מערכת COL | יום כ"ה טבת ה׳תשע״ז 23.01.2017

מאות בהתוועדות צאצאי רבנו הזקן ● גלריית ענק

השתתפות שיא שכמותה לא זכורה בהתוועדות השנתית של איגוד צאצאי רבנו הזקן שהתקיימה בירושלים במוצ"ש פרשת שמות לכבוד יום ההילולא כ"ד בטבת  מאות בהתוועדות צאצאי רבנו הזקן
מאות בהתוועדות צאצאי רבנו הזקן ● גלריית ענק
השתתפות שיא שכמותה לא זכורה בהתוועדות השנתית של איגוד צאצאי רבנו הזקן שהתקיימה בירושלים במוצ"ש פרשת שמות לכבוד יום ההילולא כ"ד בטבת
רוממות. זו המילה שעברה כחוט השני בוואריאציות והטיות שונות בפי מאות משתתפי ההתוועדות השנתית של צאצאי רבנו הזקן עם סיום ההתוועדות אמש במוצש"ק באולמי גוטניק בירושלים עיה"ק..

האירוע נפתח בקבלת פנים חמה ואמירת לחיים בה נתקבלו הצאצאים עם בואם כשברקע מושמעים צלילים וניגונים מרוממים מניגוני רבנו הגדול מושרים בפי בעלי המנגנים מקהלת תמימים מקריית גת בליווי אמני הנגינה האב והבן למשפחת טויסטר.

עם הגיע השעה היעודה נטל המנחה הרב ינון רוט אשר ניווט את ההתוועדות לכל אורכה בחן את שרביט ההנחיה והזמין את הרב יסף הרטמן מאנשי החינוך הנודעים ומידידי איגוד הצאצאים לפתוח בדבר מלכות בהמשך הוזמנו הרב יעקב אליעזרוב שליט"א אב"ד בירושלים והרב שמואל בקר ראש ישיבת ים התלמוד להשמיע דברי ברכה..

.לאחר הפסקה של ניגוני דבקות המושרים בצוותא ובהתרוממות רוח האזין הקהל בקשב רב למשאו של הגה"ח רבי מנשה ישראל רייזמאן שליט"א מגדולי המג"ש הנודע כפה מפיק מרגליות שאלפים בעולם כולו מאזינים בדריכות לדרשותיו..

.בשלב זה מופיע כ"ק מרן אדמו"ר ממחנובקא שליט"א עם פמליה מכובדת מקרב חסידיו הופעתו מתקבלת בהתרגשות רבה ובהדרת כבוד על ידי הקהל
.
בעיצומה ובמרכזה של ההתוועדות מנגנים את הניגון המקודש ניגון ד' הבבות בהקדמת 'ניגון ההכנה' ומשפטים קצרים - מפי המנחה - בדבר סגולת וקדושת הניגון.
את דבר האיגוד השמיע הרב משה צבי הלפרין בדבריו שיתף את הקהל בפעילות האיגוד לאורך השנה כולה ובאפיזודות מרתקות המשקפת את עוצמת ההשפעה שישנה לנקודת הקשר משפחתי לחיזוק האידשקייט אצל כל אחד ואחת מהצאצאים ללא יוצא מן הכלל, כמו כן העלה על נס את יחסו הנדיר והמיוחד של הרבי לפעילות האיגוד בסיום דבריו הודה במילים חמות לאחיו הגדול הרב יצחק מאיר הלפרין אשר עומד בראש האיגוד ומשקיע רבות להצעיד את האיגוד קדימה. .

לקראת סיום ההתעדות התרומם הקהל לריקוד סוחף ומחרוזת של ניגוני שמחה..

הריקוד שנמשך זמן ממושך בהתלהבות נעצר בשל אילוצי תכנית האירוע לקול קריאת המנחה שקורא לקהל לשוב למקומו.

בין גדולי התורה ואישי הצבור שהשתתפו, -ביניהם שביכרו לשבת בין הקהל עם משפחתם- נראו (רשימה חלקית) : כ"ק אדמו"ר מגארליץ שליט"א הרב אברהם מיכאל הלפרין רבה של הגבעה הצרפתית וחבר בי"ד רבני חב"ד, הרב מנחם מענדל פוקס רבה של רמות ד' הרב יוסף צבי הלוי סג"ל ראש כולל צמח צדק, הרב משה חיים דנדרוביץ ראש ישיבת חסידי גור בירושלים, הרב ישעיהו הרצל רבה של נצרת עילית הרב חיים ווייס ראש כולל צאנז בירושלים, הרב שמואל בקר ראש ישיבת ים התלמוד, הרב יונה אלימלך יעקובוביץ’ מראשי ישיבת תומכי תמימים בקרת גת, הרב אברהם משה הלפרין מראשי המכון הטכנולוגי לבעיות הלכה, הרה"צ רבי יחיאל דנציגר בנו של כ"ק אדמו"ר מאלכסנדר זצ"ל הרב שניאור זלמן הלפרין ר"מ בישיבת חיי משה הרב יעקב אשר פלדמן מח"ס כתב משה, הרב מנחם מענדל כץ ר"מ ישיבת חיי משה,

כבשנים שעברו במהלך ההתוועדות כתבו הצאצאים פני"ם ופתקאות להזכרה על ציונו הקדוש של בעל התניא זי"ע בהאדיטש. לקראת סיום ההתוועדות נערכה ההגרלה המסורתית לכרטיס טיסה לציונו הק' של הסבא קדישא בהאדיטש..

לאחר מסכת תודות לכל הנוטלים חלק בהתוועדות זו ובראשם הנהלת כולל חב"ד בראשותו של הרב שלום הלוי דוכמן שליט"א על הסיוע לקיום ההתוועדות התפזר הקהל מתוך תקווה שתחושת הרוממות תמשיך ללוות זמן רב.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.