מערכת COL | יום ט' ניסן ה׳תשע״ז 05.04.2017

הוגדל תקציב הילולת הרשב"י ל-15.5 מיליון שקלים

בישיבת חירום בלשכת שר הדתות היום הוחלט להעלות את סכום תקציב הילולת הרשב"י ל-15.5 מיליון שקל ● מדובר בסכום שיאפשר למלא את כל דרישות המשטרה, האבטחה וגורמי ההצלה הרבים שיפעלו בשטח בעת ההילולא השנתית  לסיפור המלא
הוגדל תקציב הילולת הרשב

15.5 מיליון שקלים – זהו הסכום שאושר לתקציב הילולת הרשב"י במירון שתיערך בל"ג בעומר תשע"ז. זאת, כאשר רק לפני שבועיים - בטרם נודעו כל דרישות גורמי האבטחה, כיבוי האש, ההצלה והמשטרה - הודיע משרד האוצר על הצבת התקציב על סך של למעלה מ-14 מיליון שקלים, סכום שאף הוא היה גבוה יחסית לשנים שעברו. עתה, כאמור יעמוד התקציב להילולא השנתית על חמישה עשר וחצי מיליון שקלים.

בישיבת חירום שהתקיימה היום (ג) בלשכת השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי, העלו השר, מנכ"ל משרדו עודד פלוס ונציגת משרד האוצר מעיין נשר את הצורך במציאת תקציב נוסף שיאפשר את מילוי כל הוראות הבטיחות, האבטחה, ושל גורמי ההצלה השונים – כמו גם דרישות של משטרת התנועה – שיצרו צרכים חדשים, שבעת מועד אישור התקציב הקודם לא נלקחו בחשבון

כחלק ממערך הבטיחות דרשו גורמי השיטור והכיבוי ליצור פיזור המונים גדול ככל שניתן. כחלק ממילוי ההוראה, החלו במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים – הגורם המופקד על מתחם הרשב"י מטעם המשרד לשירותי דת – בהכשרת מתחמי עמידה נוספים להדלקת מדורות של אדמו"רים ורבנים, מנהיגי קהילות העולים מירונה עם קהל גדול הצופה בהדלקת המדורות לכבודו התנא רבי שמעון בר יוחאי.

השנה, הוכשרו מתחמי עמידה וטריבונות – מדרגות ברזל ענקיות המתנשאות לגובה של עשרות מטרים – במרחק גדול יותר ממוקד קבר הרשב"י, אך בהמשך ישיר להילולא. כך תושג שליטה גבוהה יותר של כל כוחות החירום והאבטחה במקרה הצורך, על כל צרה שלא תבוא.

כאמור, בעצה אחת של שר הדתות הרב דוד אזולאי עם סגן שר האוצר הרב יצחק כהן החליטו השניים על העלאת תקציב הילולת הרשב"י המתקיימת מדי שנה בי"ז באייר, חודש לאחר חג הפסח.

מנכ"ל המקומות הקדושים הרב יוסף שוינגר בירך את שר הדתות הרב דוד אזולאי ואת סגן שר האוצר הרב יצחק כהן, את מנכ"ל משרד שירותי הדת עודד פלוס, ואת מעיין נשר, הרפרנטית ממשרד האוצר המופקדת על הטיפול בתקציב ההילולא, על אישור הגדלת התקציב. "ההחלטה לתקצב את הילולת הרשב"י בסכום של 15.5 מיליון שקלים, תאפשר לנו לקיים את ההילולא בצורה המיטבית, על פי כל דרישות הגורמים המקצועיים בשטח", אמר שוינגר.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.