מערכת COL | יום י"ב אייר ה׳תשע״ז 08.05.2017

ההוראה של הרבי לתמימים: איך לעסוק במבצע תפילין • מיוחד

איך הורה הרבי לתמימים לעסוק במבצע תפילין? • במלאות יובל שנים למבצע תפילין, אנו מגישים קטע משיחתו של הרבי לתמימים לפני שחזרו לארץ הקודש, בחדרו הקדוש ביום כ"ז ניסן תש"ל • מהשיחה אפשר לראות כיצד הרבי התייחס לאופן שבו תמימים צריכים לעסוק במבצע תפילין • נוגע לכל 'תמים'! • איך לעסוק במבצע תפילין
ההוראה של הרבי לתמימים: איך לעסוק במבצע תפילין • מיוחד
תלמידי ישיבת 'תורת אמת' במבצע תפילין במרתון בירושלים


איך הורה הרבי לתמימים לעסוק במבצע תפילין?
במלאות יובל שנים למבצע תפילין, אנו מגישים קטע משיחתו של הרבי לתמימים שחזרו לארץ הקודש בחדרו הקדוש ביום כ"ז ניסן תש"ל, בה אפשר לראות איך שהרבי התייחס לאופן שבו תמימים צריכים לעסוק במבצע תפילין.

בשיחה ניכר באופן מיוחד איך דאג הרבי לביסוס ישיבת 'תורת אמת', כשאמר לתמימים שהגיעו מישיבת 'תורת אמת' וימשיכו בישיבת 'תורת אמת' ש"יש להם תפקיד מיוחד" והוא, כלשונו הק': "מאחר וזוהי ישיבה שקשורה עם ירושלים עיה"ק, הם צריכים להניח את עצמם עם הכוחות הגדולים ביותר ובמסירות נפש, שכל אחד יהיה דוגמא חיה איך צריכה להיראות ישיבת 'תורת אמת', לכל לראש בנוגע לדבר שנראה ישר לעיניים - שמירת סדר הלימודים".

במלאות יובל שנים למבצע תפילין, אנו מגישים קטע משיחת כ"ק אדמו"ר (חלקה הוגה על ידי הרבי באידיש) לתמימים שחזרו לארץ הקודש - בחדרו הקדוש ביום כ"ז ניסן תש"ל.

במהלך השיחה, נתן הרבי הוראות והדרכות פרטיות איך להתנהל בישיבות אליהן נשלחו.

"אתם עומדים כעת לעלות חזרה לאה"ק לאחר הזמן ששהיתם בחו"ל, לכן כפי שהגמרא אומרת 'בתרי מנייהו', ז"א שני פעמים ככה, וכפי שחסידות מבאת פירוש 'כפליים לתושייה' שאין הפירוש בדיוק שני פעמים, אלא שזהו עניין שלא בערך, רק מצד טעם מסוים נקרא בשם כפליים.

"לכל לראש זה מובן, בהנוגע ללימוד התורה, שזה הרי היה ההיתר לצאת לחו"ל, 'ומאחר שגדול לימוד תורה שהלמוד מביא מביא לידי מעשה', אז כך הוא גם בהנוגע למעשה שיוצא מלימוד התורה.

"שהעניין של תורה זה 'מים חיים' שיבואו ויתווספו עוד תלמידים, ולימוד התורה יתפשט יותר עד במקומות כאלה שנקראים 'חוצה'. (עד כאן מוגה).

"ולכל לראש, עבודתכם בחזרה לארץ, היא לדאוג לבנות את ישיבות חב"ד - במקומות הללו שתמשיכו ללמוד בהם, שהם יגדלו יותר בין בכמות ובין באיכות. בכמות - שיבואו ויתווספו עוד תלמידים, וגם באיכות - בנוגע לביסוס וחיזוק והתרחבות בסדרי הלימודים בכמות ובסדרי הלימודים באיכות.

"אלו מכם שהגיעו מישיבת 'תורת אמת' וימשיכו בישיבת 'תורת אמת' בירושלים יש להם תפקיד מיוחד: מאחר וזוהי ישיבה שקשורה עם ירושלים עיה"ק, הם צריכים להניח את עצמם עם הכוחות הגדולים ביותר ובמסירות נפש, שכל אחד היה דוגמא חיה איך צריכה להיראות ישיבת 'תורת אמת', לכל לראש בנוגע לדבר שנראה ישר לעיניים - שמירת סדר הלימודים.

"ועד"ז בנוגע לשאר העניינים: התמדה ושקידה אליבא דנפשיה בלימוד הנגלה, בלימוד החסידות, בעבודת התפילה ובכל העניינים. אפילו העניינים שתלויים עם ראשדי הישיבה, או למשגיחים או למשפיעים - צריך לראות שגם הם ישמרו על כל סדרי הלימודים, ובשעה שהם יראו שהתלמידים דורשים ודאי שגם הם יקפידו יותר בדבר.

"וגם לראות (כאמור לעיל) שיבואו ויתווספו כמה שיותר תלמידים. ומאחר שוכל זה הוא דבר נחוץ ביותר, וזהו זכות הרבים, הדבר וודאי שזכות הרבים מסייעתא.

"ובשעה שכל אחד מכם ייעשה במסירה ונתינה הוא יראה פרי טוב בעמלו שישיבת 'תואת אמת' תיבנה שלא בערך - כמה טוב שהיה עד עתה זה יהיה שלא בערך יותר.

"עד"ז גם אלו שיחזרו לקריית גת.

"שאם רק תהיה הסכמה של ההנהלות באה"ק יהיה טוב שרובם יהיו בישיבת 'תורת אמת' וכמה בחורים בקריית גת (זה לא כ"כ נוגע בישיבה אשר נמצאת בכפר חב"ד).

"וכאמור לעיל שכל אחד ייקח על עצמו תפקיד אחד כדי לבסס ולהרחיב בין בעומק ובין בהתרחבות גדולה ובאורך, את ישיבת 'תורת אמת' בכל פרטיה ועד"ז בנוגע לישיבת קריית גת, אלא שישיבת 'תורת אמת' בפרט מצד זה שהיא נמצאת בירושלים.

"יש גם לעסוק שם במבצע תפילין, אבל רק בזמנים ובאופנים שלא יפגעו בהתמדה ושקידה על ענייני הישיבה שזהו העיקר ולכל לראש אצלכם".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.