מערכת COL | יום י"ח שבט ה׳תשע״ז 14.02.2017

תלמידי ישיבת חב"ד בלונדון נסעו לרבי ● וידאו, תמונות

בפעם הראשונה, מזה שנים רבות, כל בחורי ישיבה גדולה חב"ד בלונדון, טסו לשהות בי' שבט אצל הרבי, שם חוו חוויה מרגשת ומרוממת מלאה בהתוועדויות, סדרים ושיעורים, זאת לאחר למעלה מחודש של השקעה מיוחדת כהכנה לי' שבט  ● דקות לפני שהמטוס נחת בניו יורק, התרגשו הבחורים לשמוע הודעת "ברוכים הבאים" ברמקול של המטוס מצות המטוס, שהודיעו שנמצאים כאן בחורים שנוסעים ל"מנהיג היהודי הגדול של העולם שחוגג 67 לנשיאותו" תלמידי ישיבת חב"ד בלונדון נסעו לרבי
תלמידי ישיבת חב

בפעם הראשונה, מזה שנים רבות, כל בחורי ישיבה גדולה חב"ד בלונדון, טסו לשהות בי' שבט אצל הרבי, שם חוו חוויה מרגשת ומרוממת מלאה בהתוועדויות, סדרים ושיעורים, זאת לאחר למעלה מחודש של השקעה מיוחדת כהכנה לי' שבט.

אחרי השקעה אדירה מצד הבחורים בהגעה לכל סדרי הישיבה בזמן וציונים גבוהים במבחנים, לימוד של למעלה מאלפיים אותיות ממאמרי הרבי בעל פה, לימוד מאמר באתי לגני תש"י בעל פה, סדרי שיחות וענייני גאולה ומשיח, סדרי השכם, צפיה בהתוועדויות של הרבי ועוד, יזמו השלוחים שכל הישיבה יטוסו ביחד להיות אצל הרבי בי' שבט.

דקות לפני שהמטוס נחת בניו יורק התרגשו הבחורים לשמוע הודעת ברוכים הבאים ברמקול של המטוס מצות המטוס, שהודיעו שנמצאים כאן בחורים שנוסעים למנהיג היהודי הגדול של העולם שחוגג 67 לנשיאותו, ואחר כך מחיאות כפיים סוערות משאר מהנוסעים.

אחרי הנחיתה ביום חמישי ו' שבט בלילה וריקוד "טייערע ברידער" בשדה, התקבלו הבחורים עם מיני מאפה ומשקאות על ידי שלוחים לשעבר של הישיבה שהמשיכו איתם ל770 לתפילת ערבית. משם המשיכו הבחורים למקומות השינה שאורגנו להם לאגור כח לימים עמוסים ומלאים במיוחד.

ביום שישי אחרי ארוחת בוקר מפנקת באהלי תורה ארגנו השלוחים מסלולים מיוחדים למבצעים, כולל טנק מבצעים בלעדי שזיכה עשרות יהודים בהנחת תפילין ושמיעת דברי תורה. בליל שבת בהתצטרפות עשרות ישיבות חב"ד מרחבי העולם, נהנו הבחורים מסעודת שבת מרוממת באהלי תורה שמהרה נהפכה להתועדות סוחפת בהשתתפות רמי"ם ראשי ישיבות ומשפיעים מרחבי העולם שנמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה.

עליות לתורה אורגנו לבחורים בשבת (ח' שבט) בבוקר ביחד עם סדר חסידות בהמשך לתפילה והתועדויות עם אורחים שבאו ממרחקים עד שעת המנחה. מוצאי שבת התחילה בסעודת והתועדות מלוה מלכה חגיגית עם משפיע אורח מיוחד, שדיבר על החשיבות בלהמשיך את י' שבט לחיי היום יום שלנו למשך השנה.

ביום ראשון בבוקר אחרי סדר חסידות עם "פארבייסען" בשפע, תפילה וארוחת בוקר כיד המלך, התקיים שיעור בלעדי בנושא כשרות מפי הרב חנוכה שהינו משגיח בחיר בכשרות הOK שהסביר לבחורים סוגיות שונות בנושא כשרות ביניהם פת ישראל, בישול ישראל, מאכלים שצריכים ולא צריכים הכשר ובעיות במאכלים שונים. בהמשך לזה התקיים סדר לימוד משניות מיוחד לעילוי נשמת אחד התורמים למסע המיוחד חיים אהרן בן בערקע ע"ה שלמרבה הצער נפטר ממש לפני י' שבט, יהי זכרו ברוך.

באותו בלילה זכו הבחורים לשיעור מרתק מפי הר' פלדמן מאוהלי תורה, שהסביר באריכות עם מצגת ממוחשבת את מאמר באתי לגני של השנה, שנמשך אחר כך בהתועדות מיוחדת ומעוררת השראה שלא במהרה תשכח.

ביום שני י' שבט, אחרי סדר חסידות ותפילה ב770 נסעו הבחורים לאוהל הקדוש בתחבורה שאורגה על ידי השלוחים שם בין היתר מסרו הבחורים לרבי את הפני"ם שהם כתבו במשך השנה והודיעו לרבי את ההחלטות הטובות שהם קיבלו על עצמם למשך השנה. לאחר החזרה לקראון הייטס זכו הבחורים לסיור בלעדי בדירה של הרבי הריי"ץ, בקומה העליונה של 770. אחר כך השתתפו הבחורים בתוכנית מיוחדת עם עוד אלפי בחורים מרחבי העולם "שעה עם הרבי", בו הוקרן "וידיו" של הרבי שנערך במיוחד לאירוע זה.

בהמשך להתועדות המרכזית ב770 התקימה התועדות רבתית עם המשפיע הראשי של הישיבה הרב גארדאן, בהשתתפות מאות בחורים ואברכים, ביניהם הרבה מבוגרי הישיבה שנרגשו לחזור לימים ההם לשמוע עוד פעם את ההתועדויות הסוחפות של המשפיע הותיק שנמשך עד השעות המאוחרות של הבוקר, ובסופו בל בחור קיבל על עצמו החלטה טובה להמשך השנה בישיבה המיוחדת.

ביום שלישי אחרי סדר חסידות ושחרית התאספו הבחורים לתמונה קבוצתית על רקע 770 . משם המשיכו הבחורים ברוב שירה וזמרה להסעה שלקחה אותם לשדה התעופה בחזרה לישיבה בלונדון עם כוחות מיוחדים להמשך השנה

תודה מיוחדת לכל אלה שעזרו ופעלו שהנסיעה תצא לפועל, ולהצלחה הגדולה שזה היה, ביניהם להנהלת הישיבה ובמיוחד לרב גארדאן, למשפחת שפוץ, ולתורמים שעזרו בכיסוי ההוצאות https://mraberthon.com/, הר' משה דריזין, הרב הרץ ועוד.

כדי לסייע לשלוחים לפרויקטים שלהם העתיד כנסו לאתר http://yglshluchim.com/

 צפו:

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.