מערכת COL | יום י' ניסן ה׳תשע״ז 06.04.2017

הפארבריינגען המרכזי לחיילי צבאות השם ● גלריה שניה

כשלושת אלפים חיילי צבאות השם והוריהם השתתפו אתמול בהתוועדות המרכזית לרגל י"א ניסן, בגני התערוכה בתל אביב. ● יחד הם עמדו על הכוח המיוחד של חיילי צבאות השם, הגישו את המתנה הגדולה שלהם לרבי; מאה ושלושים אלף החלטות טובות לנח"ר כ"ק אדמו"ר וערכו סיום על ספר ברכת הנהנין ● COL מגיש גלריה שניה מהארוע  התוועדות לחיילי צבאות השם

הפארביינגען המרכזי גלריה ראשונה
הפארבריינגען המרכזי לחיילי צבאות השם ● גלריה שניה
"לא זה לא חלום!" צעק החייל בצבאות השם, מנחם מענדל אשכנזי, "יש לנו את הכוח!". לחיילי צבאות השם יש את הכוח להפציץ את הכור הגרעיני בעיראק, לגייס שלושים אלף יהודים תוך שלושים שעות, להקדיש מאה ושלושים אלף מתנות לרבי (!), ולחיילי צבאות השם יש את הכוח בעז"ה להכריע את הכף ולהביא את הגאולה.

הכוח המיוחד של חיילי צבאות השם, עמד אתמול במרכז ההתוועדות המרכזית לרגל י"א ניסן של חיילי צבאות השם והוריהם. כשלושת אלפים חיילי צבאות השם התכנסו מכל רחבי הארץ לגני התערוכה בתל אביב. על יד שולחנות התוועדות ערוכים באוכל כיד המלך, מעשה ידיו של ר' שייע מזרחי התיישבו האלפים לסעודת מצוה.

על השולחנות הוצבו שלטים מאירים, המכוונים את החיילים אל מקומותיהם. שקט משתרר באולם הענק, וכנהוג בכינוסי צבאות השם, עולים חיילי צבאות השם ומכריזים בזה אחר זה, את שניים עשר הפסוקים.

על הבמה עולה הזמר ר' נמואל הרוש בליווי תזמורתו של דני אבידני, ופוצח בניגון געגועים, אליו מצטרפים כל הקהל, בשירה אדירה ומעוררת. על המסך נראה החייל בצבאות השם מנחם אשכנזי יחד עם אחיו אורי ואביו ר' שניאור אשכנזי, בהפקה מושקעת במיוחד של שלמה חיים ריבקין האחראי על הפן האמנותי והפקת המולטימדיה, כשהוא מכין את עצמו לנאום בכנס. בחדשות הם שומעים, שראש הממשלה מתכנן לנסוע מחר לחתום ר"ל הסכם שלום עם הערבים ולמסור שטחים מארץ ישראל לאויבי ישראל.

הוידיאו ממשיך, והוא לוקח את הנוכחים לחלום שמנחם חולם. הוא רואה את עצמו נוסע לכינוס, ומולו עוברת שיירת ראש הממשלה בדרכה לחתום על ההסכם שלום, בחלומו הוא מחליט בהחלטה של רגע, לעצור את השיירה כולה, ולמנוע מראש הממשלה לחתום על ההסכם. המאבטחים לא מצליחים להזיז את הילד הנחוש, עד שראש הממשלה בעצמו מתערב ויוצא אל הילד, שמסביר לו בתמימות של ילד קטן, שהוא לא יכול לאפשר לו לעשות את הצעד הנורא הזה.

בסופו של דבר, ראש הממשלה משתכנע ויוצא עם הילד להרפתקאה באיראן, שם הם משכנעים את מהנדסי הכור הגרעיני להסתלק מהמקום, והכור כולו עולה בלהבות. בנקודה הזו, שנראית הדמיונית ביותר בחלום, עלה החייל בצבאות השם וזעק, "זה לא חלום!" זה קרה באמת. בתשמ"א. חיילי צבאות השם הפציצו את הכור בעיראק.

על המסך כעת נראה דמותו של ר' שמואל גרייזמן, מנהל אות בספר תורה של ילדי ישראל, המגולל את פרשת הימים ההם, כיצד דיבר הרבי בשבועות שלפני התקיפה על החשיבות של ספר התורה לילדי ישראל, ועל ההוראה המיוחדת לרשום כמה שיותר ילדים עד חג השבועות ולשלוח רשימה על כך לרבי שיקרא על הציון. בחג השבועות של אותה שנה, יצאו המטוסים והשמידו את הכור בעיראק.

הכוח המיוחד של חיילי צבאות השם, נוצל במיוחד בימים אלו, כדי להביא לרבי עשרות אלפי מתנות לרגל י"א ניסן. שלושים אלף אנשים השתתפו במבצע המיוחד, ומאה ושלושים אלף החלטות טובות התקבלו ונשלחו לציון כ"ק אדמו"ר. על המסך נראה הפעילות המיוחדת של החיילים שהתנהלו כצבא גדול ומשומן, במבצע הגדול הזה. הוידיאו נחתם, בתקווה שההחלטות האלו יהיו המכה בפטיש שיגרום את הגאולה האמיתית והשלימה.

התזמורת פוצחת במחרוזת ניגוני שמחה, והקהל כולו פוצח בריקודים שנמשכים דקות ארוכות. אשרינו שחסידים אנחנו אשרינו שיש לנו י"א ניסן, ר' נמואל הרוש שר את הניגון החדש לקאפיטל כ"ק אדמו"ר בביצוע מיוחד, והקהל כולו, חיילים ואבותיהם רוקד ומפזז. י"א ניסן בא לעולם.

על הבמה עולה ר' מנחם מענדל גערליצקי, משלוחי הרבי לתל אביב, וחולק עם החיילים את חוויותיו כילד מתשרי עם הרבי. מקהלת הפנסאים יחד עם התזמורת מבצעת ניגונים מיוחדים, אליהם מצטרפים כולם. הרב שניאור אשכנזי מדבר על קטע מתוך ברכות הנהנים, בקשר עם הסיום הגדול של ספר ברכות הנהנים.

בהתוועדות המיוחדת מתקיים מעמד הרול-קול; הצדעה מיוחדת לאלף וחמש מאות חתני ברכות הנהנים. מנחה הארוע, ר' בנימין וילהלם, מצדיע בזה אחר זה, לחתנים מכל הארץ.

הקהל מברך ברכת המזון, ובאווירה מרוממת ומיוחדת, פוצח שוב במחרוזת ריקודים, ובתחושה זו, מתפזרים כולם לבתיהם, מאוחדים יחד בהתקשרות לכ"ק אדמו"ר.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.