מערכת COL | יום י"ד חשוון ה׳תשע״ז 15.11.2016

תכנית חינוכית ארצית בנושא תפילה יוצאת לדרך

תכנית חינוך לתפילה שתפעל בכל מוסדות החינוך של חב"ד ברחבי הארץ, הושקה לראשונה במפגש הארצי של 'רשת אהלי יוסף יצחק ליובאוויטש' לכל מנהלי תלמודי התורה וחדרים חב"ד ● המפגש עסק בהעצמת וקידום התלמידים בתחומי חינוך חשובים והעמקת תודעת השליחות של הצוות החינוכי ● הרב יהושע שמעוני, מנהל תלמוד תורה בנים בחולון: "התחושה במפגשים אלו, ממש כמו בכינוס השלוחים. מלבד הכלים הרבים שאנו מקבלים, עצם המפגש, מתוך 'איש את רעהו יעזרו', בנתינת עצות וטיפים האחד לשני, מסייעים רבות לכולנו"  תכנית חינוכית ארצית
תכנית חינוכית ארצית בנושא תפילה יוצאת לדרך
תכנית חינוך לתפילה ארצית הושקה על ידי האגף לחינוך חסידי של 'רשת אהלי יוסף יצחק ליובאוויטש', במהלך מפגש מיוחד של מנהלי תלמודי התורה והחדרים של חב"ד מכל רחבי הארץ, שהתכנסו בשבוע שעבר בחדר הישיבות של ה'רשת' בכפר חב"ד.

המפגש נערך בהמשך לוועידת המנהלים השנתית של רשת חינוך חב"ד בישראל שהתקיימה במהלך הקיץ האחרון בטבריה, בה החליטו המנהלים, לאחר דיונים רבים, לבחור בנושא ה'תפילה' כנושא השנתי לשנת הלימודים תשע"ז.

המושב הראשון של המפגש הוקדש לנושא התפילה, כשבמרכזו הוצגה התוכנית שתלווה את כל שנת הלימודים הקרובה על ידי מנכ"ל ה'רשת' הרב אליהו קריצ'בסקי, שהסביר את רציונל התוכנית ואבני הדרך המרכזיות שלה, אשר גובשו על ידי ההצעות וההתייעצויות הרבות עם המנהלים ורכזי נרות להאיר במהלך החודשים האחרונים.

שלוש הנקודות המרכזיות אליהן תתייחס התוכנית בפעילותיה המגוונות במהלך השנה הקרובה, הן: א. ליצור רגש חיובי בתלמידים כלפי התפילה – על בסיס הפתגם 'דע לפני מי אתה עומד'. ב. ללמד את פירוש המילות והמטרות של קטעי התפילה המרכזיים אותם הם אומרים מידי יום בתפילתם. ג. להרגיל התלמידים לקיים את ההלכות והמנהגים הנדרשים בזמן התפילה.

בהמשך, ישבו המשתתפים לדיונים בשולחנות עגולים, בהם דובר על הדרכים למינוף נושא התפילה בהתאם לאוכלוסיות היעד המגוונות, לצד ארוחת צהריים מכובדת.

העצמת תודעת השליחות

המושב השני של המפגש, עסק בדרכים ותוכניות חדשות להעצמת תודעת השליחות בקרב הצוות החינוכי של כלל תלמודי התורה והחדרים, אשר במהלך השנה עמל רבות על התחום החשוב ביותר לחב"ד בארץ – חינוך הילדים מגילאי הגן עד הישיבות. במושב זה קיבלו המשתתפים החלטות משמעותיות שחלקם אף ייצאו לפועל במהלך זמן החורף הקרוב בעזרת השם וישפיעו על מערך חינוך חב"ד במעגלים השונים.

"אין לתאר את חשיבותם של מפגשים אלו", סיכם בסיום המפגש אחד המשתתפים, הרב יהושע שמעוני, מנהל תלמוד תורה חב"ד בחולון, "התחושה כאן ממש כמו בכינוס השלוחים. כל אחד מרגיש וחש כאן כשליח לכל דבר. מלבד הכלים הרבים שאנו מקבלים, עצם המפגש, מתוך 'איש את רעהו יעזרו', בנתינת עצות וטיפים האחד לשני, מסייעים רבות לכולנו".

הרב שמעוני אף מבקש לשתף אותנו בסיפור קצר, אך משקף את השפעותיה העצומות של פעילות ה'רשת' בתחומי החינוך השונים: "ישנה משפחה של בני תורה שהחליטה להעביר את ילדיה לתלמוד תורה חב"ד. הילדים היו מקסימים והשתלבו נהדר. בסוף השנה, שאלתי את אב המשפחה, מה פתאום החליט להעביר את ילדיו לחב"ד, וכך השיב: חשתי שתלמוד תורה חב"ד הוא לא מוסד שעובד לבד, אלא חלק ממשהו גדול - ארצי. מה שתפס אותי באופן מיוחד, זו החשיפה לחומרים שמחולקים לתלמידים לקראת החגים וגם בחופשים. זה פשוט נתן לי את ההבנה שברשת חינוך חב"ד משקיעים בתלמידים בכל יום בשנה, ולא רק בימי הלימודים".

מנהלי התלמודי תורה והחדרים ורכזי 'נרות להאיר', אשר פועלים רבות במהלך השנה לקידום החינוך החסידי, יצאו מהמפגש בתחושת העצמה חינוכית ובכוחות מחודשים להמשך עבודת השליחות החינוכית בשנת הלימודים החדשה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.