קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הרבנית אליהו מגלה: כך סיפרתי לבעלי על ההסתלקות ● מצמרר
(יום שישי, כ''ה סיון תשע''ב)
הרבנית צביה אליהו העניקה למוסף 'משפחה חסידית' של 'כפר חב"ד' ראיון נדיר וראשון מסוגו, לרגל יום הסתלקותו השני של בעלה הגדול ולקראת היום הקדוש ג' בתמוז ● הרבנית אליהו מגלה איך סיפרה לבעלה על הסתלקות ● הרב, כאילו קרא את מחשבותיה של הרבנית, הרים עיניו השמיימה. הרבנית ניסתה להודיע לרב בשפת הסימנים – והוא מייד שאל אותה: "זהו? אחרי הכל?". הרבנית השיבה בחיוב. "נוסעים, ללא שהיות", אמר ללא שהיות הראיון המלא יתפרסם בשבוע הבא ● לפני כולם במרכז התקשורת החב"די - COL: קטעים נבחרים  לסיפור המלא
מאת חיים ברון

בעקבות יום הסתלקותו השני של הגאון המקובל רבי מרדכי אליהו זצ"ל, ולקראת היום הקדוש ג' בתמוז – העניקה הרבנית צביה אליהו, אשת-חבר של הרב אליהו, ראיון נדיר ומיוחד למוסף 'משפחה חסידית' של השבועון 'כפר חב"ד', על בעלה הגדול ועל הקשר המיוחד, בל יינתק, שהיה בינו לבין הרבי.

הראיון המלא והמרתק יתפרסם בשבוע הבא, אולם כאן ב-COL, אנו מתכבדים להגיש קטעים נבחרים מהכתבה מאת א.ש. רחלזון.

"הרבי האבא ואני הבן"...

הרבנית אליהו מספרת כי הקשר הראשון של הרב אליהו עם הרבי, התחיל ב'אתערותא דלעילא'.

"הייתה לנו שמחה משפחתית בבית, ולפתע נכנס יהודי שסיפר כי הוא שליחו של הרבי מליובאוויטש והביא עמו בקבוק משקה, שהרבי שלח במיוחד לרב.

"ההתלהבות הייתה גדולה", נזכרת הרבנית, "וה'משקה' חולק בין המסובים בכפית, ולמרות שהיה זה בקבוק קטן – הוא הספיק לכולם.

"הרב העריץ מאוד את הרבי", היא מספרת, "'הרבי הוא האבא, ואני הבן', התבטא פעם הרב על הקשר המיוחד שהיה לו עם הרבי".

"נוסעים, ללא שהיות!"

הרבנית מגלה כיצד הגיע הרב אליהו באותו יום מר ונמהר, ג' בתמוז תשנ"ד, לאוהל הקדוש, ממש עם סוף מסע הלוויה.

"לפני שבת הגענו לארצות הברית ומיד עשינו את דרכנו לס. פרנסיסקו, לאחי הרב שלום עזרן, שאירגן 'דינר' ביום ראשון שאחרי, למניעת ההתבוללות לילדים יהודיים.

"ביום ראשון בבוקר", ממשיכה הרבנית לספר, "הרגשתי שמסתירים ממני משהו. הייתי בטוחה שקרה משהו אולי בארץ-ישראל. כששאלתי על כך – השיבו לי כי הכול בסדר. לא וויתרתי", אומרת הרבנית. "ניגשתי לגוי המנקה, ושאלתי אותו אם שמע חדשות, מהו שקשור בעולם היהודי".

הגוי, התפלא למשמע השאלה ודווקא מפי הרבנית: "לא שמעתם? הרבי מליובאוויטש"...

הרבנית נחרדה, היא הבינה שבעלה הרב חייב לדעת על כך ובמהירות. באותה שעה היה הרב באמצע תפילת שחרית בבית-הכנסת, והרבנית פנתה מייד לעזרת הנשים בתקווה שבעלה הרב, שהיה באמצע התפילה, יסתכל לכיוון שלה, והיא תמסור לו את ההודעה המעציבה, "לא היה לי ספק", אומרת הרבנית, "שהרב יבקש לנסוע מייד ל-770".

הרב אליהו, כאילו קרא את מחשבותיה של הרבנית, הרים עיניו השמיימה. הרבנית ניסתה להודיע לרב בשפת הסימנים – והוא מייד שאל אותה: "זהו? אחרי הכל?". הרבנית השיבה בחיוב.

"נוסעים", אמר הרב, "ללא שהיות". גיסו, הרב עזרן ניסה לשכנע את הרב להישאר לדינר שלכבודו הגיע, ומתקיים הערב. "מחר תוכלו לנסוע, לעלות לציון. ניו-יורק סגורה ומסוגרת!", ניסה הרב עזרן.

"אתה חושב שמשמיים הביאו אותנו לכאן עבור ה'דינר' שלך? דע לך שהגעתנו לכאן, הייתה בהשגחה-פרטית כדי להשתתף במסע ההלוויה של הרבי!

"אתה היית השליח שבזכותך אני כאן ביום הזה". הרב אליהו הרעיף על גיסו ברכות למכביר והבטיח לו שה'דינר' יהיה מוצלח.

הגאון המקובל רבי מרדכי אליהו צריך להגיע בזמן ללוויה, גם מלאכי מעלה, וגם 'מלאכי' מטה – מתגייסים למשימה.

שעת הלוויה פורסמה בכלי התקשורת, והרבנית הבינה שהם לא יגיעו בזמן. "אולי תתקשר למזכירות הרבי, שידחו בכמה שעות את מסע הלוויה, כך שיוכלו עוד הרבה אנשים להגיע מכל העולם".

"הסירי דאגה מלבך, אנחנו נגיע בזמן!". הרבנית שהכירה היטב את הרב, ידעה שכך יהיה, למרות שמחוגי השעון, ניסו להוכיח אחרת...

"כאשר נחתנו בניו-יורק", מספרת הרבנית, "אני מבחינה בתדהמה בשעון, ומסתבר שנחתנו שעה וחצי לפני המועד המשוער!".

עכשיו היה תורם של משרתי מטה להביא את הרב אליהו במהירות, לציון הק'. משטרת ניו-יורק עודכנה ממזכירות הרבי על בואו של הרב אליהו, ואלה פילסו עבורו במהירות את הדרך כך שהגיע בדיוק בשעה שהארון הגיע לבית-החיים במונטיפיורי...

למעלה: הרב אליהו אצל הרבי. למטה: מסע ההלוויה (צילומים: ארכיון)
למעלה: הרב אליהו אצל הרבי. למטה: מסע ההלוויה (צילומים: ארכיון)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן