קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|כשהרבי ביקש: לצרף את בתי הספר של ה"רשת" לממ"ד
(יום רביעי, כ''ג סיון תשע''ב)
במהלך וועידת המנהלים של אגודת חסידי חב"ד בארה"ק עלתה השאלה האם על מוסדות החינוך של חב"ד להישאר בחינוך הממלכתי דתי או שמא לעבור לרשת חינוך אחרת? ● בספר החדש "אוצר החסידים - אישיותם ומשנתם החסידית של משפיעי חב"ד בארץ הקודש" מספר הרב מרדכי שמואל אשכנזי כי הרבי הורה לסבו, הרב אליעזר קרסיק, לצרף את בתי הספר של ה"רשת" לחינוך הממלכתי דתי מבלי לגלות מי הורה זאת  לסיפור המלא

כתב COL

במהלך וועידת המנהלים של אגודת חסידי חב"ד בארה"ק עלתה השאלה האם על מוסדות החינוך של חב"ד להישאר בחינוך הממלכתי דתי או שמא לעבור לרשת חינוך אחרת?

בספר החדש "אוצר החסידים – אישיותם ומשנתם החסידית של משפיעי חב"ד בארץ הקודש", מספר הרב מרדכי שמואל אשכנזי כי הרבי הורה לסבו, הרב אליעזר קרסיק, לצרף את בתי הספר של ה"רשת" לחינוך הממלכתי דתי מבלי לגלות מי הורה זאת.

הספר מגולל את השפעתם החסידית של גדולי המשפיעים בארץ הקודש, בהם: הרב אלתר שימחוביץ', הרב זלמן משה היצחקי, הרב מיכאל דבורקין, הרב שאול דובער זיסלין, הרב משה גוראריה, הרב שלמה חיים קסלמן, הרב חיים שאול ברוק, הרב אברהם מאיור, הרב אליעזר קרסיק, הרב עזריאל זעליג סלונים, הרב מנחם מענדל פוטרפס ועוד ועוד.

הספר יצא לאור על-ידי הוצאת הספרים "חזק", ונערך על-ידי הרב יוסף אשכנזי. הרבנית סימה רלב"ג סייעה בהדפסתו, והוא משמש נר זיכרון לבעלה, הרב יהוסף גדליה רלב"ג ע"ה.

הספר כולל אף חשיפות רבות, הנוגעות לחסידות חב"ד במשך הדורות. הננו מתכבדים לפרסם את הקטע הבא, המלמד על הוראתו של הרבי לצרף את בתי הספר של ה"רשת" לחינוך הממלכתי-דתי:

הרה"ג ר' מרדכי שמואל אשכנזי מספר:

"התקשרותם של החסידים מתל-אביב לרבי, צלחה ניסיונות קשים מנשוא. סבי, הרה"ח ר' אליעזר קרסיק, ספג עלבונות ומרורים, למען כבודו של הרבי. הוטחו בו האשמות שונות על לא עוול בכפו, אולם הוא אצר את פיו כדי למלא את המשימות שהוטלו עליו. לדוגמה:

"הרבי הורה לסבי באיגרת חשאית, לצרף את בתי הספר של ה"רשת" לחינוך הממלכתי דתי - מבלי לגלות מי הורה זאת. קיום ההוראה בשלמותה גרר חצים רבים לעבר סבי, מצדם של חסידים שתמהו על צעדיו. רק כעבור זמן רב נודע מקורה של ההודעה.

"כך גם באסיפה מסוימת שהתקיימה בכפר-חב"ד, הואשם סבי על-ידי אחד המשתתפים בהאשמות שונות, עד שנאלץ לנטוש את המקום בבושת פנים. הוא דיווח לרבי על האירוע, והדגיש, כי הדבר לא ירתיעו מהמשך מילוי המשימות שהוטלו עליו. הרבי שיבחו על כך, בכתב יד קודשו, באיגרתו הקדושה אליו לקראת ראש השנה תשי"ב:

תשואות חן על שהעביר על מדותיו בענין.. ושכרו גדול מאוד.


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן