מערכת COL | יום כ"ה אייר ה׳תשע״ז 21.05.2017

בר-מצוה לפני הכניסה לעזה, המכתב והקשר לחברון • מיוחד

תגיות: ויקטור עטיה
לרגל 50 שנה למבצע תפילין, מספר שליח חב"ד בקריית-ארבע חברון הרב ויקטור עטיה סיפור השגחה מרגש: על בר-מצוה לפני הכניסה לעזה במבצע 'צוק איתן', המכתב שהגיע ליעדו, והקשר לעיר האבות חברון • "יש לנו תפקיד חשוב והוא לשרוד את הניסיון בסוף הגלות ולהביא את הגאולה באמת גם לצבא, התפילין חשובות לא פחות מהקסדה, והציצית זה הווסט לוחם הכי טוב שאני מכיר" • לסיפור המלא
בר-מצוה לפני הכניסה לעזה, המכתב והקשר לחברון • מיוחד
בתמונה: יהונתן עטיה עם המפקד אסף במערת המכפלהלרגל 50 שנה למבצע תפילין, מספר שליח חב"ד בקריית ארבע חברון הרב ויקטור עטיה סיפור השגחה מרגש:

"זהו סיפורו של בני הבכור יהונתן שכיום הוא שליח במערת המכפלה.

וכך כותב יהונתן:
"בזמן מבצע 'שובו אחים' שהפך ל'צוק איתן', אחי הקטן ישי הגולנצ׳יק, עמד לפני הכניסה לעזה. זה היה כמה שעות לפני אסון הנגמ"שים של גולני. אנחנו חיכינו להקפצה מהמילואים, ובזמן מריטת עצבים ישבתי וכתבתי לו מכתב, או בלשוננו ״ווצאפ״. אבל אחד מאוד אישי, בכיתי וכתבתי, איזה מין תזכורת שכולנו בעצם שליחים של בורא עולם, גם בגיא צלמוות. ידעתי שאחי קרא את המכתב, אבל לא ידעתי מה הוא פעל איתו.

"מאז עברו כמעט 3 שנים, ישי כבר השתחרר מהצבא, ויום אחד כשאני עומד בדוכן תפילין במערת המכפלה, נכנסת קבוצה גדולה ממכינה קדם צבאית.

"כמובן שהצעתי להם להניח תפילין, אך המדריך שלהם סירב לי בנימוס. אמרתי לו "עד שהגעת לפתח של גן עדן לא תניח?..."

"ועוד לפני שהוא הספיק לענות, אחד ממדריכי הטיולים מצביע עלי ואומר לו : זה האח של ״עטיה״. שאלתי אותו איזה עטיה אתה מכיר מ12 או מ51 ? אוגוסט 11 או נוב' 13?

"אז הוא חייך וסיפר לי שקוראים לו אסף אשל והוא היה המפקד של ישי בזמן מבצע צוק איתן, ולפני הכניסה לעזה ישי עשה סיבוב עם תפילין בין כל הלוחמים, ו״אי אפשר היה לסרב לו״. אז אחיך ישי עשה לי ״בר מצווה״ והניח לי תפילין בפעם הראשונה, שניה לפני שעלינו על הנגמ"שים לעזה. וואלה ובגלל שאתה האח של ישי אני מוכן להניח שוב, אז הסתבר לי מה שהמכתב ההוא פעל...

להלן המכתב כלשונו: (יהונתן כותב לאחיו הצעיר ישי עטיה לפני הכניסה לעזה ב'צוק איתן')

"זה משהו שכתבתי לך אישית, באמת ירדו לי דמעות, אבל ככה הרגשתי, וביום שישי בעזרת ה׳ תעדכן אותי מה אתה צריך, ואיפה תהיו, ואני יבוא לפנק את הפלוגה שלך.

אחי, אנחנו צריכים ״גילגול״ דחוף !!!

ישי אח קטן גדול אני כותב לך שניה לפני שנמצא את עצמנו עושים התוועדות בשטחי כינוס. חשוב לי שתקרא ותבין את המכתב הזה, ושתדע כמה אני אוהב אותך וכמה חשוב לי שתהיה בך רוח הניצחון, ושתדע שהחיבור לקדושה ולרוחניות שלך חשוב הרבה יותר מהשרירים מתחת למדים.

כי אני יודע שמתחת לשרירים מסתתר לב ענק. אחי עכשיו הזמן, יש לנו אלונקה שצריכה להגיע ליעד, בוא ותכנס איתנו מתחת לאלונקה עם ״הנגב״, ועם הכוננות מלחמה.

תיזהר, האלונקה כבדה מאוד, וגם כמו שאתה בטח מכיר רק חצי מהסד״כ עושה ״אלונקה שחורה״. אני יודע שאתה תמיד מתחת לאלונקה, ויש על מי לסמוך, אבל הפעם כמעט והתייאשנו, כאן זה משחק אחר, זאת מלחמה של האור בחושך, ממש שנייה לפני שהשמש עולה והאור מנצח...

אנחנו יודעים שאלו הרגעים האחרונים של המסע, אבל המסע היה הרבה יותר ארוך ממה שדמיינו, אסור לנו להישבר לפני שהשגנו את המטרה, אסור לנו !!! ואתה שגדלת בבית של מסירות נפש יודע את זה יותר מכולם !!!

משהו גדול התחיל עכשיו, גדול ממה שאתה יכול לדמיין.

בטח שמת לב שאנחנו נמצאים ברגעים מיוחדים שהכל סביבנו רועש וגועש, ה׳ התחיל לשלוח סימנים, 3 נערים קדושים נחטפים ונרצחים ומאחדים את כל עם ישראל באחדות שלא הייתה כמוה, ואז... ניסיון : יהודים רוצחים נער ערבי בצורה אכזרית, ובעקבות זה נפתחה האות למלחמה כללית של כל אשר ערבי/פלשתיני יקרא, כל הארץ רעדה מסולידריות ומהפוגרומים שעשו ערביי הארץ, ושנייה אחר כך, מאות טילים עם אלפי ק״ג חומר נפץ, עפים מעזה ועד לחיפה, ואין נפגעים !!!
כל זה קרה בפחות מחודש !!!

אחי, אם זה לא ניסים גלויים אז אני לא יודע מה כן ???

אם תושבי שדרות יחליטו מחר לירות בצורה רנדומלית את אותה כמות הטילים שהם ירו, הם ימחקו את עזה עוד לפני שיגיע הצבא...

הגיע הזמן להבין שכל זה אומר לנו משהו, ואנחנו חייבים לשאול את עצמנו מה זה אומר. אם תתבונן קצת תבין שזה סוף לגלות הארורה הזו שנמשכת כבר יותר מ2,000 שנה, הגאולה פה, וניתן לראות את זה אם רק פותחים עיניים.

האלונקה הכבדה הזו נושאת עם כואב, שעבר גלות, השמדות, פוגרומים, אבל עדיין נשאר עם אחד, ״עם ישראל״ !!!

היא כבדה, וצריך כמה שיותר לוחמים שיתנו כתף. אני יודע שאתה נמצא מתחת לכל אלונקה, אבל מה עם החבר׳ה ? אתה השליח שלנו בגולני, תכניס אור לאיפה שתהיה, תדע שה׳ איתך בכל מקום, תדבר איתו,
תספר לחברה שהעולם הגיע לשלב חדש, הגאולה נמצאת בפתח, וצריך להיות עיוור כדי לא לראות מה קורה פה. יש לנו תפקיד חשוב והוא לשרוד את הניסיון בסוף הגלות ולהביא את הגאולה באמת גם לצבא, התפילין חשובות לא פחות מהקסדה, והציצית זה הווסט לוחם הכי טוב שאני מכיר,

ועצם העובדה שאתה יודע שאתה לא יוצא לבד, ה׳ איתך בכל מקום, ואפילו נלחם לך, זה יתן בך את רוח הניצחון.

אוהב אותך מלא
יהונתן.


הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.