קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|תשס"א: הכנות לקראת 'יום שכולו שבת' ● פרויקט יומי
(יום חמישי, כ' חשוון תשע''ד)
כינוס השלוחים העולמי ה-18בשנת תשס"א, נערך בסיסמת "שנת המאה" להולדת הרבי ● תשורה: תמונת הרבי מהדרכון ● וגם: מי הוא בן השליח שלא מתגעגע הביתה? ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשס"א
כאלף וחמש מאות שלוחים מכל רחבי העולם נאספו לכינוס השלוחים העולמי בשנת תשס"א, כדי לקבל בסופו את ההחלטה שלקראת שנת המאה לרבי, יגביר כל אחד את עבודתו ואת תרומתו לקידום העולם לקראת "יום שכולו שבת".

זר שניקלע לכינוס השלוחים, היה עלול להתבלבל. מאות רבנים מכל העולם, שמאחוריהם קהילות מפוארות, נמצאים במקום אחד ודנים בבעיות ייחודיות שמעסיקות רק שלוחים: החל מכיצד עדיף להתמודד עם רב רפורמי בקהילה ועד איך משיגים מקומות לינה בסמוך לאולמות הדיונים.

בין שלל הסדנאות, היתה אחת שמיקדה את תשומת הלב של השלוחים, ולאו דווקא מארץ ישראל, זאת היתה סדנה בנושא 'התגייסות לחיזוק העם והארץ' בהנחיית דובר חב"ד הרב מנחם ברוד, שהודיע על פתיחת מבצע 'וישבתם לבטח בארצכם'. במהלך הכינוס הוכרזו עוד מבצעים שקשורים לביטחון העם והארץ. הבעיות הבטחוניות, העסיקו את משתתפי הכינוס גם במושבים ודיונים נוספים. שלוחים ומשפיעים עלו ודיברו על מקומם של השלוחים במאבק למען ארץ ישראל השלימה.

ביום ראשון, בגשם סוחף, יצאו השלוחים לאוהל הקדוש. הרב קוטלרסקי פתח במילים שביטאו את תחושת כולם: "הנה הגענו כל השלוחים לאוהל רבינו כדי לומר: עשינו את שליחותך, אנו מבקשים שתהיה התגלות של משיח צדקנו".

הארגון המופתי בלט בכל פינה בכינוס. החל מהסדנאות ועד המושבים המרכזיים. טקס הבאנקעט החל בסדרת נאומים, עד שהגיע שיא האירוע - מעמד הראל ראל. הרב קוטלרסקי החל לקרוא בשמות המדינות עד שהגיע לישראל. כשכיבד את שלוחי ארץ ישראל, נעמד כל הקהל על הרגליים והחלו לשיר 'עוצו עצה ותופר' במשך דקות ארוכות.

כשהגיע תורה של רוסיה הביע המנחה הרב קוטלרסקי ביטויים חמים של תודה והערכה, שקצרו מיד תשואות רמות לנדיב ר' לוי לבייב "שבזכותו מתחוללת מהפכה אדירה במדינות חבר העמים וכולנו משגרים לו מכאן הצלחה רבה", גם כאן קם הקהל על רגליו ופצח בשירת 'ניעט ניעט נקאווא'.

לאחר שלב הנאומים הוקרן למשתתפים סרט מיוחד מבית JEM שנקרא 'הגחלת'. הסרט מספר את סיפורה של תנועת חב"ד תחת השלטון הסובייטי ועד לפעילות השלוחים ביהדות חבר העמים המתעוררת. בהקשר זה מעניין לציין את התשורה המיוחדת שקיבלו משתתפי הכינוס: תמונת הרבי בדרכון שהשתמש בו כשיצא מרוסיה בשנת תרפ"ח שהתגלה בסמיכות לימי הכינוס.

לאחר אתנחתא מוזיקלית קצרה, עלה אחד מילדי השלוחים – אברימי ציפל מיוטה וסיפר שבמדינתו יש 1200 יהודים ומתוכם 1196 אינם שומרים שבת. "המורה שלי מאוד נחמדה ובמקרה היא אמא שלי. כשאני בבית ספר, אני לא מתגעגע הביתה. אני רוצה להודות לרבי שנתן לנו את הכוח וקרא לכולם בפקודה לצעוד קדימה". עם סיום דבריו, נכנסו לאולם כ-300 ילדי השלוחים עם דגלי מדינותיהם בידם והקיפו את האולם תוך כדי שירת 'שלוחי אדוננו' אדירה, שסחפה את הקהל.

| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן