קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|נואם מאפריקה בכינוס השלוחים תשנ"ו ● פרויקט יומי
(יום שישי, י''ד חשוון תשע''ד)
בכינוס העולמי ה-13 שנערך בשנת תשנ"ו, השלוחים שיצאו לאחר ג' תמוז היו אורחי הכבוד ● וגם: מי השליח שכתב והלחין שיר מיוחד לכבוד הכינוס? ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשנ"ו
בוקר יום חמישי, החלו השלוחים להתאסף בכל קצוות העולם לקראת כינוס השלוחים תשנ"ו שאמור להתחיל באותו ערב. למעלה מאלף שלוחים התקבצו, בסדר מופתי ובארגון מושלם של הוועד האחראי. בארוחת הערב נפגשים השלוחים לאחר שכבר אספו את תיק העבודה המהודר הכולל את תכניית הכינוס, חוברות לימוד מתורת הרבי וקובץ כתבות שפורסמו בשנה האחרונה על פעילות חב"ד.

לאחר דברי פתיחה של מנחה הכינוס הרב משה קוטלרסקי, התפזרו השלוחים לקבוצות קבוצות הדנות בנושאים שונים. בקבוצה אחת מדברים פעילות לסטודנטים, בקבוצה השניה על ניהול נכון וחסכון בזמן ובכסף ובקבוצה השלישית יושבים שלוחים מארץ ישראל ודנים כיצד לפעול בנושא שלימות הארץ שעומד באותה עת על הפרק.

כמו בשנה שעברה גם השנה נערך כינוס שלוחים מיוחד לילדי השלוחים. מדובר בילדים שרק פעם או פעמיים בשנה יוצא להם לראות ולהפגש עם ילדים חסידיים כמותם, עבורם זו חוויה מיוחדת. "אנחנו שלוחים מלידה", אמר אחד הילדים בפני 'מליאת השלוחים'.

על השמחה הגדולה שמאפיינת את כינוסי השלוחים, מעיבה הידיעה על פטירתו הפתאומית של הרב משה סלונים ע"ה, מהשורה הראשונה של שלוחי ופעילי חב"ד. בשעה שנקבעה מראש, נפסקו הדיונים וכל השלוחים יצאו לעבר 770 לחלוק כבוד אחרון לאחר המיוחדים שבחבורה.

לאחר שבת מברכים גדושה בהתוועדויות חסידיות ובדיבוק חברים אמיתי, התכנסו השלוחים לסעודת מלווה מלכה, שגם בה הושמעו נאומים חוצבי להבות מפי החוזר הרב יואל כהן ושלוחים מרכזיים מישראל, איטליה, ארצות הברית ומדינות נוספות.

ביום ראשון בבוקר נסעו כל השלוחים בשיירת אוטובוסים לעבר הציון הקדוש. סביב האוהל ובתוכו עמדו השלוחים דוממים. המעמד היה קשה, כאוב ומאוד מרגש. השלוחים ניגנו את ניגוני הרבי ולאחר מכן קרא אחד השלוחים את הפ"נ הכללי.

מעמד הבאנקעט החגיגי נערך בהשתתפות למעלה מאלף שלוחים ואורחים רבים שהוזמנו מראש. ראשון הדוברים במעמד המסורתי היה הרב שלמה בן טולילא, שליח הרבי בקינשסה בירת זאיר (היום, קונגו). די באזכור שמה של המדינה הנידחת במרכז אפריקה, כדי לסחוט מהקהל דקות ארוכות של מחיאת כפיים. בהמשך דיבר הנדיב דוד צ'ייס, שדיבר בנאומו על החובה לצעוד בדרכו של הרבי והתייחס למצב המדיני בארץ ישראל.

טקס ה'ראל קאלי' המסורתי, היה הפעם מרשים במיוחד לרגל השתתפותם של למעלה ממאה שלוחים חדשים שיצאו לשליחות אחרי ג' תמוז. המנחה הרב קוטלרסקי הקדיש להם כבוד מיוחד. במהלך הבאנקעט עלה השליח בטקסס הרב שמעון לזרוב ולימד את השלוחים שיר מיוחד שכתב והלחין לכבוד המעמד 'מיר זיינען שלוחים פון רבי'ן'.


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן