קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הארץ: "סודו של הרבי" בראש רשימת רבי-המכר בישראל
(יום שישי, ח' סיון תשע''ג)
הספר "סודו של הרבי" מאת ד"ר יחיאל הררי, דורג במקום הראשון ברשימת רבי המכר, כך מדווח 'הארץ' ● ד"ר הררי הגיב ל-COL: "הופתעתי לטובה"  סודו של הרבי
חיים ברון

הספר "סודו של הרבי" מאת ד"ר יחיאל הררי, דורג במקום הראשון ברשימת רבי המכר ברשת חנויות הספרים "צומת ספרים".

בקטגוריית "עיון" במוסף 'ספרים' של עיתון 'הארץ', דורג הספר במקום הראשון והצליח להפתיע גם את ההוצאה לאור.

"אני שמח לראות שהציבור הרחב מקבל באהבה את הספר החדש, וצמא לקרוא ביוגרפיה על הרבי", הגיב ד"ר הררי בשיחה עם COL, "קיוויתי מאוד שזה יקרה, אבל הופתעתי לטובה שזה קרה כבר בשבוע הראשון. זה כמובן מוכיח שיש ביקוש גדול מאוד".

הספר "סודו של הרבי" מנסה לפענח את סודו של הרבי.

בהקדמה להספר, נכתב בין-היתר:
"הרבי מלובביץ', מנחם–מענדל שניאורסון, הפך את קומץ החסידים שנותרו לאחר השואה למעצמה חוצת גבולות ויבשות. עד היום דמותו מרתקת ומעוררת סקרנות לא רק בעיני חסידיו ואוהדיו. מה היה בו שקסם למאות–אלפים ברחבי העולם? מה סוד הכריזמה של הרבי, שמשך ומושך אליו כה רבים מכל שדרות החברה?

"השפעתו של הרבי מלובביץ' היא חידה. תקופת חייו הראשונה, עד שנעשה רבי, נחשבה בעבר אפופת סוד ומסתורין. היה ידוע שנולד ברוסיה, חי פרקי זמן בברלין ובפריז ורכש השכלה כללית רחבה, לצד ידע מקיף בתורה ובמחשבה היהודית לגווניה. אולם בשנים האחרונות נחשפו עשרות מסמכים חדשים והתכתבויות, השופכים אור חדש ואמין על קורות חייו בשנים האלה.

"בחלק השני של חייו בילה הרבי את רוב שעות היממה בחדר עבודתו בברוקלין וכמעט לא יצא משכונת הפרברים הניו–יורקית, פרט לביקורים בבית העלמין שבו נטמן חותנו. אולם דווקא בתקופה הזאת נעשה לרב המשפיע ביותר בעולם היהודי, שאחריו צבא של ממש.

"סודו של הרבי מבקש לפענח את סוד כוחו של הרבי מלובביץ'. הספר מזמין את הקוראים למסע שבמהלכו ייחשף מי הוא הרבי בעיני מאמיניו ומי היה באמת. מסע שבמסגרתו מתברר כיצד ליטש את תורתו רבת–הפנים ועד כמה השפיעה תורה זו על העולם היהודי בכללותו.

"יחיאל הררי כתב את עבודת הדוקטור שלו בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב (2005) בנושא משיחיות ורטוריקה קבלית ביהדות בת זמננו. הוא שימש עיתונאי, עוזר פרלמנטרי, יועץ תקשורת ויועץ מקצועי במשרדי ממשלה. כיום הוא מלמד בבית הספר לתקשורת במכללת ספיר ומרצה במגוון מסגרות בתחום מהמחשבה היהודית. ד"ר הררי חיבר חמישה ספרים העוסקים במחשבת החסידות".

סודו של הרבי - במקום הראשון. מוסף ספרים של הארץ
סודו של הרבי - במקום הראשון. מוסף ספרים של הארץ

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן