מערכת COL | יום ט' ניסן ה׳תשע״ז 05.04.2017

החסיד שהוצא להורג בגלל שהוא נציג של הרבי ברוסיה

היום ט' ניסן, חל יום היארציט של הרב אלחנן דב בער מרוזוב הי"ד, שהיה מזכירו של אדמו"ר הרש"ב, ושל הריי"צ וניהל בפועל את כל הפעילות המחתרתית בברית המועצות, כולל את ישיבות תומכי תמימים המחתרתיות ● בח' ניסן תרצ"ח רצחו אותו הרוסים ביריות, והודיעו לו מה הפשע שעבורו נידון למוות: "מכיוון שהוא מליובאוויטש ומכיוון שהרבי הוא נציגו של הקב"ה עלי אדמות ומכיוון שהוא נציגו של הרבי ברוסיה, הוצא נגדו גזר-דין מוות", (כך על פי מסמכים שהתגלו בארכיון בלניגרד)  החסיד שהוצא להורג
החסיד שהוצא להורג בגלל שהוא נציג של הרבי ברוסיה
היום ט' ניסן, חל יום היארציט של הרב אלחנן דב בער מרוזוב הי"ד, שהיה מזכירו של אדמו"ר הרש"ב, ושל הריי"צ וניהל בפועל את כל הפעילות המחתרתית בברית המועצות, כולל את ישיבות תומכי תמימים המחתרתיות.

בב' אדר א' תרח"צ, ליל עשרת הרוגי מלכות, לקחו הרוסים את ר' אלחנן דוב למעצר. בשורות רעות רדפו זו את זו, ואז הגיע הידיעה הרעה מכל. אחד מהחסידים סיפר שרצחו את בנו לעיניו, ובח' ניסן תרצ"ח הרגו אותו עצמו ביריות.

לפני ההוצאה להורג הודיעו לו מה הפשע שעבורו נידון למוות: מכיוון שהוא מליובאוויטש ומכיוון שהרבי הוא נציגו של הקב"ה עלי אדמות ומכיוון שהוא נציגו של הרבי ברוסיה, הוצא נגדו גזר-דין מוות (!!!), (כך על פי מסמכים שהתגלו בארכיון בלניגרד).

ר' אלחנן דוב נקשר מול כיתת-יורים, והם ירו בו ורצחוהו נפש. ה' יקום דמו.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.