קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|רשימת הנוסעים ב"ספינה ההצלה" בדרך לארה"ב ● מסמך
(יום שלישי, כ''ח סיון תשס''ח)
היום, כ"ח סיוון, מציינים חסידי חב"ד 67 שנה להגעתם של הרבי והרבנית מאירופה הכבושה לארצות הברית. יום זה נקבע ליום חג ומועד על נס ההצלה של הרבי והרבנית ועם בואו של הרבי לארצות הברית ■ ביום י"ז סיון תש"א עלו הרבי והרבנית על סיפונה של הספינה 'סורפא פינטא' שהפליגה מליסבון שבפורטוגל בדרך לארצות-הברית. נסיעה שארכה 12 ימים ■ COL מגיש את רשימת הנוסעים שעלו עם הרבי והרבנית על הספינה שהובילה אותם לארה"ב. במקומות 15-16 ניתן להבחין בשמותיהם של הרבי והרבנית  לסיפור המלא

ב'כתבה מלאה': המסמך המיוחד >>>

היום, כ"ח סיוון, מציינים חסידי חב"ד 67 שנה להגעתם של הרבי והרבנית מאירופה הכבושה לארצות הברית. יום זה נקבע ליום חג ומועד על נס ההצלה של הרבי והרבנית ועם בואו של הרבי לארצות הברית.

בימי מלחמת העולם השנייה שהו כ"ק אדמו"ר והרבנית בצרפת שהיתה נתונה תחת הכיבוש הנאצי. חמיו, כ"ק אדמו"ר הריי"צ עשה מאמצים רבים להוציאם משם ולהביאם לארצות-הברית. לאחר מאמצים מרובים, הם קיבלו את הויזות לארצות-הברית.

ביום י"ז סיון תש"א עלו הרבי והרבנית על סיפונה של הספינה 'סורפא פינטא' שהפליגה מליסבון שבפורטוגל בדרך לארצות-הברית. נסיעה שארכה 12 ימים.

הספינה היתה מסוכנת מאוד ורק בחסדי השם לא נפגעה הספינה מירי הנאצים. מעל הספינה שלח הרבי מברק לחותנו אדמו"ר הריי"ץ בה הודיע על עזיבתם את שטח המים הטריטוריאליים של אירופה.

ביום שני, כ"ח סיון ה'תש"א, בשעה 10:30 בבוקר עגנה הספינה בנמל ניו יורק. כ"ק אדמו"ר הריי"ץ, שבשל מצבו הבריאותי לא בא לקבלם, מינה משלחת של ארבעה מחשובי הרבנים שיסעו לקבל את פניהם.

COL מגיש את דף אחד מרשימת הנוסעים שעלו עם הרבי והרבנית על הספינה שהובילה אותם לארה"ב. במקומות 15-16 ניתן להבחין בשמותיהם של הרבי והרבנית.


ציור הספינה עליה הגיעו הרבי והרבנית לפני 67 שנה לארצות הברית
ציור הספינה עליה הגיעו הרבי והרבנית לפני 67 שנה לארצות הברית| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. אפשר לפענח את המסמך?
(2008-07-01 20:43:17)

2. אז תמיד פינטו היה קשור לרבי...
(2008-07-01 22:14:59)


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן