קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|כינוס תשנ"ז: לראשונה סדנא בנושא האינטרנט ● פרויקט יומי
(יום שבת, ט''ו חשוון תשע''ד)
כינוס השלוחים העולמי ה-14 בשנת תשנ"ז, נערך בסיסמת "א' שליח מיינער סאלדאט" ● לראשונה: סדנא ביחס השלוחים לאינטרנט ● וגם: כיצד עזרו השלוחים למומחה העולמי בגיוס כספים? ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשנ"ז
ביום חמישי החלו השלוחים מתקבצים. כל שליח מקבל תיק מהודר, עליו מוטבעת סיסמת הכינוס: 'א' שליח מיינער א סאלדאט' (שליח, חייל שלי). התיק כולל כרגיל, תכנייה מפורטת, חוברת משיחות הרבי על הכינוס, ושיעורי רמב"ם וחת"ת לימי הכינוס.

הפרק העיקרי של הכינוס מתחיל כבר בחמישי בערב. קבוצות קבוצות של שלוחים, יושבים ודנים בנושאים שונים הנוגעים לעבודתם, ולומדים איש מנסיונו של רעהו. סדנא אחת עוסקת במשיח וגאולה, סדנא אחת בנושא חינוך ילדים בערים ללא חינוך יהודי וסדנא נוספת בנושא שיעורי תורה. בסדנא זו סיפר הרב בן ציון ליפסקר רבה של ערד את הסיפור הבא:

"לפני כעשרים שנה ארגנתי בערד אירוע גדול, לאכזבתי הרבה הופיעו רק עשרה אנשים. הרב צבי גרינוואלד שהיה במקום, סיפר לי כי מעשה דומה אירע אצל אחד השלוחים הידועים שארגן אירוע, ציפה לקהל גדול ולבסוף הגיעו רק ארבעה אנשים. כשהשליח דיווח על כך לרבי באמצעות הרב חדקוב, שאל אותו הרב חדקוב האם בפי הארבעה שבאו? השליח ענה בשלילה וכשהרב חדקוב שאל מדוע, ענה – 'ערב שלם בשביל ארבעה אנשים?'. הרב חדקוב חזר ושאל לכמה משתתפים ציפה, והשליח ענה 'לפחות 400'. אמר לו הרב חדקוב 'לפעמים קורה שארבע מאות איש באים לאירוע ומצליחים להשפיע רק על ארבע מתוכם, ומה אכפת לך שרק אותם ארבעה באו מלכתחילה?"

סדנא מיוחדת וחדשנית במיוחד הוקדשה לנושא ניצול האינטרנט להפצת יהדות. במהלך הסדנא התקיים דיון מרתק. הרב יוסף יצחק קייזן שניהל את 'חב"ד באינטרנט', דיבר על החומר הרב בנושאי יהדות שהוא מעלה לאינטרנט. בדיון עלתה האפשרות לקירוב יהודים על ידי הדואר האלקטרוני וכן נחשפה תוכנה חדשה לשימוש באינטרנט שפותחה במיוחד עבור השלוחים.

אחד הרגעים המיוחדים בכינוס היה כאשר בסדנא לגיוס כספים, הובאו אב ובן, מומחים בעלי שם עולמי לגיוס כספים שאף כתבו ספרים רבים בנושא. לקראת סיום הרצאתו של הבן הוא אמר: "נראה שאני עזרתי לכם, אבל בעצם אתם עזרתם לי: היום הנחתי תפילין לראשונה בחיי". דבריו התקבלו בתשואות רמות של השלוחים, והרב פרץ גרינוולד מקליפורניה העניק לו זוג תפילין במתנה 'על מנת שתניח כל יום'.

במעמד הבאנקט, כאשר הרב משה קוטלרסקי קרא את שם העיר חברון במהלך ה'ראל-קאל' המסורתי, קמו השלוחים על רגליהם ופצחו בשירת 'עוצו עצה ותופר' (הימים, ימי דיונים מדיניים על עתידה של חברון). ההתלהבות הזאת קיבלה ביטוי גם במהלך כל ימי הכינוס כאשר שלוחים רבים ניגשו לרב ויקטור עטיה עודדו אותו ואף הציעו עזרה. הרב עטיה הפך למרצה מבוקש על נושא חברון במהלך ימי הכינוס, לשלוחים ולתושבי השכונה ואף מחוצה לה.

לאחר הנאומים בבאנקעט של שלוחים כמו הרב בערל לאזאר מרוסיה והרב יצחק לוונטל מדנמרק, דיבר הנגיד ג'ורג' לויד. הוא סיפר כי שש שנים קודם לכן, עבר בחלוקת דולרים אצל הרבי ובישר לו על פתיחת בית כנסת חדש "שיתפללו בו יותר ממאה יהודים ללא רקע יהודי". הרבי מיד מחה ואמר: "לך תודיע להם שיש להם רקע יהודי – הם בני אברהם, יצחק ויעקב".

| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן