קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הרב לאזר מגיב: "המהלכים בתיאום מוחלט עם אגו"ח העולמית"
(יום ראשון, ח' תמוז תשע''ג)
הרב הראשי לרוסיה, הרב בערל לאזר, פרסם הערב (ראשון) תגובה מיוחדת למכתבו של מנהל ספריית 'אגודת-חסידי-חב"ד' העולמית, הרב בערל לוין - בעקבות העברת "אוסף שניאורסון" למוזיאון היהודי במוסקבה בסוף-השבוע שעבר ● "כל הצעדים שנעשו ונעשים על ידינו, הינם בהתייעצות מלאה עם חברי אגודת חסידי חב"ד העולמית, הן בפגישות פנים אל פנים והן בשיחות וועידה טלפוניות" ● במכתב החריג, מגולל הרב לאזר את השתלשלות האירועים ● פרסום ראשון  הרב לאזר על פרשת הספרים

 תפנית דרמטית בפרשת הספרים: סיקור מלא ב-COL
הרב לוין: "דעת הרבי נגד השארת הספרים ברוסיה"
"הצעד של פוטין מקרב את הספרים לספריית אגו"ח"
הנשיא פוטין: "אנחנו נותנים לכם את הספרים מכל הלב"
הרב לאזר לפוטין: "היום זה המשך הניצחון של י"ב תמוז"
כשפוטין נעמד לתצלום משותף עם השלוחים ● גלריה מיוחדתכתב COL

הרב הראשי לרוסיה, הרב בערל לאזר, פרסם הערב (ראשון) תגובה מיוחדת למכתבו של מנהל ספריית 'אגודת-חסידי-חב"ד' העולמית, הרב בערל לוין - בעקבות העברת "אוסף שניאורסון" למוזיאון היהודי במוסקבה בסוף-השבוע שעבר.

"במענה לשאלת רבים אודות ספרי כ"ק אדמו"ר מוהריי"צ נ"ע שהוחזרו על ידי נשיא רוסיה לידי חסידי חב"ד", פותח הרב לאזר את מכתבו החריג, "ראשית דבר הנני להבהיר באופן הברור ביותר, שכל הצעדים שנעשו ונעשים על ידינו, הינם בהתייעצות מלאה עם חברי אגודת חסידי חב"ד העולמית, הן בפגישות פנים אל פנים והן בשיחות וועידה טלפוניות.

"כמו כן הדברים כולם נעשים על פי הוראותיו של הרב יצחק קוגן שיחי', חבר אגו"ח ברוסיה, וחבר המשלחת - להתעסקות בהחזרת ספרים, שהינו היחיד שלא עזב את מקום שליחותו ונשאר ברוסיה כל העת, מאז שנת תנש"א.

"וכן על פי הוראותיה המפורשות של מרת דבורה רחל תחי' (גב' ורוניקה), שהרבי הצהיר וכתב אודותיה בנוגע לפרשית הספרית (ספר 'עבודת הקודש', עמוד קז) 'כאמרי מאז וכמה פעמים, הנני סומך עליה, והרי עומדת בקשר עם ראשי עסקני חב"ד שי' השייכים לזה, ונמצאים מהם גם ברוסיא, וה' יצליחם'".

"כולנו מייחלים שהספרים יגיעו לגאולה שלמה"

הרב לאזר כותב במכתבו כי "דעתם של כל הנ"ל - אגו"ח העולמית, הרב יצחק קוגן ומרת דבורה רחל והוראתם הברורה היתה, שחייבים להסכים להצעת הממשל הרוסי לקחת את הספרים, להוציאם מרשותם בספרית לנין, ולקבלם לעת עתה תחת אחריותה של ליובאוויטש, עד שיתאפשר בע"ה להעבירם למקום הראוי בבית רבנו שבבבל, באופן חוקי ועל פי רשיון.

"שנית, כפי שהצהרתי ואמרתי בפירוש בפני נשיא רוסיה ובפני אמצעי התקשורת קבלת הספרים לידי ליובאוויטש ברוסיה, הרי זה בבחינת 'אתחלתא דגאולה' בלבד.

"כל אשר בשם חסיד חב"ד יכונה מייחל ומתפלל למימוש רצונו הק' של כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו שהספרים יגיעו ל'גאולה שלמה', אל מקומם האמיתי בספרית רבינו ב-770, זה רצונו של הרבי, זה רצוננו ועל זה נמשיך ונתפלל, ועל - זה נמשיך לפעול עם הכוחות של הרבי.

"אך לעת עתה", ממשיך וכותב הרב לאזר, "כאשר ליובאוויטש והספרים נקלעו למצב לא טוב, ולמרות בקשות והצעות רבות שהוגשו לעוסקים בדבר, הם החליטו להלחם נגד הממשל הרוסי בדרכים שהם בחרו להם, דרכים שכידוע הרבי בפירוש שלל אותם לאורך כל השנים והתנגד אליהם באופן ברור הם גרמו לכך שלעת הזאת לא ניתן להעביר את הספרים למקומם האמיתי ו'לגאולה שלמה', והם הביאו לתוצאה הנוכחית, שהממשל הרוסי החליט והודיע באורח חד צדדי שהוא - מעביר את הספרים לידי חסידי חב"ד ברוסיה".

במכתבו, מגלה הרב לאזר כי "בתקופה האחרונה עשרות רבות של ספרים וכתבי יד קודש נגנבו מהספרייה ונמכרו ברחבי תבל לכל המרבה במחיר, וקבלת הספרים לידי ליובאוויטש, שישמרו עליהם כעל בבת עינו של הרבי, הרי זה בבחינת 'מציל מזוטו של ים', עד ליום שבו הם יוכלו להגיע לגאולה שלמה בבית רבנו.

"כך שבהתחשב בדעתם והוראתם של כל אלו שנמנו לעיל, בהתחשב בכך שהספרים נמצאו עד עתה ללא שמירה ראויה, בהתחשב בעובדה שהמלחמה כנגד הממשל, היפך דעתו הברורה של הרבי, גרמו לכך שהממשל הודיע שהוא מוציא את הספרים מרשותו ומעבירים לידי ליובאוויטש שברוסיה ועל סמך מענה ברור של הרבי לחברי המשלחת מיום ט"ז שבט תשנ"ב, מענה שהוא בבחינת 'משנה אחרונה' לגבי מענה אחר משנת תנש"א על שאלה דומה, (נדפס בספר "יומן השליחות המיוחדת", עמוד תלח) על שאלתם "להקים אקדמיה וספריה בביהכנ"ס שלנו", ועל זה השיב הרבי 'כעצת עסקני ורבני אנ"ש המבינים בזה. אזכיר עה"צ'.

"כך הרבי לא שלל זאת כלל, והרבי מורה לחברי המשלחת שעליהם לעשות בענין זה כעצת עסקני ורבני חב"ד המבינים בזה".

"אתחלתא דגאולה"

הרב לאזר מגלה במכתבו כי "לפני שמונה שנים, אותם חברי משלחת פנו אלי בכתב, בבקשה שאנסה לעזור לשחרר את הספרים, כולל גם לקבל את הספרים  להשאירם ברוסיה. כך במפורש הם ביקשו ממני בשעתו.

"אני מניח שאם היה זה היפך רצונו הק' הברור של הרבי הם לא היו מבקשים שאעשה זאת. לכן לפי דעתינו קבלת הספרים היא בבחינת 'אתחלתא דגאולה'".

בסיום מכתבו, כותב הרב לאזר: "איני נכנס לפלפולי הבל וסרק, וטענות ומענות שונות, והאמת תורה דרכינו. ומפני "כבוד אלוקים הסתר דבר" לא אאריך, ודי בטפח שגיליתי כאן"."הכל מתואם". הרב לאזר עם נשיא פוטין בשבוע שעבר (צילום: מאיר אלפסי)
"הכל מתואם". הרב לאזר עם נשיא פוטין בשבוע שעבר (צילום: מאיר אלפסי)| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן