מערכת COL | יום ט"ו אב ה׳תשס״ה 20.08.2005

שרת החינוך מגבה את ראש העיר בהחלטה נגד חב"ד

ראש עיריית ראשון לציון מאיר ניצן נפגש השבוע עם מנהלי בתי הספר בעיר ובישר להם על ההחלטות החדשות שגיבש לדבריו עם ועדי ההורים בעיר. בין ההחלטות החדשות: מפקד בוקר בשעה 8 בבוקר, בו תיבדק נוכחות התלמידים, יונף דגל המדינה, ויושר ההמנון הלאומי. מנהל תלמוד-תורה 'אור מלכה' חב"ד בעיר ר' בנימין זילברשטרום הודיע חד משמעית לראש העיר כי הוא מסרב לקיים את מפקד הבוקר היומי. בתגובה הודיע ניצן כי לא יתקצב את בית הספר מהתקציב העירוני, וידרוש שכירות על מבנה בית הספר השייך לעירייה. "מי שלא מכיר במדינת ישראל ובסמליה, אין לו זכות להינות מתקציביה", אמר. הפרשה זכתה לחשיפה בעיתון 'ידיעות אחרונות' ובמספר מקומונים בעיר.שרת החינוך לימור לבנת גיבתה את ההחלטה וסיפרה כי "ראש העיר התקשר לספר לה על החלטתו, כולל ההחלטה שלא לתקצב את בית הספר של חב"ד, ואני אמרתי לו: "כל הכבוד, לך בדרכך זו, עלה והצלח". כתב COL מוסיף כי רב קהילת חב"ד בראשון לציון הרב מרדכי צבי דוברבסקי, העומד מאחורי היוזמה לפתוח לקראת שנה"ל הקרובה בית ספר לבנות נועד עם ר' בנימין זילברשטרום בכדי לדון בעניין. הרב דוברבסקי מסר ל-COL כי "הנושא בבדיקה". גורמים בעיר הביעו פליאה על מנהלי מוסדות החינוך החרדיים שהסכימו ל"גזירות" ראש העיר. מחזיק תיק החינוך החרדי בעיר ר' אריה כהן (ש"ס) אמר לראש העיר כי הוא לא יתן לפגוע בתלמוד-תורה 'אור מלכה', ויעמוד על כך שהתלמוד-תורה ימשיך להיות מתוקצב על-ידי העירייה.COL ימשיך לעקוב ולדווח * צילום הידיעה שפורסמה בעיתון 'ידיעות אחרונות' ובמקומון 'במקום' - ב'כתבה מלאה'
שרת החינוך מגבה את ראש העיר בהחלטה נגד חב
ת"ת 'אור מלכה' בראשל"צ. מימין: ר' בנימין זילברשטרום, שרת החינוך וראש העיר

 

הוסף תגובה
11 תגובות
1.
מזעזע
ט"ו אב ה׳תשס״ה
חבל חבל שכך מתנהגים
2.
מאיר ניצן ידיד חב"ד
ט"ו אב ה׳תשס״ה
עם ידידים כאלו , מי צריך אויבים ?
3.
לניצן
ט"ז אב ה׳תשס״ה
אם בראשון היתה שלוחה של איזה בית ספר ערבי משפרעם,בודאי שלא היית כופה עליהם את שירת ההמנון והנפת הדגל,היית מגלה הבנה סובלנות ופתיחות. אבל בגלל שאנחנו יהודים אז מותר לגזור עלינו גזרות שונות ומשונות. אגב,כשביקרת בשפרעם ,אולי ראית את הדגל מונף שם ואולי שרו לך שם את התקוה,?להם לא מורידים תקציבים כי להם מותר לא להכיר בסימלי המדינה,להם שרת החינוך לא מורידה תקציבים. מה שבטוח שאנחנו כבר מזמן לא מדינת היהודים.
4.
נראה את לבנת גבורה מול שרון
ט"ז אב ה׳תשס״ה
ר' בנימין, יישר כח גדול. לך לבג"ץ. ניצן מדבר שטויות. כל אזרח זכאי ליהנות מתקציבי המדינה, ללא קשר לדיעותיו עליה - משום שכספי המדינה משולמים מכיסו. תגיד לניצן שאתה מוכן לקיים מסדר, יום לאחר שהוא יתקיים בבתי הספר הערביים התוקצבים על ידי המדינה.
5.
איזה שטויות "ההפקרות הקיימת"
ט"ז אב ה׳תשס״ה
"ההפקרות הקיימת" קיימת בבתי הספר החילונים שלא יודעים חינוך מהו. בתור אחד שמכיר את הבי"ס מקרוב אני יכול להעיד שאפילו בהפסקות יש שם כללים של אי ריצה במסדרונות ועוד הרבה כללים שההנלה אוכפת. זה שיש שם אנשים בעירייה שלא סובלים את הצלחת הבי"ס זאת הבעיה הגדולה. בנימין עלה והצלח מחזיקים לך אצבעות!!
6.
האם הבנתי נכון?
ט"ז אב ה׳תשס״ה
האם "מי שלא מכיר במדינת ישראל ובסמליה" גם פטור מלשלם מיסים (הלוואי) שילכו למימון ההתנתקות, תיקצוב כנסיות, מסגדים ושאר המכירים במדינת ישראל (שכיב מרע) וסמליה?
7.
a shame
ט"ז אב ה׳תשס״ה
just like they did to the yemenite jews in the maaborot in the 1950's
9.
מה הקשר לפגישה עם הרב
ט"ז אב ה׳תשס״ה
לא הבנתי את הקשר בין פתיחת בי"ס לבנות לגזירה והפגישה עם בינימין זילברשטרום, האם זה אומר שהרב דוברבסקי מסכים לגזירה?
10.
"יד החסידים ומקושריו תהיה על העליונה"
ט"ז אב ה׳תשס״ה
שיפסיקו לחלק דגלים של מדינת ישראל, בגני חב"ד בראשל"צ, ואז לא יפלו עליהם גזירות כאלו.
11.
ניצנים של חלמאות
י"ז אב ה׳תשס״ה
לא קל לשער את צחוקם המתגלגל של כלל תלמידי רשל"צ לשמע ה"גזירה" שנחתה עליהם. ניצן עוד ידרוש מהם לשים כומתות על הראש,לענוד תג יחידה ואולי אפילו לעזור בפינוי... זקני עמי הארצות דעתם מתטפשת עליהם
12.
לאמץ את המסדר של "גן ישראל"
י"ח אב ה׳תשס״ה
ראיתי את הכתבה המעניינת של המסדר שנערך בקעמפ "גן ישראל". ואני קורא לראש עיריית ראשל"צ שלמה ניצן, לאמץ את המסדר בכל בתי הספר החילוניים בראשל"צ.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.