קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|ערב הכינוס העולמי, הנתון נחשף: 4,325 שלוחים, 86 מדינות
(יום שני, כ' חשוון תשע''ו)
בארה״ב וקנדה בלבד פועלים 960 מרכזים, וחב"ד היא כיום הגוף היהודי הגדול ביותר בצפון אמריקה ● השנה נפתחו לראשונה בתי חב"ד באנגולה, בגאנה, באיי הבתולה ובג'מייקה ● יו"ר מערך פעילות השלוחים, הרב משה קוטלרסקי: "שליחי חב"ד משמשים שגרירי היהדות במאבק נגד האנטישמיות והחרמת ישראל"  ערב כינוס השלוחים תשע"ו 
בסוף השבוע ייפתח בניו יורק הכינוס השנתי של שליחי חב"ד ברחבי תבל. בכינוס אמורים להשתתף כשלושת אלפים וחמש מאות משליחי חב"ד, ובמהלך ימי הכינוס יעסקו בסוגיות העומדות במרכז החיים היהודיים בעולם.

לקראת הכינוס מפרסם מרכז השלוחים העולמי נתונים על ההתפתחות הבלתי פוסקת של מפעל ייחודי זה, שאותו ייסד הרבי, כדי לקרב את לבבות ישראל לה' ולתורתו ולהעניק פינה יהודית חמה ליהודים בכל מקום על פני כדור הארץ.

מספרם הכולל של שליחי חב"ד ברחבי תבל עומד על 4325, והם מקיפים 86 מדינות ברחבי העולם. השלוחים מפעילים ברחבי העולם כ-3500 בתי חב"ד ומוסדות יהודיים. בארה״ב וקנדה בלבד פועלים 960 מרכזים, ומתברר שחב"ד היא הגוף המפעיל את המספר הגדול ביותר של קהילות בצפון אמריקה, והוא נתון במגמת עלייה מתמדת.

גם השנה הרחיבה רשת שליחי חב"ד את פרישתה למדינות חדשות. בשנה האחרונה נפתחו לראשונה בתי חב"ד באנגולה, בגאנה, באיי הבתולה ובג'מייקה.

בארץ ישראל פועלים 332 בתי חב"ד, המופעלים על-ידי כשש מאות שלוחים, והם מקיימים פעילות יהודית שוטפת לאורך השנה.

הרב משה קוטלרסקי, יו"ר כינוס השלוחים העולמי, אומר כי "חב"ד עומדת היום בחוד החנית בכל הקשור לפיתוח חיים יהודיים ברחבי העולם, וזאת על-ידי פעילות עקבית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים. במקומות רבים שלוחי חב"ד הם הקול היהודי היחידי באזורם, דבר שהופך אותם לשגרירי היהדות בכל הקשור להתעוררות האנטישמיות והתחזקות העוינות לישראל בעת האחרונה. שליחי חב"ד רואים חשיבות בהחדרת הגאווה היהודית, לצד מתן מידע לסטודנטים ולציבור היהודי בכלל, כדי לחזק את יכולתם לעמוד במתקפות עליהם".

מרכז התקשורת החב"די - COL, יעביר, כבכל שנה, סיקור מקיף ובלעדי מכל מוקדי הכינוס העולמי. היו עמנו.
בחסות:

בנקעט שלוחי הרבי, אשתקד
בנקעט שלוחי הרבי, אשתקד

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן