מערכת COL | יום ט"ז אב ה׳תשע״ז 08.08.2017

מסע אל תזמורת הלווים: בית המקדש כל השנה • וידאו

לפני 7 שנים החל הרב לב לייבמן לחקור את נושא שירת הלויים ועדיין לא ידע מה הולך לצאת מזה ואיך יתקבל הנושא הבלתי מוכר בקרב הקהל. לאחר שחיבר ספר שלראשונה ממצה את התחום, החל למסור שיעורים והרצאות על הפן המרגש מעבודת בית המקדש • צפו בוידאו טעימה מתוך ההרצאה המוזיקלית של הרב לייבמן ולחוות מעט מהמקהלה המלכותית של בית המקדש • לצפייה
מסע אל תזמורת הלווים: בית המקדש כל השנה • וידאו
לפני 7 שנים החל הרב לב לייבמן לחקור את נושא שירת הלויים ועדיין לא ידע מה הולך לצאת מזה ואיך יתקבל הנושא הבלתי מוכר בקרב הקהל. לאחר שחיבר ספר שלראשונה ממצה את התחום, החל למסור שיעורים והרצאות על הפן המרגש מעבודת בית המקדש.

כיום הרב לייבמן מגיע בכל רחבי הארץ, לקהלים מגוונים, עם ההרצאה המוזיקלית על נגינת הלויים בבית המקדש בליווי מולטימדיה מרהיבה וקטעי נגינה שמעצימים את החווייה. הוא מציין רגע מיוחד, שבו הוזמן לבית מלון במרכז הארץ, שם השתתפו קהל לא דתי, והתרגשו מניגוני חב"ד ומהיכרות עם תורת נשיאי חב"ד על הניגונים, ולאחר מכן ניגשה אליו אשה מבוגרת שמגדירה את עצמה כלל לא דתיה ואמרה: השתתפתי בהמון הרצאות כאן אבל הרצאה כזו עוד לא הייתה, זה כל כך מרגש!

במקום אחר, בצפון הארץ, לאחר ששמעו על ערכם של הניגונים ובמיוחד על ניגון ארבע בבות, ניגש אדם לא דתי ותמה: איך זה יתכן שחיתנתי 3 ילדים ולא סיפרו לי על הניגון המיוחד הזה עד כה? הייתי שם אותו בכל חופה!..

"יש משפט אותו אמר הרבי, ש"את הנגינה במקדש צריך להמשיך בכל העולם", ושעל ידי הנגינה אפשר להאיר את כל העולם באור החסידות (שיחת שבועות תשכ"א). ואני רואה שענין זה כבר מתחיל להתגשם. ממש לאחרונה התראיינתי לערוץ הידברות שהתענינו מאד לגבי שירת הלויים במקדש ופרסמו גם אודות ניגוני חב"ד, מספר הרב לייבמן.

"בית המקדש נוגע לכל יהודי בכל זמן, והיום יותר מתמיד. ומכיוון שאני רואה שדרך המוזיקה שמדברת לכולם, ניתן להחדיר את בית המקדש בדרך חווייתית, אני ממשיך עם ההרצאות מסביב למעגל השנה". הרב לייבמן קורא למארגנים בארץ ובעולם, לאפשר לקהל שלהם להכיר את הפן המרגש של בית המקדש. ההרצאה זמינה בעברית וברוסית ומתאימה לקהל מגוון, הן קהל דתי חרדי וחסידי והן קהל דתי לאומי, מסורתי, ולא דתי.

כאן תוכלו לצפות בוידאו טעימה מתוך ההרצאה המוזיקלית של הרב לייבמן ולחוות מעט מהמקהלה המלכותית של בית המקדש.


מוזיקה מבית המקדש: הרצאה מרתקת from הרב לב לייבמן on Vimeo.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.