קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|תשס"ה: כינוס השלוחים ב'מרכז התקשורת החב"די' ● פרויקט יומי
(יום שלישי, כ''ה חשוון תשע''ד)
כינוס השלוחים העולמי ה-22 בשנת תשס"ה, דווח בסיקור אינטנסיבי על ידי צוות צלמים וכתבים של מרכז התקשורת החב"די ● וגם: כמה 'שידוכים' נסגרו בין אברכים צעירים למקמות שליחות חדשים? ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשס"ה

זו כבר השנה השניה ברציפות שCOL 'מרכז התקשורת החב"די', מסקר את כינוס השלוחים. בתשס"ה, הסיקור היה אינטנסיבי יותר, חי יותר וצבעוני הרבה יותר. הסיקור החל מפתיחת הכינוס ביום חמישי, ועד לסיקור העיתונאי שאחרי הכינוס.

כבר ביום רביעי בלילה החלו המוני השלוחים לפקוד את קראון הייטס, וביום חמישי בשעות הבוקר החלה מלאכת הרישום וקבלת השלוחים. בתוך התיק שקיבל כל שליח עם שעבר את תהליך הרישום מופיעה תוכנייה מפורטת הכוללת את כל האירועים שיתקיימו לאורך חמשת ימי הכינוס.

לפי המופיע בתוכניה, במהלך הוועידה יתקיימו 43 סדנאות וכן מושבים מרכזיים וארוחות בוקר, צהריים וערב במליאה שבה ישתתפו כל השלוחים יחד. השלוחים ידונו באתגרים העומדים לפניהם. הדיונים והסדנאות יעסקו במגוון רחב של נושאים: שיתוף פעולה איזורי בן השלוחים, חלוקת הזמן בעבודת השליח, טכנולוגיה בשירות היהדות, רבנות הלכה למעשה, הרצאות בנושאי חינוך, גיוס כספים, ניהול קמפיין לבנית בית חב"ד חדש, 'שליח עושה שליח', מחנות קיץ, מעגל ידידי בית חב"ד, פעילות עם נערי בר מצווה, ועוד נושאים רבים.

סדנא מעניינת שנערכה כבר ביום חמישי עסקה בשאלה 'כיצד לקרב את המטיילים הישראלים הנודדים בעולם. שלוחים ממקומות בהם עוברים מטיילים ישראלים רבים כמו תאילנד, נפאל ודרום אמריקה עסקו בנושא מהביטים שונים.

השבת נוצלה לרצף התוועדויות ולימוד משותף של הקונטרס החדש שיצא לאור לכבוד כינוס השלוחים. שעתיים לאחר צאת השבת, האולם הגדול של "אהלי תורה" מלא מפה לפה. מאות שלוחים ישובים סביב שולחנות עגולים, עמוסי כל-טוב, נכונים למעמד המלווה-מלכה, אשר מסורת מיוחדת של יוקרה שמורה לו במשך כל השנים. שולחנות שולחנות, כל אחד מייצג קבוצה של שלוחים. צעירים שזו להם שנתם הראשונה במפת השליחות לצד בעלי זקן כסוף הנמנים עם ותיקי השלוחים. בירכתי האולם נראים אברכים, תושבי שכונת "כאן ציוה ה' את הברכה" שלא יכלו לחשות מלהשתתף אישית בכינוס המרשים והמרגש של לגיונו של מלך.

בכינוס הוקרנו קטעי זכרון לדמותו של השליח הבלתי נשכח הרה"ח יהודה-לייב רסקין ע"ה כולל הנאום המרגש והמיוחד שנשא אשתקד במעמד זה. כמו כן הוכרז על פרוייקט חדיש וייחודי ה"חברותא" - לימוד משותף עם עוד יהודי. התוכנית שמתאפשרת הודות לתמיכת קרן ראהר, ימסד את הקשר בין בני המשפחה, הקהילה ויחבר בין מליוני יהודים והכל סביב לימוד התורה. דקות אחדות לפני השעה אחת לפנות בוקר הסתיימת התכנית הארוכה של מוצאי שבת. נתונים תחת רושם המראות ומצוידים באוצר תוכן הדברים והרעיונות שנישאו הערב, עזבו השלוחים את מקום הכינוס לשעות אחדות של מנוחה עד הפצעת יום המחר, שעתיד להיות יום מלא וגדוש במיוחד בתכנית כינוס השלוחים העולמי.

ביום ראשון, עשרות האוטובוסים שהובילו את השלוחים בנסיעתם מהאוהל, פלטו אותם היישר מול .770 על פני כל אורך חזית הבניין ניצבת הפירמידה העומדת הכן לקראת התמונה המסורתית של צבא השלוחים. שעה ארוכה חולפת עד שהפירמידה כולה המורכבת מעשרות שורות אדם ניצבת חיה ונכונה לתמונה המיוחדת, שגם את מועד הנצחתה קבע הרבי כמסמרות בתכנית כינוס השלוחים העולמי.

במהלך הכינוס, 90 זוגות חב"דיים צעירים קיימו מגעים עם 40 שלוחים לקראת יציאה אפשרית לשליחות במהלך השנה הקרובה,

בערבו של יום ראשון החל מעמד הסיום של חמשת ימי כינוס השלוחים העולמי בניו-יורק, בארוע השתתפו למעלה מאלפים וחמש מאות שלוחים ותומכים. הנואם אורח בערב זה הוא מר מרשל גרוסמן מקליפורניה שמכריז קבל עם ועדה: "הדבר הטוב ביותר שארע לי בחיי, הוא הקשר המיוחד שיצרתי עם השליח בעירי הרב שלמה קונין". הקהל מוחא כפיים בהתלהבות.

האירוע נמשך עם מעמד ה'ראל-קאל' המסורתי, עם סרט מיוחד בהפקתJEM במיוחד עבור הבאנקעט ועם הופעתם של ילדי השלוחים שכמו כל שנה נערך עבורם כינוס נפרד. רק כשיוצאים מהמלון לאחר סיום הכנס, לעבר רחובותיה הסואנים של מנהטן, קולטים את האווירה והחום החסידי ומבינים: להבת האש העצומה שהדליק הרבי, לא תדעך.

גלריות מכינוס תשס"ה:

ברוכים הבאים
גלריה מהכינוס
גלריה נוספת

תמונות מיוחדות

גלריה מהבאנקעט

עוד גלריה מהבאנקעט
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן