קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|ראש-העיר ניו-יורק בהדלקה המרכזית במנהטן
(יום רביעי, כ''ט כסלו תשס''ז)
מידי יום משתתפים בהדלקת החנוכייה הגדולה בעולם במנהטן המוני אנשים וכלי-תקשורת רבים צובאים על המקום ■ אתמול (שלישי) השתתף בהדלקה ראש-העיר ניו-יורק, מר מייקל בלומברג ודיבר בין-היתר על ארץ-הקודש ■ "אין מקום לפשרות. צריכים להבטיח הגנה מלאה לכל אזרח", אמר בלומברג ממרומי החנוכייה ■ צוות COL בניו-יורק בדיווח מלא לסיפור המלא
מידי יום משתתפים בהדלקת החנוכייה המרכזית במנהטן המוני אנשים. ביום ראשון, נר שלישי של חנוכה, כובדו כל הנאספים בלביבות חמות "הייסע לאטקעס" לכבוד חנוכה. אצל המונים נהפך יום ראשון דחנוכה "כחובת גברא" להשתתף בהדלקת המנורה הגדולה בעולם ולטעום "הייסע לאטקעס" ברחבת השדרה החמישית. "אין לכם מושג מה זה פועל, זה הקידוש-השם הכי גדול בעולם", אמר יהודי שמקפיד להגיע לפחות פעם אחת בכל שנה.

בהדלקת החנוכייה נעזרים בשלושה מנופים: מנוף אחד של "קון אדיסון" ושני מנופים נוספים משני צידי המנורה. המנוף השלישי מתחיל לפעול מהנר החמישי והלאה. המנופים משני צידי החנוכייה מבטיחים שקהל גדול של מדליקים יוכל לעלות ל"מרומי החנוכייה" ולהדליק משם.

"כשראיתי את המחזה הכי נהדר ששלושה מנופים עם יהודים מתרוממים בבת אחת להדליק את החנוכייה הגדולה בעולם בשדרה החמישית אמרתי לעצמי שאכן אלו ימות המשיח", אמר יהודי שבא עם קבוצתו להיות נוכח בהדלקה.  

"מוסיף והולך"

מה שנתווסף השנה, ובאופן של "מוסיף והולך", הוא הקהל הגדול מכל שכבות העם היהודי שבא ועמד, כל ערב, לחזות ולהיות חלק מההסטוריה היהודית, גאון יעקב וגאון ישראל. כמו-כן באו גם קבוצות שלימות של תיירים מכל העולם להיות נוכח בשעת הדלקת המנורה.

לפני הדלקת המנורה הדגיש הרב שמואל-מנחם מענדל בוטמן, מנהל 'צעירי אגודת חב"ד' המרכזית, את דברי הרבי שכל יום צריכים להתחזק יותר וללמוד לקח מנרות החג להיות מוסיפים והולכים. "הרבי גם מלמד אותנו שכשאנחנו מסתכלים על המנורה שכל יהודי מברך לא נראה אותה כמנורת העבר רק כמנורת העתיד –המנורה בבית המקדש שתודלק בבוא הגאולה תיכף ומיד ממש", אמר. 

ראש-עיריית ניו-יורק, מייקל בלומברג ("אצלנו הוא מרדכי בלומבערג", אמר הרב בוטמן) בא להדליק המנורה הגדולה בתבל. "זה אירוע שאני לא יכול להחמיץ" אמר ראש-העיר. "צר לי שאבא שלי לא הספיק לראות את זה", אמר בערגה. 

כמו-כן דיבר על הפעולות הנשגבות שעושים אנשי חב"ד בעולם ועל היחס החם שיש לו עם תושבי קראון-הייטס. "אני רוצה להודות לידידי הרב בוטמן על הזמנתו ועל ידידותו", אמר. 

ראש-העיר דיבר בחמימות רבה "כידיד ותיק". כשדיבר על ארץ הקודש אמר בפאטוס "אין מקום לפשרות צריכים להבטיח הגנה מלאה לכל אזרח".

קידוש השם בממדים עולמיים

יש לציין, כי השנה ראו את העניין של "מוסיף והולך" בפרסומי ניסא של המנורה. לא רק שכלי-התקשורת העולמיים, האלקטרוניים, הטלוויזיה והרדיו הירבו לדווח עליה, אלא גם מקורות חדשים של אתרי ההון כמו גוגל ו"מוני וואטש" המדווחים על הבורסה ועל כספים והון דיווחו, ובהרחבה, על המנורה.

שתי תחנות הרדיו המובילות בניו-יורק: 'דאבליו איי-ען-עס', ו'דאבליו-סי-בי-עס' שידרו שידורי חג במשך ימי החנוכה, בהם מוסר הרב בוטמן את עידוד הרבי שכל אחד ויחיד ישתתף בהדלקת נר חנוכה בביתם הפרטי.

הרב בוטמאן הודה לקון אדיסון ולעיריית ניו-יורק והדגיש את הזכות הגדולה לקחת חלק בהפצת אור הקדושה ואור המנורה שמאירה את חשכת הגלות, ואורותיה יקבלו-פנים את אורו של משיח כשהרבי יוציא אותנו מהגלות תיכף ומיד ממש.

ידידות חמה עם תושבי קראון-הייטס. מר בלומברג בהדלקת החנוכייה. לצידו: הרב בוטמן
ידידות חמה עם תושבי קראון-הייטס. מר בלומברג בהדלקת החנוכייה. לצידו: הרב בוטמן| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן