מערכת COL
|
יום י"ט תמוז ה׳תשס״ז
05.07.2007
בני ובנות צ'רנוביל חגגו בר ובת מצווה בכותל
עשרה נערים וחמש נערות מפרויקט ההצלה של ילדי צ'רנוביל שהגיעו לגיל בר ובת מצווה, השכימו קום ושמו פעמיהם לשריד בית מקדשנו, הכותל המערבי, כדי לחגוג את כניסתם לעול מצוות ■ הבנים קיבלו זוג תפילין חדשות ומהודרות, והבנות קיבלו סידור תפילה כרוך בעור יוקרתי ופמוט להדלקת נש"ק ■ בסיום התפילה בכותל פנו הילדים לביקור במגדל דוד, ומשם לסעודה חגיגית בבית המלון "המלך שלמה" בעיר לסיפור המלא
כל נער עלה לתורה
עשרות טקסי בר מצווה התקיימו ביום חמישי האחרון ברחבת הכותל המערבי. אשכנזים, ספרדים, אורחים לרגע מארה"ב וצברים טהורים – כולם באו לחגוג בר מצווה ליד שריד בית המקדש.
אבל בר מצווה אחת היתה שונה לחלוטין. בר מצווה שרק שליחי חב"ד – אלו שהמציאות עולה אצלם על כל דמיון - יכולים לארגן.
עשרה נערים וחמש נערות מפרויקט ההצלה של ילדי צ'רנוביל שכולם הגיעו לגיל בר ובת מצווה, השכימו קום ושמו פעמיהם לשריד בית מקדשנו, הכותל המערבי, כדי לחגוג את כניסתם לנועם עול מצוות.
לאחר הנסיעה רצופת ההתרגשות בדרך העולה ירושלימה, הגיעו בני ובנות המצווה לרחבת הכותל המערבי. את הילדים ליוו אנשי הצוות החינוכי של פרויקט ההצלה של ילדי צ'רנוביל שמפעילים צעירי חב"ד, ובראשם מנהל המוסד, ר' חיים אוחיון.
הבנות פנו לעזרת הנשים, ואילו הבנים קיבלו זוג תפילין חדשות ומהודרות, ופנו לתפילת שחרית משותפת.
כל אחד מהנערים קיבל עליה בקריאת התורה שלוותה בשירה וזמרה לרוב, וגם מטחי סוכריות הושלכו על ראשיהם מעזרת הנשים. לאחר מכן קיבלו כל החתנים והכלות דפי נייר ועטים, והעלו על הכתב את בקשותיהם הרבות מבורא עולם, ובראשם הציפיה לגאולה האמיתית והשלמה בקרוב ממש. את הדפים הניחו כמנהג המקום בין אבני הכותל.
גם הבנות לא קופחו, וקיבלו ברחבת הכותל שי אישי שכלל סידור תפילה כרוך בעור יוקרתי ופמוט להדלקת נש"ק.
לאחר סיום התפילה בכותל חזרו הילדים אל האוטובוס ונסעו לביקור במגדל דוד וביקרו במוזיאון הנמצא במקום ומציג 3000 שנים של היסטוריה ירושלמית.
וכמו בכל בר מצווה, גם מקומה של סעודת המצווה לא נפקד. בבית המלון "המלך שלמה" התקיימה ארוחת בוקר חגיגית בנוכחות נערי ונערות בר ובת המצווה, הצוות החינוכי, קרובי משפחה, יו"ר צעירי-אגודת-חב"ד ואגודת-חסידי-חב"ד בארץ הקודש הרב יוסף יצחק אהרונוב, ויו"ר פרויקט ההצלה של ילדי צ'רנוביל וחבר הנהלת צאגו"ח, הרב יוסף יצחק רייטשיק.
בסעודת המצווה נאמרו כמובן דברי תורה וברכה, ונערי בר המצווה חזרו חלק מהמאמר הידוע של בר המצווה העוסק בתוכן הנחת תפילין.
בסיום הסעודה העניקו הרב אהרונוב והרב רייטשיק שעוני יד לכל אחד מהחוגגים בהדגישם את העובדה כי עם הגיעם לעול מצוות חלה עליהם חובה מיוחדת לייקר את הזמן, והם בטוחים כי שעונים אלו יהוו לעזר של ממש בהגשמת המטרה.
בסיום החגיגה הופיע בפני הילדים אומן פנטומימה, שריתק את הילדים בהופעה אומנותית ומיוחדת שהעבירה לילדים מסרים יהודיים רבים.
בערבו של יום, שבו כל מהנערים והנערות בחזרה למוסדות החינוך המיוחדים שמפעילים עבורם צערי אגודת חב"ד בכפר חב"ד, ולמרות העייפות הרבה שניכרה על פניהם, ניתן היה לראות היטב כי את יום בר ובת המצווה שלהם, הם כבר לא ישכחו לעולם.
