קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|תשס"ב: עוצמה חב"דית מול טרור עולמי ● פרויקט יומי
(יום שישי, כ''א חשוון תשע''ד)
כינוס השלוחים העולמי ה-19 בשנת תשס"ב, היה תשובה מוחצת לאירועי הטרור שפקדו את מנהטן חודשים ספורים קודם לכן ● וגם: מי האורח המיוחד שביקש מהשלוחים להתפלל לשלום עולמי? ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשס"ב
חודשים ספורים לאחר מתקפת הטרור הרצחנית על מגדלי התאומים, לא הרחק מעיי החרבות בלב מנהטן הפגועה וקרוב גם לעצרת האו"ם המכנסת נציגים מכל העולם, נועדו 1500 שגרירי הרבי בכינוס השלוחים העולמי וטיכסו עצה כיצד להאיר את העולם ולמגר את הרוע.

תשס"ב, זו השנה השמינית שהכינוס נערך בלי נוכחותו הגשמית של הרבי. תחושת הגאווה שמפעמת בקרבו של כל שליח על השתייכותו לצבא האדיר הז, אני מכסה על כאב הגעגועים המייסר וכולם מתחננים 'רצוננו לראות את מלכנו'.

בבוקרו של יום חמישי נפתחו הדיונים והסדנאות. ניכר שנעשתה מלאכת מחשבת על מנת שהדיונים והסדנאות לא יישארו במישור התיאורטי, אלא יהיה גם בעלי אופי מעשי. הנושאים רבים ומגוונים. מ'חסידות לעם' ו'שליח מצליח הוא משפיע מצליח' ועד ל'יום בחייו של שליח' וסדנא מיוחדת לשלוחים מישראל, המשיקה תכנית ייחודית לקשר בין שלוחים וקהילותיהם בחו"ל, לבין שליחי הרבי בארץ הקודש.

בשעת ארוחת צהריים, מנצל הרב קוטלרסקי את הזמן ועורך היכרות בין השלוחים לשלוחים חדשים כמו הרב סגל מפולטווה שהתקבל לקול ניגון 'הפולטוור ניגון', והרב גאוני מעטוף מהעיר קובה שביפן. כשהרב קוטלרסקי הציג את הרב מעטוף הרב ביקש מהשלוחים: "כל השנה הוא נמצא בחברתם של יפנים, ועתה הוא נמצא בחברתם של שלוחים, תנו לו את הדקות הללו..."

התרגשות רבה שררה באולם בו נערך הבאנקעט, כשהרב קוטלרסקי הודיע על השתתפותו של נשיא ארגנטינה במעמד, הודות להזמנתו על ידי ידיד מוסדות חב"ד בארגנטינה הנגיד אדוארדו אלשטיין.

הוא ניגש אל הדוכן לקול מחיאות כפיים סוערות של הקהל ואמר: "אני יודע שאתם קרובים אל אלוקים יותר מכל אדם אחר... אני רוצה לבקש מכם לנצל את המומנטום הייחודי הזה שתתפללו לפניו שהטוב והצדק ינצחו את הרוע והטרור המאיימים על שלום העולם".

הבאנקעט הסתיים בהקרנת סרט חדש מבית היוצר של JEM, "חלוצים". הסרט מוקדש לסקירה ויזואלית, מיוחדת במינה, על פעילות שלוחים ומוסדות חב"ד בארץ הקודש.

לאחר סיום הבאנקעט, נערכה התכנסות מיוחדת בחדר ישיבות צדדי. בחדר נאספו כמאה ועשרה שלוחים סביב שולחן אחד. המכנה המשותף לכל השלוחים האלה נעוץ בעובדה שהמממן העיקרי של פעילותם הוא ר' שמואל ראהר ובנו ר' יקותיאל.

בסדר מופתי קם כל שליח מציג את העיר בה הוא פועל ואת מספר השנים שהוא נמצא בשליחות. בסיום הסבב, נוטל ר' שמואל ראהר את המיקרופון, ובפשטות מדהימה מודה לשלוחים על שהם מזכים אותו להיות חלק מהפעילות הברוכה. את האירוע סיים הרב קוטלרסקי כשסיפר שכאשר היה באוהל יחד עם כל השלוחים, הוא הזכיר מספר אנשים בודדים. בין המוזכרים היו האב והבן למשפחת ראהר. "התפללתי", מספר הרב קוטלרסקי שהקב"ה ייתן להם מידו המלאה כי אני יודע שככל שיהיה להם יותר, כך יהיה יותר לשלוחים".| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן