מערכת COL | יום כ"ט סיון ה׳תשע״ז 23.06.2017

במרכז ה'דאטשע': ה'תמימים' מנתניה בדיון סוער

תלמידי תות"ל נתניה ששהו בכפר נופש בנהריה התכנסו כדי לדון, לשקול ולהחליט כיצד נכון לנהוג: בחור בירושלים, ש'נתפס' לחסידות חב"ד. חשקה נפשו לעבור ל'תומכי תמימים', אך המשפחה מתנגדת בעוז ● היושבים מצד ימין תמכו בהישארותו בחוג משפחתו. היושבים מצד שמאל תמכו בהעברתו לתומכי תמימים ● ה'תמימים' מנתניה בדיון סוער
במרכז ה'דאטשע': ה'תמימים' מנתניה בדיון סוער
בימים אלה ישנו בחור בירושלים, שיעל'ה, בן 19, המתלבט בהמשך דרכו. הוא 'נתפס' לחסידות חב"ד. חשקה נפשו לעבור לתומכי תמימים, אך המשפחה מתנגדת בעוז. הדילמה מתעצמת, לאור העובדה כי מדובר בבחור שהינו נכד לאדמו"ר 'פולני'. אם יישאר בחוג משפחתו, הוא עתיד לרשת ביום מן הימים את כתר האדמורו"ת. זו יכולה להיות 'שליחות' מעניינת ומאד מוצלחת.

תלמידי תות"ל נתניה השוהים עתה בכפר נופש בנהריה התכנסו כדי לדון, לשקול ולהחליט כיצד נכון לנהוג. הכינוס הועבר לשיע'לה בשידור חי, באמצעות הטלפון. לכינוס תהיה השפעה חשובה על החלטתו.

לכינוס הגיעו לשכנע שני אברכים חשובים, תלמידי חכמים, חב"דיים. פוילישערס לשעבר. הראשון, הרב משה הורביץ מאלעד, וחתן האדמו"ר מאשלג. והשני, הרב בייניש לייכטר, ראש כולל של פוילישערס בעצמו, ובן לדורות של רמי"ם חשובים. אחד ניסה לשכנע את התמימים שעל שיעל'ה להישאר בחוג משפחתו, והאחר שכנע שעליו לעבור לתומכי תמימים.

הכינוס התקיים באולם האודיטוריום של כפר הנופש. היושבים מצד ימין תמכו בהישארותו בחוג משפחתו. היושבים מצד שמאל תמכו בהעברתו לתומכי תמימים. בהפסקות שבין גברא לגברא, התאפשר לתמימים להחליף מושב לצד האחר.

את הכינוס הנחה ברוב טעם הרב מרדכי בק, אברך שחווה אף הוא את המעבר מפולין לחב"ד, ומנהל פעילות ומוסדות לקירוב יהודים שומרי תומ"צ לאורו של הרבי.

לכינוס הוקדשו שעה וחצי, אך הדיון המרתק והפורה התארך לכדי יותר מארבע שעות (!).. בדיון נטלו חלק פעיל כל התלמידים. רבים מאד הפנו שאלות מעניינות אל הרבנים האורחים. שיעל'ה הקשיב כל העת לדיון.

בדרך זו למדו התמימים גם על עולמם של היהודים החרדים שלא טעמו עדיין טעם של רבי וחסידות, ולמדו כיצד לנהוג באופן של קידוש שמו הקדוש של הרבי וליובאוויטש.

בסוף הערב המרתק, התברר כי כשני שליש מהתמימים הם בעד המעבר שלו לתומכי תמימים, ושליש מהתלמידים סוברים שעליו להישאר בחוג משפחתו.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.