מערכת COL | יום כ' חשוון ה׳תשע״ז 21.11.2016

ריבלין קבע לוח זיכרון לנרצחי הפיגוע בבית חב"ד במומביי

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום (שני) בבית חב"ד במומבאי שם התרחש הפיגוע ב-26 בנובמבר 2008 ● הנשיא הניח זר לזכרם של ששת קורבנות הפיגוע, ובניהם שליחי חב"ד בעיר, הרב גבריאל נח ורבקה הולצברג הי"ד, וקבע לוחית זיכרון עליה נכתב: "הרוגי מלכות אין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתן"  לסיפור המלא
ריבלין קבע לוח זיכרון לנרצחי הפיגוע בבית חב
שליח חב"ד במומבי הרב ישראל קוזלובסקי מארח את נשיא המדינה. צילום: מארק ניימן. לע"מ
נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום (שני) בבית חב"ד במומבאי שם התרחש הפיגוע ב-26 בנובמבר 2008. הנשיא הניח זר לזכרם של ששת קורבנות הפיגוע, בהם שליחי חב"ד בעיר, הרב גבריאל נח ורבקה הולצברג הי"ד, בן ציון קרומן הי"ד, אריה לייבוש טייטלבאום הי"ד, יוכבד אורפז הי"ד ונורמה רבינוביץ' הי"ד.

הנשיא ורעייתו נחמה עלו אל חדרו של מוישי הקטן בנם של הרב גבריאל נח הולצברג ז"ל ורעייתו רבקה הולצברג ז"ל שנספו בפיגוע, ושרד את אותו יום נורא. על קירות החדר נותרו הציורים שאיירה עבורו אימו ואותיות האל״ף בי״ת הצבעוניות שלימדה אותו.

נחמה הביטה בהן ואמרה: ״כמה רגישות של אמא יש בחדר הזה, כמה חום ואהבה מן הקירות.״ שליח חב"ד במקום, ישראל, סיפר לנשיא ולנחמה כיצד נמלט מוישי אל המטפלת שלו, שלוש קומות שלמות לבדו, עד שמצאה בקומה השנייה והיא גוננה עליו עד ששככה התופת.

הנשיא סיפר על ביקורו של מוישי וסבו יחד עם המטפלת ההודית נורמה שהגיעו לבית הנשיא עם הגעתם ארצה. ״כשראיתי את מוישי לא יכולתי שלא לחשוב - עם ישראל חי. וגם היום כאן, בבית חב״ד הזה שמהווה בית חם ליהודים מהעולם כולו באופן יומיומי ובלתי פוסק, אני חושב בדיוק את אותו הדבר. עם ישראל חי, העולם החופשי כולו חי ואנחנו ננצח את הטרור.

משם המשיכו הנשיא ונחמה לקביעת לוחית זיכרון עליה נכתב: "הרוגי מלכות אין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתן" (מסכת בבא בתרא, דף י' עמוד ב). "No creature can compare to the martyrs" (Talmud, Tractate Baba Bathra 10B) .

בלוחית צוין כי היא נקבעה על ידי נשיא המדינה במהלך ביקורו במקום לזכר קורבנות פיגוע הטרור שאירע ב-26 בנובמבר 2008. צפו:
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.