קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|השלוחים בכינוס תשס"ד: "תודה לך רבי" ● פרויקט יומי
(יום ראשון, כ''ג חשוון תשע''ד)
בכינוס השלוחים העולמי ה-21 בשנת תשס"ד, כבר ניתן לראות דור של שלוחים שהם פירות עבודתם של שלוחים וותיקים ● וגם: למי אמר הרבי 'אני אעשה מה שאני צריך לעשות'? ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשס"ד
עשרים שנה אחרי אותו כינוס שלוחים ראשון בו השתתפו 66 שלוחים, הגיעו לכינוס השלוחים העולמי בשנת תשס"ד למעלה מ-2300 שלוחים. למרות הריטואל הכמעט קבוע שחוזר על עצמו שנה אחרי שנה, לא נס ליחה של ההתלהבות.

את עבודת השליחות האמיתית אפשר לחוש בשיחות הלא רשמיות, מחוץ לסדנאות והדיונים. שיחה שנקלטה באוזנו של כתב כפר חב"ד התנהלה כך:
- כמה ילדים יש לך?
- 160
למאזין מהצד זאת יכולה להיות שיחה מאוד תמוהה. רק מי שיודע שמדובר בשליח ראשי באחת הערים ברוסיה, יבין שהוא מדבר על ילדי בית הספר בעירו, שבו נפתחו השנה עוד שתי כיתות.

עשרים שנה אחרי, כבר ניתן לראות דורות של שלוחים זה לצד זה. לא רק שלוחים צעירים בגילם שיצאו רק לאחרונה לשליחות. כאן גם רואים את פירות השליחות, חוזרים בתשובה שנהפכו למפיצי אור היהדות ותורת חב"ד בעצמם.

ימי הסדנאות והכינוסים מתנהלים כמו בכל שנה, בסדר מופתי ובארגון מושלם. השבת גדושה בחוויות רוחניות, התוועדויות והתעמקות בשיחות ובמאמרי הרבי. בין לבין זוכים השלוחים לשמוע סיפורים על הרבי שמהווים שביבי אור עבורם.

ד"ר לארי רזניק שטיפל ברבי בתשל"ח סיפר: "בתקופה שאחרי האירוע בתשל"ח, אמרתי לרבי, שלא בריא בשבילו להמשיך ולומר שיחות, כפי שעשה באמצעות הטלפון. ובאמת ראו את זה בפירוש, שבשעה שהרבי דיבר, הלב לא היה בקו הבריאות. הרבי אמר לי: אתה רופא טוב ונחמד ויודע את העבודה, אבל אני אעשה מה שאני צריך לעשות..."

אירוע השיא, הוא כרגיל – הבאנקעט. כל אחד יושב במקום המיועד לו, על פי חלוקה ליבשות ולאזורים. "כמעט אין מדינה שיש בה יהודי, ואין בה שליח חב"ד", פותח הרב קוטלרסקי. בהמשך הוא מספר על שלוחים חדשים שאמורים לצאת למדינות חדשות כמו פינלנד וקרואטיה.

השליח הרב דוד איידלמן ממסצ'וסטס משתף את הקהל בזיכרונות מימי הבראשית של מפעל השליחות האדיר: "באותה תקופה התלונן הרבי שהוא רוצה לפתוח 18 מוסדות חדשים ואין לו את מי לשלוח, היום כבר אין בעיות מהסוג הזה..."

את הנאום המרכזי בכינוס נושא השליח הרב שלום משה פלטיאל מפורט וושינגטון: "השלוחים אינם 'מומחים להפצה'" אומר הרב פלטיאל וממשיך "וכשרונותיהם אינם ברוכים משל אחרים, סוד הצלחתם הוא שהם מביאים לעולם את הרבי".

את נאומו המלהיב הוא מסיים באמירת תודה לרבי. "תודה לך רבי, על שנתת לנו את האפשרות להיות שלוחים, על שרוממת אותנו טפח מעל חיי היום יום ועל שנתת לנו את הכוח לאהוב כל יהודי".


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן