מערכת COL | יום י"ג טבת ה׳תשע״ז 11.01.2017

הותר לפרסום: מבצע "ציידים ברשת" נגד חמאס

בעקבות דיווחי חיילים על פעילות חשודה של דמויות ברשת, החל מבצע שנמשך מספר חודשים ע"י מערכת הביטחון ● היום הותר לפרסום כי מדובר בעשרות דמויות אוייב של ארגון חמאס שפעלו במסווה ברשתות החברתיות, ואספו מידע צבאי ● בעקבות החשיפה, יוצאת אזהרה חמורה לשימוש זהיר ברשתות החברתיות  ציידים ברשת
הותר לפרסום: מבצע
מחבלי חמאס בעזה (ארכיון)


הודעת דוברות צה"ל:

בעקבות דיווחי חיילים על פעילות חשודה של דמויות ברשת, החל מבצע שנמשך מספר חודשים בהובלת מחלקת ביטחון המידע בצה"ל בשיתוף השב"כ, אשר במהלכו בוצעה פעילות ברשתות החברתיות לאיתור, זיהוי וסיכול דמויות אויב.

תוצאות ותובנות המבצע, אותרו עשרות דמויות אויב הפועלות במסווה, על מנת לדלות מידע מסווג מחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים.

הדמויות הצליחו לשטות בחיילים והובילו אותם לשיח על נושאים מסווגים. הדמויות הצליחו להדביק עשרות מכשירי טלפון ניידים בווירוסים.

מבצע "קרב ציידים" (פעילות משותפת של צה"ל ושב"כ) תובנות אלו הובילו למסקנה שעלינו לפעול על מנת לסכל את מהלכיו של האויב, בעיקר באמצעות הגברת המודעות לאיום, בקרב המשרתים בצה"ל בסדיר ובמילואים והמשתמשים ברשת.

במהלך המבצע יבוצעו הפעולות הבאות, חשיפה של הדמויות המזויפות של חמאס, על מנת לייצר מודעות ולסכל נגישות אויב. החמרת הנחיות שימוש ברשתות החברתיות למשרתים בצה"ל, תוך איזון בין שמירת הסוד לחופש הפרט. רתימת המפקדים והדרכה למשרתים בסדיר ובמילואים.

ניצול חכמת ההמונים, הפעלת מוקד שיקבל דיווחים אודות דמויות חשודות נוספות, ביצוע בדיקה לכל דיווח שיתקבל. הדרכת משרתים שהטלפונים הניידים שלהם הותקפו והדרכת מנהלי קבוצות בנושאים צבאיים ברשתות החברתיות.

הנחיות לשימוש מושכל ברשת החברתית מאשרים הצעת חברות רק מאנשים שמכירים. לא מפרסמים מידע מסווג ברשת החברתית.

מקליקים על לינקים ממקורות מוכרים בלבד. מורידים אפליקציות רק דרך חנות האפליקציות. מפרמטים את הנייד ( למי שלא נקט בהנחיות לעיל, מומלץ לגבות לפני הפירמוט) מדווחים למפקד ולגורמי ביטחון מידע על כל אירוע חריג.

סיכום: גורמי אויב וארגוני טרור מנצלים את הרשת החברתית ואת תמימות המשתמשים בה בכדי להפעיל דמויות במסווה, לשטות בחיילים בסדיר ובמילואים, להדביק מכשירי טלפון ניידים בווירוסים ולאסוף מידע מסווג אודות פעילות צה"ל ויכולותיו. לצד האיום על ביטחון המידע המסווג של צה"ל, הדבר מהווה איום גם על ביטחונם האישי ועל פרטיותם של המשתמשים ברשתות החברתיות.

מודעות אישית לאיום והתנהגות זהירה ברשתות החברתיות, הן המפתח לסיכול נגישות ותשתית האויב."

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.