רבים מהילדים ניצלו את ההזדמנות בכדי להודות באופן אישי לאנשי פרוייקט ההצלה ולהודות להם על מסירותם והשקעתם כל ימות השנה.
אבל בר מצווה אחת היתה שונה לחלוטין. בר מצווה שרק שליחי חב"ד – אלו שהמציאות עולה אצלם על כל דמיון - יכולים לארגן.
עשרה נערים וחמש נערות מפרויקט ההצלה של ילדי צ'רנוביל שכולם הגיעו לגיל בר ובת מצווה, השכימו קום ושמו פעמיהם לשריד בית מקדשנו, הכותל המערבי, כדי לחגוג את כניסתם לנועם עול מצוות.
לאחר הנסיעה רצופת ההתרגשות בדרך העולה ירושלימה, הגיעו בני ובנות המצווה לרחבת הכותל המערבי. את הילדים ליוו אנשי הצוות החינוכי של פרויקט ההצלה של ילדי צ'רנוביל שמפעילים צעירי חב"ד, ובראשם מנהל המוסד, ר' חיים אוחיון.
הבנות פנו לעזרת הנשים, ואילו הבנים קיבלו זוג תפילין חדשות ומהודרות, ופנו לתפילת שחרית משותפת.
כל אחד מהנערים קיבל עליה בקריאת התורה שלוותה בשירה וזמרה לרוב, וגם מטחי סוכריות הושלכו על ראשיהם מעזרת הנשים. לאחר מכן קיבלו כל החתנים והכלות דפי נייר ועטים, והעלו על הכתב את בקשותיהם הרבות מבורא עולם, ובראשם הציפיה לגאולה האמיתית והשלמה בקרוב ממש. את הדפים הניחו כמנהג המקום בין אבני הכותל.
גם הבנות לא קופחו, וקיבלו ברחבת הכותל שי אישי שכלל סידור תפילה כרוך בעור יוקרתי ופמוט להדלקת נש"ק.
לאחר סיום התפילה בכותל חזרו הילדים אל האוטובוס ונסעו לביקור במגדל דוד וביקרו במוזיאון הנמצא במקום ומציג 3000 שנים של היסטוריה ירושלמית.
וכמו בכל בר מצווה, גם מקומה של סעודת המצווה לא נפקד. בבית המלון "המלך שלמה" התקיימה ארוחת בוקר חגיגית בנוכחות נערי ונערות בר ובת המצווה, הצוות החינוכי, קרובי משפחה, יו"ר צעירי-אגודת-חב"ד ואגודת-חסידי-חב"ד בארץ הקודש הרב יוסף יצחק אהרונוב, ויו"ר פרויקט ההצלה של ילדי צ'רנוביל וחבר הנהלת צאגו"ח, הרב יוסף יצחק רייטשיק.
בסעודת המצווה נאמרו כמובן דברי תורה וברכה, ונערי בר המצווה חזרו חלק מהמאמר הידוע של בר המצווה העוסק בתוכן הנחת תפילין.
בסיום הסעודה העניקו הרב אהרונוב והרב רייטשיק שעוני יד לכל אחד מהחוגגים בהדגישם את העובדה כי עם הגיעם לעול מצוות חלה עליהם חובה מיוחדת לייקר את הזמן, והם בטוחים כי שעונים אלו יהוו לעזר של ממש בהגשמת המטרה.
בסיום החגיגה הופיע בפני הילדים אומן פנטומימה, שריתק את הילדים בהופעה אומנותית ומיוחדת שהעבירה לילדים מסרים יהודיים רבים.
בערבו של יום, שבו כל מהנערים והנערות בחזרה למוסדות החינוך המיוחדים שמפעילים עבורם צערי אגודת חב"ד בכפר חב"ד, ולמרות העייפות הרבה שניכרה על פניהם, ניתן היה לראות היטב כי את יום בר ובת המצווה שלהם, הם כבר לא ישכחו לעולם.
רבים מהילדים ניצלו את ההזדמנות בכדי להודות באופן אישי לאנשי פרוייקט ההצלה ולהודות להם על מסירותם והשקעתם כל ימות השנה.
תמונה קבוצתית של בני המצווה. עומד מימין, הרב יוסף רייטשיק, מהנל פרוייקט ההצלה של ילדי צרנוביל, ועומד משמאל, הרב חיים אוחיון, מנהל המוסד
הרב יוסף יצחק אהרונוב, יור צאגוח ואגוח, מברך את אחד מחתני השימחה
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)
הוסף תגובה
0 תגובות