מערכת COL | יום כ"ד סיון ה׳תשע״ז 18.06.2017

תות"ל ביתר עילית: מצטייני 'מבצע תורה' יסעו לרבי

במעמד רב רושם שנערך ביום חמישי באולם בית הכנסת חב"ד בביתר עילית, נחתם מבצע התורה האדיר שהוכרז לפני כחודש ימים ע"י התלמידים השלוחים והקיף את כלל תלמידי הישיבה, כהכנה לקראת יום ההילולא ג' תמוז • לכתבה מלאה, וגלריית תמונות
תות
צילום: הת' שניאור אנטבי
במעמד רב רושם שנערך ביום חמישי באולם בית הכנסת חב"ד בביתר עילית, נחתם מבצע התורה האדיר שהוכרז לפני כחודש ימים ע"י התלמידים השלוחים והקיף את כלל תלמידי הישיבה, כהכנה לקראת יום ההילולא ג' תמוז.

במעמד החגיגי והמרומם השתתפו ראש הישיבה הרב מרדכי מישולבין, חברי הנהלת הישיבה, צוות הר"מים והמשפיעים, רב בית הכנסת הרב בנימין לרר והורי התלמידים שהגיעו מכל קצוות הארץ לחגוג יחד עם בניהם בשמחתם.

המעמד נפתח ע"י המנחה, הת' השליח שמואל מישולובין שתיאר את השפעת המבצע על תלמידי התמימים, ואת ההתרוממות הרוחנית המורגשת על כל אחד מן תלמידי הישיבה.

בקריאת פרקו של הרבי כובד הרב מרדכי מינצברג, מגיד שיעור בישיבה.

האורות באולם כבו, ועל המסך נראו פניו הק' של הרבי בשיחת-קודש מעוררת על היכולת שבידי כל חסיד, אף זה שמעולם לא ראה את הרבי, להיות קשור אל הרבי על-ידי לימוד תורתו והליכה באורחותיו.

לאחר מכן הוזמן ראש הישיבה לשאת דברים בפני חתני התורה והוריהם. בנאומו, שיבח ראש הישיבה את תלמידי התמימים על יגיעתם ועמלם שנשאו פירות. "המבצע שהחל בשבוע פ' בחוקותי", פתח הר"י את דבריו הנלהבים, "היווה מימוש של דברי רש"י: "שתהיו עמלים בתורה"". הר"י איחל להורים שימשיכו לרוות נחת רוח מבניהם, והודה בשמו ובשם כלל אנשי הצוות לתלמידים השלוחים על ארגון וניהול המבצע באופן היוצא מן הכלל.

לאחריו הוזמן אורח הכבוד, איש החינוך הנודע הרב נפתלי הכהן רוט, שבפתיחת דבריו מחא על התואר "אורח" בו הוכתר. "בני משפיע בישיבה ונכדי הוא אחד ממצטייני המבצע", פתח הרב רוט את נאומו, "ולכן איני חש כאן אורח, כי אם בן משפחה".

הרב רוט סיפר את סיפורו האישי, כיצד התקרב אל הרבי בשנות נעוריו כתלמיד בישיבת 'חברון' הליטאית, וחשף שורה של הוראות ממכתבי הרבי אליו בשנות היו"ד המאוחרות. בדבריו, הדגיש הרב רוט את ההשפעה העצומה שהייתה לו על התלמידים ואנשי הצוות בישיבתו, חרף היותו חסיד חב"ד, הודות לכך שלמד ביגיעה ודייק בשמירת זמני הלימוד, ותבע מכלל התלמידים לא להסתפק בהישג העכשווי אלא להמשיך לעמול בתורה ובכך להיות 'נר להאיר' לכל סביבתם.

בסיום דבריו הוזמן הת' השליח נחמיה בן שחר לערוך את ההגרלות על סט "אגרות קודש" וסטים נוספים בתורת רבינו. טרם ההגרלה על סט ה"אגרות קודש" עורר השליח על מעלת הלימוד והעיון באגרותיו של הרבי, שהשנה מציינים 30 שנה לצאתם לאור.

לאחריו נשא דברים נציג ההורים, הרב שלום מתתיהו לפידות, שהדגיש בדבריו כי על אף שלא כל התלמידים יזכו לנסוע אל הרבי בגשמיות, אך הזוכים בכרטיסי הטיסה ישמשו כנציגיהם. הרב לפידות הודה בשם כל ההורים להנהלת הישיבה על ההשקעה בתלמידים במשך כל השנה, ולתלמידים השלוחים על החיות הרבה שהם מוסיפים בתלמידים.

הת' השליח יוסף חיים גלבשטיין, ערך את ההגרלות על דולר ו'קונטרס כ"ח סיון' שנתקבלו מידיו הק' של הרבי, בין התלמידים שנבחנו על 25 דפי גמרא בע"פ, מאמר "ואתה תצוה", ולמדו בשקידה והתמדה את שיחותיו של רבינו וענייני משיח וגאולה.

לאחר מכן, חולקו תעודות ההצטיינות לכלל משתתפי המבצע, כשכל תלמיד בתורו ניגש, יחד עם אביו, וקיבל את תעודת ההערכה וההצטיינות להשקעתו ויגיעו.

האווירה בקהל התחשמלה, כאשר ניגשו התלמידים השלוחים מנחם מענדל זאוול איידלקאפף, אברהם דוד קליין ושמואל זלמנוביץ לערוך את ההגרלה הגדולה על 9 כרטיסי טיסה לרבי בהם יזכו 3 בחורים מכל שיעור, שיסעו לרבי – כקבוצה אחת, יחד עם התלמידים השלוחים – לקראת ג' תמוז.

רגע טרם עריכת ההגרלה פצחו תלמידי התמימים בשירת "טייערע ברידער" שסחפה את קהל ההורים למעגל אדיר שנמשך דקות ארוכות ומרגשות.

בזה אחר זה עלו הזוכים: הת' שמחה לבנהרץ, הת' חנן אליהו הלוי לוין, הת' מנחם מענדל הלוי ליצמן, הת' שניאור זלמן אליטוב, הת' יוסף יצחק אלפי, הת' אברהם ישעי' סברדלוב, הת' ישראל אלבוים, הת' מנחם מענדל הכהן והת' אברהם דוד קוק.

מעגל הריקודים נמשך עוד שעה ארוכה לאחר סיום האירוע, כשאנשי הצוות והורי התלמידים נשאבים לתוך ההתלהבות האדירה של התלמידים, השמחים איש בשמחתו ואיש בשמחת רעהו, ובלב כולם משאלה אחת: רצוננו לראות את מלכנו, למטה מעשרה טפחים, ולחגוג יחד עמו את יום ההילולא, בבית המקדש השלישי, בקרוב ממש!
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.