מערכת COL | יום א' תמוז ה׳תשע״ז 25.06.2017

אושר בועדה: 'חוק הגיור הממלכתי תשע"ז'

בוועדת השרים לחקיקה אושר היום החוק המכונה 'חוק הגיור הממלכתי תשע"ז' ● לפי החוק לא יתאפשרו גיורים ללא אישור של הרבנות הראשית ובהם גם גיורים מטעם ארגונים כמו 'צהר' ● כל הפרטים
אושר בועדה: 'חוק הגיור הממלכתי תשע
אילוסטרציה: ארכיון COL
הצעת החוק המכונה "הגיור הממלכתי תשע"ז" עלתה היום לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה. הנציגים החרדים בממשלה לחצו להעביר את החוק עוד בטרם ידון בג"ץ בעתירה של התנועה הרפורמית ולפיה יוכרו גם גיורים שלה. לפי נוסח החוק, לא יתאפשרו עוד גיורים ללא אישור של הרבנות הראשית, ובכללם גם אלה של ארגון "צהר" הדתי לאומי.

הראשון לציון, הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף הגיב על החלטת וועדת השרים לחקיקה ואמר: "יש לברך על החלטת הממשלה ביוזמת שר הפנים הרב אריה דרעי לפעול להסדרת נושא הגיור על פי דין תורה בלבד, לא יעלה על הדעת שיוכרו כאן בארץ, גיורים שאינם אורתודוכסים וגיורים פרטיים לא מפוקחים".

ראוי להזכיר את דעתו של הרבי וכן את המאבק שהתנהל בעניין החוק 'מיהו יהודי', אשר את הפרצה בחוק כינה הרבי כי "זוהי הגזירה האיומה ביותר שלא הייתה כמוה".

כבר בשנת תשי"ט בעת משאל הרבנים של בן גוריון ענה לו הרבי במכתב ארוך ומפורט:

"במענה על מכתב כ' בשאלה לחוות דעתי בנוגע לרישום ילדי נשואי תערובת כשהאב יהודי והאם לא יהודי' ולא נתגיירה קודם לידת הולד. והמכוון - לפי נוסח ההחלטה במכתב הנ"ל - להגדיר הוראות שיתאימו למסורת המקובלת בכל חוגי היהדות, האדוקים והחופשיים לכל זרמיהם, ולתנאים המיוחדים של ישראל כמדינה ריבונית שמובטח בה חופש מצפון ודת וכמרכז לקיבוץ גלויות:

דעתי ברורה בהחלט, בהתאם לתורה ולמסורת המקובלת מדורי דורות, כי בעניינים כאלה אין כל תוקף להצהרה בדיבור על הרצון להירשם בתור יהודי, ואין בכח הצהרה זו לשנות את המציאות.

על פי התורה והמסורת של דורי דורות הקיימת וחי' עד היום הזה - יהודי, או - בסגנון שונה אבל בתוכן שווה - שייך לעם בני ישראל, הוא זה ורק זה שנולד מאם יהודי' או גר שנתגייר באופן גירות מדויק, אשר פרטי סדר גירות זה מבוארים בספרי פסקי דינים של עמנו בית ישראל מדור לדור ועד להשולחן ערוך.

האמור במלוא תקפו לא רק בנוגע לילדים שהוריהם או מי שהוא אחר מצהיר על רצונו לרשום אותם בתור יהודי, אלא גם בנוגע לכל מי שיבוא להצהיר על עצמו שרוצה לשנות מעמדו ומצבו כדי להכנס לכלל ישראל, שאין בהצהרה כזו ולא כלום אלא אם כן יקיים בפועל, או שכבר קיים בפועל, סדר הגירות מתאים להמסורה וכמפורט בספר השולחן ערוך, כנ"ל."
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.