מערכת COL | יום כ"ז תשרי ה׳תשע״ז 29.10.2016

עוצמה חסרת רֵע: הרגעים הגדולים של "צאתכם לשלום"

קהל של אלפי אורחים גדש את ההיכל הענק של "קמפוס חמ"ש – בית רבקה" שבקראון-הייטס למעמד עוצמתי של "צאתכם לשלום" שקיים 'ועד תלמידי התמימים העולמי', שניצח על האירוח המוצלח של האלפים בגשמיות וברוחניות במהלך החודש האחרון ● סיקור מלא, גלריית ענק, מהמעמד העוצמתי של "צאתכם לשלום"  סיקור "צאתכם לשלום" סיקור מלא מ"צאתכם לשלום":● הריקודים, ההתעוררות, הסחף: גלריה ראשונה ממעמד "צאתכם לשלום"ההתוועדות שאחרי: הרב וואלבערג סחף
עוצמה חסרת רֵע: הרגעים הגדולים של
הרגעים הגדולים של "צאתכם לשלום". צילום: שימי קוטנר, COLקהל אדיר של אלפי אורחים גדש את ההיכל הענק של "קמפוס חמ"ש – בית רבקה" שבקראון-הייטס למעמד עוצמתי של "צאתכם לשלום" שקיים 'ועד תלמידי התמימים העולמי', שניצח על האירוח המוצלח של האלפים בגשמיות וברוחניות במהלך החודש האחרון.

את הנוכחים אפפו רגשות עילאיים של שמחה ואושר על הזכות להיות בד' אמותיו הק' של הרבי במהלך חודש החגים המשובע והמשביע, כשכולם ישובים יחדיו "שבת אחים גם יחד" באחוות רעים ובשמחה חסידית, מתעוררים יחדיו וממנפים את כל מה שקיבלו במהלך החודש לשנה מוצלחת של התקשרות לרבי, התחזקות בלימוד התורה, בעיסוק במבצעים ובכללות עבודת ה'.

את הכינוס פתח המנחה, הת' שמואל מישולובין, שהזכיר את הסיפור ששמענו מהרבי מספר פעמים, אשר בביקורו של הרבי הריי"צ בגרמניה, נאמר לו בטרם נסעו כי נותרו מספר רגעים עד לבוא הרכבת. אמר הרבי הריי"צ כי בכמה רגעים ניתן לעשות תשובה. סיפור זה מלמדנו כי ניתן לנצל את ימי השהות האחרונים בד' אמותיו של הרבי בכדי להתקשר אליו בכל לב באופן שהשפעתו תהיה ניכרת בכל השנה.

לאחר-מכן, מזמין המנחה את יו"ר 'ועד תלמידי התמימים העולמי', השליח הרב צבי הירש אלטיין, לקריאת פרקו של הרבי, כשהוא מנצל את ההזדמנות להודות בשם אלפי האורחים על התמסרותו במסירות נפש עילאית למען התקשרותם של תלמידי התמימים במהלך השנה כולה, ובפרט בחודש תשרי. הקהל כולו נעמד על רגליו וחוזר פסוק אחר פסוק.

הרב קוטלרסקי: העיקר חסר מן הספר

לאחר-מכן הוזמן סיו"ר המל"ח הרב משה קוטלרסקי, שבנאום סוחף ומעורר הביע את החשיבות הרבה בכך שהבחורים יזכרו שהם מייצגים את הרבי בכל מקום אליו הם הולכים. "ההצלחה של השלוחים כולם", אמר הרב קוטלרסקי, "תלויה בהנהגת הבחורים. מ'חסידישע דברים בטלים' של בחור חסידי, יכול אדם לשלוח את בנו ללמוד במוסדות של הרבי. ההשפעה והאחריות – עצומים".

הרב קוטלרסקי העביר ברגש רב את ימי חודש תשרי בשנות האור, במחיצת רבינו, ועמד על-כך שאף שנמצאים בחודש תשרי, ובוודאי נמצאים עם הרבי והרבי נמצא עמנו, הרי שהעיקר חסר מן הספר – רצוננו לראות את מלכנו בעיני בשר, לחזות בעבודת קדשו.

לאחר ניגון חסידי שמח, שפרץ מקרב הקהל, הוזמן שליח הרבי בפורט-וושינגטון, הרב שלום משה פלטיאל להמשיך ולהתוועד עם הבחורים.

מעומק הלב: האורחים הודו לתומכים

אל האולם נכנסים התומכים היקרים של ה'ועד', שהודות לאכפתיותם מתאפשר מערך האירוח הענף של אלפי האורחים בחודש תשרי, והמנחה מביע בדברים נרגשים את התודה הכנה מעומק הלב בשם כל אחד ואחד מאלפי האורחים, על מסירותם ודאגתם לתלמידי התמימים, והקהל כולו פורץ במחיאות כפיים סוערות.

הוא קורא בשמותיהם (לפי סדר הא"ב): ר' מנחם גורביץ, ר' שלמה הרשקופ, ר' אברהם לאקשין, ר' נחמן לאקשין, ר' שלום ליין, ר' שניאור מינסקי, ר' יוסי פופאק, ר' אליהו שלוסברג – לע"נ אביו הרה"ג ר' אברהם יצחק ב"ר נתן, קרן מרומים, ואיגוד השלוחים ברוסיא.

לתורמים מוענק שי הוקרה, שהערכה רבה יש בו.

המנה השניה הבשרית והעשירה מוגשת לקהל האלפים, כשברקע מנוגנים ניגוני דבקות ושמחה, ואווירה מיוחדת אופפת את האולם כולו.

הרב וואלבערג: " אדבר דווקא לבחורים שלא מרגישים"

אל הפודיום מוזמן הרב יעקב משה וואלבערג, מראשי ישיבת תות"ל במנצ'סטר. הרב וואלבערג פותח ואומר: "אני אדבר דווקא לבחורים שהגיעו אל הרבי, אך חשים שלא הרגישו וחוו כאן". הוא חוזר על השיחה בה הרבי מסביר מדוע התורה פותחת דווקא באות ב', ולא באות א', משום שההבנה והשגה בתורה, היא שניה; בטרם זאת – יש את ה'אל"ף' – האלופו של עולם, הקשר עם אלקות הקודם לכל, וקיים על-ידי התורה אף אצל מי שלא חש זאת.

כך – אמר הרב וואלבערג – גם בעניין הנסיעה לרבי. גם בחור שהגיע ולא מרגיש, שנמצא כאן חודש שלם ולא הצליח להתעורר, גם הוא קשור אל הרבי, נמצא אצל הרבי, הרבי מאיר בו.

לאחר-מכן, מתאר הרב וואלבערג את סיפורו האישי, כאשר עבר מישיבה ליטאית לליובאוויטש, ואת ה'יחידות' הראשונה לה זכה אצל הרבי, בה יש מסר מיוחד לכל אחד ואחד מתלמידי התמימים.

ריקודים סוערים עם "צַצְקֶס"

מיד בסיום דברי הרב וואלבערג, פורץ הקהל העצום בריקוד סוער ומלא חיות, לקול שירתו של החזן ר' צבי הירש צצקס, שזכה לנגן בפני הרבי במעמדי "כוס של ברכה" ובהתוועדויות, ולקבל עידודים מיוחדים במינם.

הוא מנגן את הניגונים "עך טי זימלאק", "ניעט ניעט ניעקאווא", "ובנה ירושלים – ישוב חב"ד", "הרבי שליט"א, "זאל שוין זיין די גאולה" ו"יהי רצון . . שיבנה בית המקדש", כשהאולם כולו סוער.

בסיום הערב המרומם, התקיימו ההגרלות בין מצטייני מבצע "שבתי בבית ה'" שהקפידו על שמירת הסדרים במהלך החודש, בה הוגרלו: שני דולרים שהתקבלו מידיו הק' של הרבי; ספר תניא מידיו הק'; כרטיס נסיעה לחצרות קדשנו; סטי ספרים יקרי ערך; ותווי קניה בחנות קה"ת בארה"ק. מאות מתלמידי התמימים המצטיינים קיבלו ללא הגרלה כרך א' של "תורת מנחם" – משיחות תש"י.

ביציאה מן האולם אחרוני האורחים שטרם הספיקו לעשות זאת, תרמו ל"קרן השנה" של "מחנה ישראל", כהוראת הרבי.

תוך רגשות מרוממים ומצויידים בחבילות עמוסות יצאו אלפי האורחים מהכינוס. כעת, הם יסעו איש איש לישיבתו, כאשר הם מחוזקים וקשורים לרבי בכל נמי לבם.

את המעמד כיבדו בנוכחותם: השליח הרב יצחק גולדברג, ראש ישיבת תות"ל במגדל-העמק; הרב מיכאל-אהרן זליגסון, משפיע בישיבת "אהלי תורה"; הרב ישראל שמעון קלמנסון, חבר 'ועד הנחות בלה"ק' והרב ברוך כהנא, משפיע בישיבת תות"ל קרית-גת.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.