מערכת COL | יום ג' ניסן ה׳תשע״ז 30.03.2017

ח"כ סמוטריץ בביקור במוסדות: "רואה זכות גדולה לסייע לחב"ד"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ קיים סיור במספר מוסדות חרדיים, ביניהם מוסדות חב"ד בביתר עלית ובכפר חב"ד • הסיור החל במוסד לנערים בסיכון בביתר עלית, עם ליווי של ידי נציג חב"ד בעיריית ביתר עלית ר' יקי הרשקופ, משם המשיך למוסדות "תפארת מנחם" בביתר עלית • משם הגיע ח"כ סמוטריץ לכפר חב"ד, שם ביקר בישיבת "אוהלי תמימים" המנוהלת על ידי הרב שמואל רייניץ וחתם בביקור בעמותת "יד לילד המיוחד" • חה"כ סמוטריץ אמר בסיום הביקור: ''אני רואה זכות גדולה לסייע לחב"ד בשליחותם למען עם ישראל" • לכתבה המלאה
ח

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ קיים היום סיור במספר מוסדות חרדיים, ביניהם מוסדות חב"ד בביתר עלית ובכפר חב"ד.

הסיור החל במוסד בביתר עלית, עם ליווי של ידי נציג חב"ד בעיריית ביתר עלית ר' יקי הרשקופ. בין המוסדות שבהם פגש חבר הכנסת ישנו מוסד לנערים בסיכון מהמגזר החרדי, משם המשיך למוסדות "תפארת מנחם" בביתר עלית. חבר הכנסת התפעל מהחינוך המקצועי והחסידי ללא פשרות ממנו נהנים הילדים. הוא עבר בין הכיתות, פגש את המחנכים ושמע ממנהלי המוסדות את האתגרים איתם הם מתמודדים.

במהלך הסיור קיבל מאחת הכיתות הגדה לפסח שנערכה תוך השתתפות התלמידים בהכנתה לדפוס. בכיתה אחרת הוקדש זמן לשאלות ותשובות בחומר הלימוד של התלמידים וניכר היה שהתלמידים שלטו בחומר הנלמד תוך שילוב דברים מתורת רבותינו נשיאנו. הדבר השאיר רושם רב על חבר הכנסת.

בהמשך הסיור פגש מספר עסקנים ובעלי עסקים חב"דיים שהציגו בפניו בעיות העומדות לפתחם.

לאחר סיום הביקור בביתר עלית הגיע ח"כ סמוטריץ לכפר חב"ד, שם ביקר בישיבת "אוהלי תמימים עתיד" המנוהלת על ידי הרב שמואל רייניץ, ונחשף מקרוב לאופי הייחודי של הישיבה, לשיטות הלימוד החדשניות וליחס האישי והמקצועי שמקבל כל תלמיד. לאחר ההיכרות עם מנהלי המוסד הועלו פתרונות לקשיים ובעיות שהועלו בשיחה.

גם בכפר חב"ד הצטרפו לביקור מנהלי מוסדות מערים נוספות כדוגמת ר' יהושע שמעוני מנהל תלמוד תורה חב"ד בחולון ששוחח על עניינים הנוגעים למוסד בראשו הוא עומד, ועסקנים נוספים.

הסיור הסתיים בביקור בעמותת "יד לילד המיוחד" המטפלת בילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם, ובקרן ''אוהלי תמימים - חסדי שמשון'' המחלקת כובעים וחליפות לבחורים לפני פסח, כחלק מהיכרות עם פעילות הקרן הגיע חבר הכנסת לחנות 'המקום הנכון' בכפר חב"ד ששם מקבלים הבחורים את הכובעים והחליפות וכן פגישה עם נציגי ארגון תנועת הנוער "הפנסאים".

ח"כ סמוטריץ אמר בסיום הביקור כי ''אני רואה זכות גדולה לסייע לחב"ד בשליחותם למען עם ישראל. הפעילות המדהימה של חב"ד חוצה ציבורים ואני מאמין שחובתנו כמדינה לעזור ולתמוך בפעילות הענפה שלהם כמה שרק ניתן."

ר' יעקב מיוחס מראשי המטה החרדי באיחוד הלאומי, שגם יזם את הביקור, סיכם: "היום ראינו את חשיבות ההיכרות האישית מול הפעילויות השוטפות שמנהלים מנהלי המוסדות העסקנים ובעלי העסקים מהמגזר החרדי והחב"די. אין ספק שביקור זה שנעשה אחרי דחיות רבות תרם להבנה וכבר עתה אנו בונים את ימי הסיורים הבאים".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.