מערכת COL | יום ג' ניסן ה׳תשע״ז 30.03.2017

הפרלמנט בבלגיה: תאסר שחיטה כשרה החל משנת 2019

הפרלמנט הפלמי בבלגיה הודיע כי אסר על שחיטה כשרה במדינה החל משנת 2019• מנכ"ל 'מרכז רבני אירופה' ואיגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA), הרב מנחם מרגולין: "על הפרלמנט להפסיק את אחיזת העיניים כאילו מדובר ברווחת בעלי חיים" "אנו נפנה לכל הגורמים המוסמכים בבלגיה ובאיחוד האירופי על מנת לבטל את הגזירה כפי שעשינו בהולנד ובפולין בהצלחה" • לסיפור המלא
הפרלמנט בבלגיה: תאסר שחיטה כשרה החל משנת 2019
(אילוסטרציה)
בית הפרלמנט הפלמי בבלגיה המרכיב לצד הפרלמנט הואלוני את בית הנבחרים של המדינה, הודיע לפניי זמן קצר כי יאסור קיום שחיטה כשרה ברחביי המדינה משנת 2019.

ההחלטה (האוסרת על שחיטה ללא המום הבהמה ע"י מכת חשמל) התקבלה ברוב גדול בפרלמנט הפלמי והחלטה דומה צפויה להתקבל בבית הפרלמנט הוואלוני בחודש אפריל.

מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA), הרב מנחם מרגולין שמשרדיו יושבים בבריסל, ביקר קשות את ההחלטה וציין כי: "החלטת הפרלמנט הפלמי היה מפוקפקת ומטרידה. בשר כשר מייצג חלק זעיר מהבקר הנשחט בבלגיה. הפרלמנט הפלמי לא נתן הריי את הדעת לסבל העצום שנגרם למאות אלפיי ראשי הבהמות שנשחטות מדי יום ברחבי המדינה, או התנאים המזעזעים בהן משנעים את הבהמות לבתי המטבחיים הלא כשרים. לפיכך, ראוי בהחלט להסיק כי אין להחלטה זו כל קשר לבעלי-חיים אלא לפגיעה בקהילה היהודית ובמנהגיה.,

עוד מציין הרב מרגולין כי:"הבה נבחן את העדויות: הרשות האירופית לבטיחות מזון גילתה כי שיעור הכישלון של מכת החשמל להימום הבהמה עשוי להגיע לכדי -31%. מדובר במיליוני בהמות בשנה שנאלצות לעבור סבל אכזרי מיותר. אבל על זה אף אחד לא מדבר. אף על פי שמספרים אלה עולים בהרבה על כמות החיות שנשחטות בשנה בבלגיה לבשר כשר. תמיד יהיה דיון על מה שניתן ללמוד מהראיות המדעיות, והקהילות היהודיות ברחבי אירופה תמיד מוכנות לדון בכך, אבל זה פשוט שקר מסוכן אז בואו נפסיק את העמדת הפנים הזאת."
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.