מערכת COL | יום י"ד אב ה׳תשע״ז 06.08.2017

בשורה למחזיקי טלפון כשר: שירות בנקאות בנייד

המפקחת על הבנקים הורתה הבוקר (א') לכלל הבנקים בישראל להנגיש את שירותי הבנקאות הדיגיטלית גם לציבור הלקוחות בעלי טלפונים כשרים ואף לאוכלוסייה לקויית ראיה ● ח"כ אורי מקלב אשר יזם את הפניה אל המפקחת: "מציאות זו מדירה מביצוע הפעולות הללו ציבור גדול ונכבד אשר משתמש במכשירי טלפון 'כשרים' בלבד" ● לכתבה המלאה
בשורה למחזיקי טלפון כשר: שירות בנקאות בנייד
ארכיון COL
הבוקר (א') פרסמה המפקחת על הבנקים חדווה בר הנחיות לכלל הבנקים בישראל בכל הקשור לקבלת שירותי בנקאות על ידי אמצעי תקשורת שונים.

המטרה היא להנגיש את שירותי הבנקאות הדיגיטלית גם לציבור הלקוחות בעלי טלפונים כשרים ואף לאוכלוסייה לקויית ראיה. הודעה זו יצאה לאחר פנייתו של יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה בכנסת, ח"כ אורי מקלב אל גב' בר.

בהודעה מטעם הפיקוח נאמר כי בכוונתו של הפיקוח על הבנקים לעדכן את ההוראה על מנת לתת מענה לקושי בו נתקלים לקוחות התאגידים הבנקאיים שעושים שימוש במכשירים ניידים החסומים והמאושרים.

בפנייתו לפיקוח על הבנקים הדגיש ח"כ מקלב כי שימוש במכשירים מסוג זה אינו מאפשר ללקוחות אלו לקבל סיסמה חד פעמית זמנית כתובה למכשיר הנייד שלהם כאמצעי אבטחה, ובכך מקשה עליהם ליהנות מהיתרונות הגלומים בקבלת שירותים בנקאיים מרחוק ללא צורך בהגעה לסניף, הקדמה הטכנולוגית חשובה אך לא בעת אשר היא מגיעה על חשבון הצרכן.

גם לקוחות מסוימים מאוכלוסיית לקויי הראיה עלולים להיתקל בקושי דומה שכן המסרון הכתוב נשלח כיום בערוץ שאינו נגיש באופן שבו מונגש אתר התאגיד הבנקאי לאוכלוסיות אלה.

לפני מספר חודשים פנה ח"כ הרב אורי מקלב למפקחת על הבנקים במטרה לשנות תופעה מפלה זו בה בעלי טלפונים מאושרים ע"י גדולי ישראל מקבלים שירות שונה ומופחת.

"לאחרונה החלו בנקים רבים לאפשר ביצוע פעולות בנקאיות דרך הטלפון כגון העברות בנקאיות ועוד. מציאות זו מדירה מביצוע הפעולות הללו ציבור גדול ונכבד אשר משתמש במכשירי טלפון 'כשרים' בלבד".

כאמור היום הנחתה המפקחת את כלל הבנקים להטמעה את השירות לכל הטלפונים ולכלל האוכלוסיות.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.