'משפחה' על הוקעת בי"ד רבני חב"ד
!['משפחה' על הוקעת בי 'משפחה' על הוקעת בי](https://col.org.il/files/uploads/crop/2007/07/5c2b64bc79e37_1546347708_news_main_gallery.jpg)
מאת שלמה צור
בית דין רבני חב"ד בארץ התכנס ביום חמישי האחרון בהרכב מלא, וקיבל החלטה חסרת תקדים על פרסום מחאה נמרצת והוקעה כלפי כמה "משיחיסטים" קיצונים, שערכו חינגה של הוללות בבתי מרזח בתל אביב ובירושלים בליל יום ההילולא של האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל.
זה שלושה שבועות סוערת קהילת חב"ד בשל היוזמה של אותם אנשים, ששכרו חברת פרסום ויחסי ציבור חילונית כדי לבצע קמפיין שכותרתו "שותים חינם על חשבון המשיח". בחב"ד היו בטוחים בתחילה שמדובר בפרובוקציה פרועה של גורם עויין, עד שהתברר כי מאחורי היוזמה עומדים כמה "משיחיסטים" קיצונים, שהחליטו לארגן חלוקה חינם של אלכוהול במקומות הבילוי האפלים, דווקא בליל יום ההילולא של האדמו"ר.
בעקבות הזעזוע שפקד את כל חסידי חב"ד, כולל את רובם ככולם של החסידים הנוטים לכיוון ה"משיחיסטי", החליט בית הדין של חסידי חב"ד להתכנס לדיון מיוחד כדי למחות על המעשה ולהוקיע את מחולליו. בדיון השתתפו כל חברי בית הדין הנמצאים בארץ, שבעה במספר, וקיבלו החלטה פה אחד.
בהחלטה, שבאה בעקבות "האירועים המחרידים שהתרחשו בליל ג' תמוז השנה, כאשר מספר אנשים ביזו את הקודש באופן השפל ביותר, וחיללו שם שמים ושם ליובאוויטש בפרהסיא" (כלשון ההודעה), מוקעים אותם אנשים שארגנו את האירועים האלה והשתתפו בהם.
בית הדין קבע כי "הארגונים המופעלים על ידם אינם שייכים למוסדות חב"ד ואינם מייצגים כלל וכלל את דרכה של חסידות חב"ד". נאסר עליהם להשתמש בשם חב"ד או ליובאוויטש והם נצטוו "להפסיק מיד כל פעילות וכל הפצת דברי דפוס בשם חב"ד או ליובאוויטש". כמו כן קרא בית הדין לכל חסידי חב"ד שלא להשתתף בשום פעילות או כינוסים שמארגנים האנשים האלה, "ולא להפיץ שום דבר ממה שהם מדפיסים או מפרסמים".
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)
שוטים על חשבון המשיח
אפילו האתר הלא שומר תורה ומצוות התנצל בפומבי באתר עצמו על האי הבנה שהיתה שהם גם פרסמו זאת!! ואתם? מה יהיה??!! למה לא ללכת לדבר נשמה יהודית חבד"ית מול נשמה יהודית חבדי"ת???
לכו תבררו דברים לעומקם, לכו דברו עם אותם אנשים יהודים חבדים...לכו תבינו מה באמת היה!!!
די כבר ללכת לפי השמועות...נפסיק עם הלשון הרע הזה ונביא את מלך המשיח...!!!
צריך פעם אחת ולתמיד להוקיע אותם מתוכנו.
למה כלפי אחרים אנו הכי סבלנים
אך בתוכנו כזו שנאה.
בטוח שמשיח לא בא בגלל ח"בד קודם נעשה שלום בתוכנו ,אך נראה לי שפשוט לא מסוגלים ,וחבל ............