קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|נחסמה דרכו של הרב הלפרין לרבנות העיר ירושלים
(יום שישי, ה' טבת תשס''ה)
התנועה להגינות שלטונית דורשת לבטל תקנה שתוקנה לאחרונה לפיה לרב עיר לא יוכל להבחר מי שמלאו לו 65 שנה. ההיבט החב"די: הרב אברהם-מיכאל הלפרין, רב שכונת הגבעה הצרפתית בירושלים, וחבר בית-דין רבני חב"ד, לא יוכל להתמודד על תפקיד רב העיר ירושלים, בבחירות שיערכו בחודשים הקרובים. הרב הלפרין בן ה-67, נתמך על-ידי שורת רבנים ואדמו"רים רבים בירושלים.

בפניית התנועה לראש הממשלה, המחזיק גם בתפקיד שר הדתות, ליועץ המשפטי ולרבנים הראשיים, נכתב כי מדובר בתקנה שיש בה, בין היתר: אי סבירות, אי מידתיות ופגיעה בעקרון השוויון. מדובר בתיקון שתוקן לאחרונה בתקנות לבחירת רבני עיר, לפיו: "לא תוצג לועדת הבחירות מועמדותו לרב עיר של ´מי שמלאו לו 65 שנה´".
יצויין, כי לאחר פניית התנועה להגינות שלטונית בראשות ר' מרדכי אייזנברג הורה ראש הממשלה ליועץ המשפטי לממשלה לבדוק את התקנה החדשה בחוק.גיל הפרישה של רבני ערים הוא 75 או 80 מציינת התנועה, לכן קביעת גיל סף מקסימלי בפער של 10 או 15 שנים מגיל הפרישה "אינה סבירה". הגבלה זו מנוגדת למסורת ישראל "שהיא הנורמה המתאימה לפיה יש לבחון סוגיה זו".תיקון זה שנעשה, בסמיכות למועד הבחירות לרבני עיר בשתי הערים הגדולות במדינה, יש בו כדי "להטיל צל כבד על שיקול הדעת עד כדי חשש לשיקולים פסולים העומדים בבסיס החלטה כזו".יצויין, כי באם לא יתוקן החוק לא יוכל גם הרב ישראל-מאיר לאו, שכבר מלאו לו גיל 65 לא יוכל להתמודד למשרת רבה של תל-אביב.עו"ד נחמה ציבין אמרה כי "התנהגותו של ראש הממשלה מזכירה שוב את השיטה הנילוזה שרבנים נבחרים לפי קשרים ולא כישורים וכי התקנה החדשה אין לה אחיזה לא מבחינה הלכתית ולא מבחינת המשפט החוקי והמנהלתי. אם זו דעת ראש הממשלה הרי יקום נא ויראה דוגמא אישית ויתפטר, מאחר והוא כבר בן 74".

הרב אברהם-מיכאל הלפרין זוכה לתמיכת רבנים ואדמו"רים רבים בירושלים
הרב אברהם-מיכאל הלפרין זוכה לתמיכת רבנים ואדמו"רים רבים בירושלים

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. חוצפה!
(2004-12-17 18:46:00)
אגב, מי שהוא יודע בן כמה אפרתי?
2. רבנות תל אביב
(2004-12-17 20:00:49)
האם בכך נחסמה גם דרכו של הרב אשכנזי לרבנות בתל אביב?
3. ודרכו של הרב ירוסלבסקי לא נחסמה?
(2004-12-19 04:23:52)
מעניין


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן