מערכת COL | יום כ"ד אדר ה׳תשע״ז 22.03.2017

בשורה לכשרות: 'חלב ישראל' יגיע לסין

אחרי שנים של דיונים מול הממשל הסיני, נחתם הסכם המאפשר ייצוא מוצרי חלב מישראל לסין • ע״פ ההסכם שנחתם, הממשל הסיני מכיר ומאשר את הפיקוח הוטרינרי הישראלי על תעשיית החלב ויאפשר למחלבות ישראליות לייצא מוצרי חלב ישירות לסין • זוהי בשורה של ממש מבחינת כשרות, והקלה משמעותית על יהודים בסין  חלב ישראלבאותו נושא:תעשיית 'חלב ישראל' של חב"ד בסין ● תיעוד מיוחד
בשורה לכשרות: 'חלב ישראל' יגיע לסין
סגן שר החקלאות הסיני בביקורו במשרד החקלאות. צילום: מכון וולקני

אחרי שנים של דיונים מול הממשל הסיני, נחתם הסכם המאפשר ייצוא מוצרי חלב מישראל לסין. ע״פ ההסכם שנחתם, הממשל הסיני מכיר ומאשר את הפיקוח הוטרינרי הישראלי על תעשיית החלב ויאפשר למחלבות ישראליות לייצא מוצרי חלב ישירות לסין.

זוהי הקלה משמעותית על יהודים בסין שצורכים 'חלב ישראל'. עד היום רב העיר הראשי של בייג'ינג ושליח חב"ד הרב שמעון פרוידנליך, עשה מאמצים רבים לספק את 'חלב ישראל', וכעת מדובר בבשורה של ממש מבחינת כשרות. (ראה כתבה שפורסמה בנושא כאן ב-COL)


רבה הראשי של בייג'ינג הרב שמעון פרוינדליך (משמאל) בפיקוח מיוחד על ייצור 'חלב ישראל' בסין (ארכיון COL)

המגעים בין משרד החקלאות לבין הממשל הסיני על ייצוא מוצרי חלב לסין, נמשכו כשבע שנים, ובשנה האחרונה חלה התקדמות עם שני ביקורים במשרד החקלאות של אנשי ממשל בכירים מסין, וביניהם סגן שר ראש הממשלה הסיני.

בחודשים האחרונים, לקראת ביקור ראש הממשלה נתניהו בסין, קידם שר החקלאות אורי אריאל את סיום ההסכם והבאתו לידי סיכום וחתימה.

ואכן מנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו, השוהה בסין בימים אלו, חתם על ההסכם יחד עם מקבילתו הסינית באי לו (Bai Lu), הנספח החקלאי הישראלי בסין איתן נויבוייאר וסמנכ"ל בכיר לסחר חוץ במשרד החקלאות איציק בן דוד.

ההסכם שנחתם עם סין מצטרף לשורת הסכמי ענק בתחום החקלאות שנחתמו בשנה האחרונה עם הודו ועם רוסיה, והוא צפוי להניב רווחים משמעותיים לחקלאים בענף החלב בישראל.

השר אורי אריאל: "מהיום, שביל החלב הישראלי מגיע עד לסין. זו בשורה לחקלאות הישראלית לכלכלה הישראלית וליחסי החוץ של מדינת ישראל.

במסגרת התכנית האסטרטגית שלנו, אנחנו פועלים להרחיב ולמנף את החקלאות הישראלית לשווקים אחרים ולמדינות נוספות.

ההסכם שנחתם עם ממשלת סין מהווה פריצת דרך משמעותית שתאפשר לחקלאים הישראלים להגדיל את יצור החלב באופן משמעותי ובקרוב האזרח הסיני יאכל גבינות שיוצרו במחלבות ישראליות.

החלב הישראלי הפך את ישראל למעצמה חקלאית בינ״ל וההסכם עם סין מצטרף להסכם שחתמנו עם ממשלת רוסיה בנובמבר האחרון, ולקראת הסכם עם הודו. סה"כ 3 מדינות עם אוכלוסיה של כ- 3 מיליארד איש".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.