קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|
תשס"ג: איך כינה מלך מרוקו את הרבי? ● פרויקט יומי
(יום ראשון, כ''ג חשוון תשע''ד)
בכינוס השלוחים העולמי ה-20 בשנת תשס"ג, שמעו השלוחים איך כינה מלך מרוקו את הרבי ● וגם: למה אמר הרבי לג'פרי כהן לא לעלות לארץ? ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשס"ג
השלוחים מכל העולם, יעשו מאמץ אדיר להשתתף בחגיגה השנתית לכבודם, ולכבוד המשלח. "אני מחתן בן בעוד שבועיים ועוד לא הכנתי תקציב לחתונה, אבל את כינוס השלוחים העולמי, אני לא אפסיד" מספר שליח אחד לכתב עיתון כפר חב"ד.

לאחר קבלת פנים, רישום והתארגנות נפנים איש איש לסדנאות המיועדות במיוחד עבורו. אחד הנושאים הקשורים לליבם של השלוחים בארץ הוא: "תאילנד: הקשר הישראלי", כאן דנים בעובדה שתרמילאים ישראלים פוגשים את חב"ד ואת השלוחים כאשר הם יוצאים לטיול לתאילנד, נפאל או יפן, וגם אחרי שהם מתוודעים לחב"ד כשהם חוזרים לארץ, הקשר עימם לא נמשך עם השלוחים בארץ. בנושא זה נאמו מספר שלוחים מארץ הקודש וכן הרב נחמיה וילהלם מתאילנד. הנואמים הציגו את הנושא על כל צדדיו אך נראה שהזמן לא הספיק כדי לקבל החלטות על צעדים מעשיים.

סמינריונים נוספים נערכו בבתי הכנסת בשכונה. אם לשפוט לפי ההשתתפות הערה בדיונים, כנראה שהסמינרים היו נמשכים עוד ימים ארוכים. בסמינר אחד נאם הרב שמעון לזרוב מטקסס תחת הכותרת 'איך מגייסים מיליון דולר'. סמינרים נוספים נערכו תחת הכותרת 'הרחבת אופקים על ידי הטכנולוגיה', 'חב"ד שעל הקמפוס' ועוד סמינרים מרתקים נוספים. אחד המושבים המעניינים עסק בשמירתם והגנתם של ילדים השלוחים מפני השפעות לא רצויות.

באחת הסדנאות דיבר הרב בערל לאזאר רבה של רוסיה. "ביקרתי לאחרונה באורנבורג", פתח הרב לאזאר "שאלתי ילד בבית ספר 'אור אבנר חב"ד' מדוע מתפללים, והילד ענה לי: כי הרב מיירס אמר. ומי ציווה על הרב מיירס? שאלתי. הרבי מילובאוויטש בשם הקב"ה, הוא ענה" הרב לאזאר סיפר גם על לבטיו לפני פגישה עם מלך מרוקו לפני שבועיים. "רק באמצע הפגישה התחוורה לי המטרה, כשהמלך כינה את הרב מנהיג היהודים".

בטרם החל טקס הבאנקעט, נערכה קבלת פנים מיוחדת ל'בעלי-בתים' והגבירים שהגיעו לעמוד לצד השלוחים שלהם, במהלכה שמעו דברי ברכה ותודה מהרב קרינסקי.

במהלך הבאנקעט הציג הרב קוטלרסקי את הפרוייקט הגדול של שנת השליחות החולפת: שלוחים לקמפוסים. הנדיבים לבית משפחת ראהר שמחפשים דרכים יצירתיות כדי לתמוך במפעל השליחות אמרו ש"שליח לאוניברסיטה שיש בה אלפי סטודנטים יהודיים, יכול לפעול רבות וההשפעה תחרוג מגבולות האוניברסיטה".

ג'פרי כהן תומך נלהב של חב"ד במרילנד ייצג את ה'בעלי-בתים'. בטון מצטנע סיפר איך התקרב ליהדות על ידי הרב קפלן השליח במרילנד שבהשפעתו ובהשפעת שיעורי התורה שלו החליטו הוא ואשתו להכשיר את הבית. "כשאשתי הרתה, שקלנו עלייה לישראל. ביקשנו ברכה מהרבי והתשובה כללה ברכות ללידה קלה, ובנוגע ללידה הרבי הוסיף: יהיה זה ראוי שתישאר בארצות הברית. רק היום אני מבין שהשליחות שלי היא כאן". כהן פירט את פעילויות חב"ד ומנה את משפחות השלוחים שפועלים במרילנד בסיועו.הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן