

הכירו את קורס הצוערים של חב"ד: הסיירת הנבחרת המתנהלת כמחנה צבאי לכל דבר, עם מפקד, אלוף ואפילו נש"ק לבנות. היעד: להפוך לשליחי הרבי מלובביץ'. החיילים הנבחרים: רק ילדים של שליחי חב"ד בפועל.

קייטנת השליחים הצעירים של חב"ד מונה 50 ילדים מכל רחבי הארץ שהוריהם הם שליחי חב"ד. המארגנים הם צעירי אגודת חב"ד - הזרוע הביצועית של חב"ד בישראל. יש שם כמובן שוקו ולחמניה, אבל גולת הכותרת היא הכנה והכשרה לחיי שליחות, או, אם תרצו: קורס צוערים לילדים.

מוישי גליצנשטיין, רק בן 9, "התגייס" לקייטנה במטרה "לתקן עולם". כן, הוא רוצה להיות שליח כשיגדל. בינתיים הוא כבר שליח, על אף גילו הצעיר, בשכונת בבלי שם הוא מתגורר עם הוריו, שליחי חב"ד במקום. מה הוא לומד? "לקרב יהודים, להניח לאנשים תפילין, לעשות שיעורי תורה, להביא לבנות נשק", הוא אומר בטבעיות (נש"ק, אם תהיתם, הם ראשי התיבות של נרות שבת קודש).

"אפשר לומר שזו הסיירת של מחנות הקיץ", אומר הרב מוני אנדר. "המחנה הזה מתרחש בטרמינולוגיה צבאית. מוישי, למשל, נמצא בסיירת 101 ולמדריך שלו קוראים 'המפקד'. הכל חלק מהרעיון שהגה הרבי מלובביץ' - שכל ילדי ישראל הם חלק מ'צבאות השם'".

איך בוחרים לאן שליח יגיע?

"מאחר ואנחנו באווירה צבאית", מחייך הרב אנדר, "יש מן סוג של בקו"ם שמנסה לעשות התאמות, למצוא לכל סיר את המכסה שלו. אם זה בארץ, אז יש אגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד. אם אתה רוצה לצאת לשליחות, אתה מגיע, מתרשמים ממך, מנסים לבחון האם אתה מתאים לסוג אוכלוסייה מסויים, למקום מסויים".

ראש מפעל השליחות של חב"ד בישראל, הרב יוסף יצחק אהרונוב, מוסיף כי "הילדים האלה הם בו זמנית דור ההווה ודור העתיד של היכולת להביא יהדות במאור פנים לכל שכבות האוכלוסייה. מגיל אפס הם מתחנכים על הוויתור העצמי לטובת האחר, כפי שהם רואים מהוריהם בכל יום. במחנה הם מתגבשים ומתמקצעים עוד יותר".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.