מערכת COL | יום א' אב ה׳תשע״ז 24.07.2017

רוצחים ומתעשרים: הרשות תעביר מיליוני שקלים למחבל מחלמיש

מה שתקראו במאמר הבא יזעזע אתכם, אך למרבה הצער כך זה נראה: הרשות הפלסטינית תחלק השנה מעל ל-1.2 מיליארד שקלים למחבלים ולבני משפחותיהם • המליונר החדש: מהו הסכום שצפוי לקבל המחבל מחלמיש כמשכורת? מחריד ומקומם • למאמר המלא
רוצחים ומתעשרים: הרשות תעביר מיליוני שקלים למחבל מחלמיש
כוחות צה"ל בפעילות למעצר מבוקשים (צילום: דו"צ)

גלעד צוויק אתר 'מידה'

הרשות הפלסטינית תחלק השנה מעל ל-1.2 מיליארד שקלים למחבלים ולבני משפחותיהם – גידול חד לעומת 2016. שיאני השכר: המחבלים שנשפטו למספר שנים הגדול ביותר, כלומר: הרוצחים הכי שפלים.

4.3 מיליון שקל. זה הסכום שצפוי לקבל המחבל מחלמיש כמשכורת מהרשות הפלסטינית. כך עולה מספר התקציב של הרשות הפלסטינית, אשר תקציר שלו פורסם באתר של מכון המחקר 'מבט לתקשורת פלסטינית'. מהנתונים עולה כי המחבל צפוי לקבל מהרשות שכר בגובה 12 אלף שקלים בחודש. אם ייכלא המחבל ל-30 שנה, השכר יצטבר לסכום האמור.

סכום הקצבאות הכולל שתשלם השנה הרשות למחבלים ולבני משפחותיהם עומד על למעלה מ-1.2 מיליארד שקלים. מדובר על גידול חד לעומת הסכומים ששולמו על ידי הרשות ב-2016 – בשיעורים של 13 אחוזים למחבלים הכלואים בבתי הכלא הישראלים; ו-4 אחוזים למשפחות מחבלים שנהרגו במהלך ביצוע פיגוע. בסיכום הכולל, 6,300 פלסטינים היושבים בבתי הכלא בישראל מקבלים משכורות מהרשות בסכום של 550 מיליון שקלים; בעוד שקרוב ל-27 אלף משפחות של מחבלים שנהרגו במהלך ביצוע פיגועים נהנות מקצבאות בגובה 687 מיליון שקלים.

מהדו"ח עולה כי מאמצי ממשל טראמפ ללחוץ על אבו מאזן לצמצם את התמיכה בטרור לא נשאו פרי, והרשות אף מגבירה את תמיכתה במחבלים. המשכורות למחבלים-אסירים ולבני משפחותיהם משולמות על ידי הרשות לפי 'סולם דם', שבמסגרתו סכום הקצבה עולה ככל שהמחבל מרצה עונש מאסר ארוך יותר בבית הסוהר. המשמעות היא שאבו מאזן ואנשיו קושרים ישירות בין ביצוע פיגועי טרור לרווחה כלכלית ובכך מייצרים תמריץ של ממש לרצוח כמה שיותר יהודים. היל"ת.

לדוגמה, מחבל שביצע עבירה 'קלה' כמו זריקת אבנים ללא נפגעים ומרצה בכלא הישראלי 4-0 שנים יקבל מהרשות 1,400 שקלים בלבד על כל חודש בו ישהה בבית הסוהר. מחבל המרצה 20-15 שנים משלשל לכיסו כ-7,000 שקלים לחודש, ומי שנגזרו עליו עד 30 שנות מאסר יתוגמל במשכורת חודשית של עשרת אלפים שקלים מידי הרשות. הרף העליון ביותר של 'סולם הדם' שמור למחבלים המרצים 30 שנה ומעלה – העונש שצפוי להיגזר על המחבל שביצע את הפיגוע בחלמיש. אסירים אלו, הזוכים לקצבה של 12 אלף שקלים לחודש, מרצים בחלקם הגדול מאסרי עולם על חלקם בפיגועי הטרור המחרידים ביותר שזכורים מהשנים האחרונות: טבח חמשת בני משפחת פוגל באיתמר, רצח שישה מתפללים בבית כנסת בהר נוף, דקירתה למוות של הילדה הלל אריאלי יפה ז"ל מקרית ארבע, רציחתה של דפנה מאיר ז"ל מעתניאל וכעת גם הפיגוע בחלמיש נכנס לרשימה מחרידה זו.

במידה והמחבל נהרג במהלך ביצוע הפיגוע מקבלת משפחתו תשלום חד-פעמי של 6,000 שקלים. בנוסף, זוכה המשפחה לקצבה חודשית של 1,400 שקלים, כשהסכום גדל בהלימה למספר נשותיו וילדיו של המחבל ההרוג. על כל אישה לה הוא נשוי, מקבל המחבל 400-300 שקלים לחודש ועל כל ילד נוסף 50 שקלים.

ההנחה כי תשלומי הרשות הפלסטינית למחבלים מעודדים טרור זוכה גם להוכחה בשטח. לאחרונה פרסם 'מבט לתקשורת פלסטינית' תמלול חקירה של מחבל שנעצר אחרי ניסיון כושל לרצוח ישראלים בפיגוע דריסה בבית חגי ב-2014. בחקירתו, הודה המחבל, ח'אלד רג'וב, כי המניע שלו לפיגוע היה ש"משפחתי תקבל כסף" מהרשות הפלסטינית "ותחיה ברווחה". לדברי המחבל, "הכי טוב להרוג חיילים; כך גם יש להם נשק, והם יירו בי ויהרגו אותי. אבל אם לא יתאפשר לי להרוג חיילים, אני אנסה מתנחלים… העיקר שאמות ושיהרגו אותי, כדי שילדיי יקבלו קצבה ויחיו מרוצים."

הרשות הפלסטינית לא מסתפקת בעידוד תושבי יו"ש הערבים לבצע פיגועי טרור, אלא גם מדרבנת את ערביי מזרח ירושלים ובייחוד את ערביי ישראל לצאת ולרצוח יהודים.

לפי ספר התקציב של הרשות, משפחות מחבלים תושבי ירושלים או אזרחי מדינת ישראל שייהרגו במהלך ביצוע פיגוע ייהנו מתוספת של 300 שקלים לחודש לעומת משפחת מחבל הרוג מיהודה ושומרון. לדוגמה, משפחות המחבלים מאום אל פאחם שרצחו שני שוטרים בהר הבית ביום שישי שעבר ומשפחת המחבל מג'בל מוכבר שביצע את פיגוע הדריסה בארמון הנציב לפני כחצי שנה, מתוגמלים בסכום גבוה יותר מאשר משפחתו של עבד אל-פתאח א-שריף, המחבל מחברון שנורה למוות על ידי אלאור אזריה לאחר שדקר חייל. במידה ומחבל ערבי-ישראלי נותר חי לאחר שביצע פיגוע ומרצה בשל מעשהו עונש מאסר בכלא ישראלי, המשכורת החודשית לה הוא יזכה מהרשות תהיה גבוהה ב-500 שקלים לעומת זו של אסיר-מחבל תושב הרשות, דוגמת זה שביצע את הפיגוע האחרון בחלמיש.

מקומם, מזעזע. אולי סוף סוף מישהו יתעשת וימנע את מימון הפיגוע הבא, היל"ת.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.