קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|פורד ופורים? מה הקשר
(יום ראשון, כ''א אדר תשע''ז)
את תחרות התחפושות של COL פספסנו בגלל אי התאמה ללוח הזמנים, אבל עדיין לא מאוחר להציג את התחפושת שלנו, "הגביר של שושן פורים".
ב"ה

מבטיחים שלא חשבנו בכלל על קשר בין פורים לאקספלורר, אבל מסובב הסיבות דאג שאת נסיעת המבחן על הג'מוס האמריקאי של פורד עשינו בדיוק בשושן פורים. כדי להשלים את האווירה קנינו בכמה שקלים אביזרים לתחפושת של גביר שעלו לנו ביוקר בהמשך...

האקספלורר האמריקאי הוא SUV ותיק שפעם בכמה שנים משדרג את האיבזור והעיצוב החיצוני וזו בדיוק הסיבה למפגש שלנו בפעם השנייה.

פורד היא לא חברה יוקרתית, הדגמים המוכרים והמוכרים הם הפוקוס פיאסטה וכו' אז איך הגענו לפורד שעולה 350.000₪? הסיבה נעוצה בארץ המוצא, מדובר בחטיבה האמריקאית שיודעת לייצר גם רכבי SUV מפנקים שהאקספלורר הוא לא הגדול שבהם. חלק גדול מהרוכשים שלו הם אנשים שהפרוטה מצויה בכיסם אבל לא מרגישים צורך לטפס למתחרים הגרמנים, בגלל אידאולוגיה או הפער במחיר. את זה רצינו לבדוק בנסיעת המבחן. הכנסנו את המפתח לכיס ויצאנו לדרך.

האקספולרר לא רק נראה ענק, הוא באמת כזה וזה מרשים. מתיחת הפנים האחרונה הוסיפה לו פנסי לד חזקים וגם עכשיו לא מדובר במישהו שבילה יותר מידי בבית הגי בשושן...

פתיחת הדלתות מאשרת לנו את מה שתמיד ידענו "שלאמריקאים אין גבולות"... והמרחבים כאן מזכירים חווה בטקסס... האקספולרר מגיע גם ברמות איבזור זולות יותר. אנחנו קיבלנו למבחן את הגירסה העשירה שמסבירה מחדש את הביטוי "כל טוב אמריקה".

כל דבר שניתן לכיוון ידני, באקספולרר מתופעל חשמלי. המושבים, ההגה, קיפול שורת המושבים השלישית ואפילו הדוושות... המושבים מחוממים מקוררים ואפילו יעשו לכם מסג' מפנק. ברצינות!

מערכת המולטימדיה בשיתוף של SONY ופורד מציגה מסך מחולק לארבעה אזורים שאחראים בין השאר על מערכת המיזוג, השמע והנייד. פורד לא זונחת את המתגים ותוכלו לתפעל את רוב המערכות על עיוור באמצעות פקדים פיזיים. זה אמנם נראה עמוס ולא הכי מעוצב בעולם אבל זה בהחלט בטיחותי יותר.

ברשימת עזרי הבטיחות יש לאקספלורר את בקרת השיוט המסתגלת (אדפטיבית בלע"ז) מערכת איתור על רכב בשטח מת ועוד. לא מספיק בעידן שבו יש למאזדה 3, שעולה שליש, יותר מערכות בטיחות.

בשורה האמצעית יש מרחב מספיק גם לנוסע שלישי (אף שציפינו ליותר מרכב אמריקאי), חלון גג כפול ושליטה על מערכת המיזוג.

השורה השלישית צנועה יותר ותתאים לנערים עד גיל 14. תא המטען הפתיע בגודלו וניתן לאחסן בו בקלות עגלה ומספר תיקים. סגירת תא מטען היא חשמלית וניתנת לפתיחה גם עם הרגל.

המנוע אמריקאי למהדרין. שש צילינדר ונפח של 3.5 ליטר, מספיק כדי לבצע המראות קצרות תוך כדי חיסול תא הדלק באותה מהירות. היציבות על הכביש תתאים ברוב המקרים, אבל אם תגזימו הוא עלול להתהפך, ישנה גם אזהרה מפורשת כזו על סוכך השמש!

כל הדבר הזה מרשים מאד ומסתבר שכניסה אקראית שלנו לשכונה חרדית בירושלים במהלך שושן פורים הוביל לריקון כיסים מהיר, אתם בטח מבינים שאף ירושלמי לא פספס את המציאה שנחתה משומקום וכמעט אף אחד לא התעלם. רשמנו באותו היום אמירות שנונות ועוקצניות, כך שדי מהר מצאנו את עצמינו ללא פרוטה וללא שום סוג שטר בכיסנו, (אפילו כרטיסי ביקור ושאריות מ"מ נלקחו...) לא עזר שום הסבר ושום תירוץ שהרי משנה מפורשת היא "כל הפושט....נותנים לו..." ובטח אם הוא נוסע "בכזה אוטו"...

סיכום: האקספולרר אינו מושלם כמו מתחריו מתוצרת גרמניה. אין לו את העידון והנדסת האנוש המושלמים אבל הוא מקבל אצלנו את הציון 9 והוא שווה כל שקל, למרות שגם זה לא מעט...


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן