מערכת COL | יום י"ז אדר ה׳תשע״ז 15.03.2017

יארצייט ראשון לר' יצחק אייזיק ינקוביץ ע"ה: ערב לזכרו בנתיבות

תגיות: נתיבות
יארצייט ראשון לר' יצחק אייזיק ינקוביץ ע"ה: מוקירי זכרו השתתפו בערב לציון שנה לפטירתו, שהתקיים ביום שני 'שושן פורים' בעיר נתיבות ● נשאו דברים שלוחי הרבי, ואישים שסיפרו על איש החינוך שפעל בשליחות הרבי בעיר נתיבות וסביבתה וסייע רבות לשלוחים ולתושבים ● בני המשפחה ותושבי העיר קיבלו החלטות טובות לזכרו ולהמשיך את מפעל חייו המיוחד  לכתבה המלאה
יארצייט ראשון לר' יצחק אייזיק ינקוביץ ע
למעלה: שלוחי הרבי בשדרות ונתיבות בערב לזכרו של הרב ינקוביץ ע"ה. למטה מימין: ר' יצחק אייזיק ינקוביץ ע"ה בפעילות עם ילדים בנתיבות. משמאל: בעליה לקברו (צילום: אברמי ממו)


תושבים מהעיר נתיבות חברים ומכרים נכחו במעמד היארצייט שהתקיים בשושן פורים לר' יצחק אייזיק ינקוביץ ע"ה.

בערב נאמו הרבנים: הרב ישר אדרעי שליח הרבי בעיר נתיבות שסיפר בשבחו. ר' יצחק היה שותף פעיל איתו בענייני השליחות החל משנות הקמתה בעיר, וביצע כמה שליחויות מיוחדות אצל הרבי עבור מחותנו "הבבא סאלי" זצ"ל, ובהמשך בהפעלת סיוע חב"ד לעולים מרוסיה וארגון כינוסי ילידים בכל שנה.

הרב אברהם טננבוים מזכיר ודובר עיריית בני ברק שלו היה קשר אדוק עם ר' יצחק במשך עשרות שנים עוד מימי ילדותם בעיר בני ברק, ובכמה הזדמנויות בהיותו בניו יורק זכה לקבל את ברכת הרבי לעבודתו בעירייה.

הרב יצחק ידגר מחותנו של ר' יצחק שסיפר רבות על הקשר המיוחד שהיה לו עם ר' יצחק במשך השנים.

הרב משה זאב פיזם שליח הרבי בעיר שדרות סיפר על הקשר הותיק שהיה לר' יצחק עמו ועם מחותנו הרב אברהם דונין ע"ה שיחד עבדו בבית הספר חב"ד הידוע במושב "ברוש" - לימים.

בית ספר זה סלל את הדרך להקמת מוסדות שלמים בכל ערי הדרום ולאחר מכן ניהל ר' יצחק את בית הספר חב"ד בבאר שבע ועוד.

הרב ניסים כהן מכפר חב"ד סיפר על ימי בחרותם בהיותם חברותא בישיבה הליטאית "תפרח" שיחד התקרבו לחב"ד ועל ההחלטה להתקשר לאילנה דחיי בהיותם בתשרי תשמ"א.

ר' ד"ר עמיאל לוין חתנו של ר' יצחק שהגיע במיוחד ממיאמי פלורידה דיבר על המסירות הגדולה של ר' יצחק לכל המשפחה ועל הדאגה לכל אחד ולכל פרט.

אחריהם עלו עוד רבנים וחשובים מהעיר נתיבות שסיפרו זה אחר זה על האבידה הגדולה ועל החוסר ושמורגש בלב תושבי העיר שהיו נוהגים לפגוש את ר' יצחק שעם חיוכו המודגש היה מאיר פנים ועוזר לכל אחד ובכל מצב.

סיפר אחד התושבים על קבוצה של 18 איש שר' יצחק לקח באחת השנים לרבי ושהוא היה באותה קבוצה ובאותה שנה, לאחרי עשרות שנים של ציפיה זכה שנולדו לו ילדים בעקבות הברכה שקיבל מהרבי באותה נסיעה.

תושב אחר איש עסקים בעל חברת משאיות שסיפר סיפורי מופתים להם הוא זכה באמצעות קבלת ברכות מהרבי בהכוונו של ר' יצחק במשך השנים.

והסיפורים המשיכו לתוך הלילה כשהאירוע הפך להתוועדות חסידית של ממש.

לסיום הכריזה ביתו של ר' יצחק הגב' יפית ידגר תחי' מניו יורק המנהלת יחד עם בעלה ר' מנדי שיחי מזה כ-10 שנים מפעל חסד - גמ"ח לעזרה ליולדות המעניקה ארגזים מלאים ציוד ראשוני מלא לתינוקות בקראון הייטס, שבכוונתם לפתוח בקרוב אי"ה סניפים נוספים של הגמ"ח גם באה"ק לעילוי נשמתו.

בני המשפחה ותושבי העיר קיבלו החלטות טובות לזכרו ולהמשיך את מפעל חייו המיוחד, ולהוסיף בהפצת המעיינות בכל קצוי תבל עד ביאת משיח צדקינו בקרוב ממש.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.