מערכת COL | יום ח' כסלו ה׳תשע״ז 08.12.2016

הרב עמאר: הרבי שם דגש מיוחד על השליחות במרוקו ● בלעדי

הראשון לציון והרב הראשי לירושלים הרה"ג רבי שלמה משה עמאר, קיבל לידיו אתמול את הספר 'תולדות חב"ד במרוקו' מהשלוחים, הרב ראובן מטוסוב שליח הרבי ללשכת ליובאוויטש בצרפת, והרב מענדל מטוסוב שליח הרבי בעיר קאן - צרפת, כלשצידם עורך הספר הרב שניאור זלמן ברגר ● הרב עמאר עלעל בספר ממושכות כשהוא מעלה זכרונות ממרוקו ומהדמויות שנסקרו בספר ● בתום המפגש אמר הרב עמאר על הספר בשיחה עם הרצל קוסאשוילי: "מדובר בספר שהוא בבחינת 'מחיה מתים במאמרו', ורואים כיצד הרבי נתן יחס ודגש מיוחד על השליחות במרוקו" ● מיוחד ובלעדי למגזין שישי ● תולדות חב"ד במרוקו
הרב עמאר: הרבי שם דגש מיוחד על השליחות במרוקו ● בלעדי
הראשון לציון הרה"ג שלמה משה עמאר, מקבל לידיו את הספר 'תולדות חב"ד במרוקו' מהרבנים מטוסוב וברגר בלשכתו אתמול (צילום ועריכה: שניאור שיף, COL)
הרצל קוסאשוילי, COL

צינת בוקר ירושלמית טיפוסית קידמה את פנינו, עת יצאנו מהרכב אל מול משרדי המועצה הדתית בירושלים, כשהיעד הוא: לשכתו של הראשון לציון והרב הראשי לירושלים, הגאון רבי שלמה משה עמאר.

כבר בכניסה ללשכה, 'מזג האוויר' משתנה ואפשר לחוש באווירה החמימה והסימפטית השוררת שם. הסיבה למפגש בשעת הבוקר היחסית מוקדמת: הענקת הספר החדש והמפואר 'תולדות חב"ד במרוקו', שיצא לא מכבר ממכבש הדפוס והושק בכינוס השלוחים לפני כשבועיים בניו יורק.

לאחר דקות ספורות של המתנה בחדר המבוא המחבר בין לשכתו של הרב עמאר ללשכתו של עמיתו הרב שטרן, יצא הרב וקיבל את המשלחת במאור פנים כהרגלו.

האמת היא שאי אפשר היה להסתיר זאת. ראו על הרב עמאר את ההתרגשות הגדולה, עת קיבל לידיו את הספר מהשלוחים - הרב ראובן מטוסוב מפריז, ואחיינו הרב מענדל מטוסוב מהרביירה הצרפתית-קאן, כשלצידם עורך הספר, הסופר החסידי הרב שניאור זלמן ברגר, שעמל על הספר מספר שנים, עד לתוצאה המוגמרת שללא ספק ניכרת ומרשימה.

הרב עמאר מתייחס כבר בהתחלה לכך שצריך מלאכת חכמה לא קטנה בכדי לכרוך במספר דפים מצומצם את ההיסטוריה העניפה של חב"ד במרוקו, כשהרב ברגר מוסיף ומספר לרב, שלשם כתיבת הספר הוא נעזר בארכיון המפותח של משפחת מטוסוב, שדאגו לשמר כל פיסת מידע הקשורה לחייהם במרוקו, ממסמך ועד תמונה, כשהכל נערם בעשרות ארגזים כבדים.

גם השלוחים עצמם מתרגשים להגיש לרב את הספר, בשל העובדה שהרב עמאר בכבודו ובעצמו התנדב למשימת הגשת המבוא לספר, כך שמדובר בלא פחות מסגירת מעגל מרגשת.

הרב עמאר ששנות ילדותו עברו עליו במרוקו במוסדות חב"ד, שומר על קשר אמיץ עם משפחות השלוחים בכלל, ועם השלוחים למרוקו וטוניס בפרט. הבקיאות המדהימה של הרב במכמני ההיסטוריה העבותה של דברי ימי חב"ד במרוקו, לא מותירים כלל מקום לספק: הרב עמאר חי את העניין בדרגה מוחשית וגבוהה ביותר, ומדובר עבורו בלא פחות ממפעל חיים שראוי להנצחה: "למען יידע דור אחרון" כדבריו.

הרבנים לבית מטוסוב שהגישו לרב עמאר את הספר, מכוונים אותו בין הדפים והדמויות השזורות בספר, כשהרב עמאר מוסיף מדיליה על דמויות ההוד שפעלו בשליחות הרבי נשיא דורנו במרוקו, בשנים שהשלטון לא האיר פנים ליהדות במדינה.

"זהו ספר חשוב" אמר הרב עמאר בשיחה עמי, "רואים ללא ספק שהרבי ראה ברוח קודשו את עתידו של העולם היהודי. ואם מפעל השליחות הוא גולת הכותרת של הרבי, הרי שהיחס של הרבי ליהדות מרוקו הוא מיוחד וייחודי", סיים הרב.

הרב עמאר מקבל את הספר 'תולדות חב"ד במרוקו'
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.