התיעוד נחשף: רגע הפיצוץ בבניין בית-חב"ד באשדוד ● וידאו
מצלמות האבטחה המוצבות דרך קבע בסמיכות לבית-חב"ד בעיר אשדוד, תיעדו את רגע הפיצוץ, כשטיל גראד חדר אל-תוך דירת מגורים, בבניין בו שוכן בית-חב"ד ● בנס גדול, לא היו נפגעים וחיי הדיירים ניצלו ● הרב יוסף-יצחק פרידמן, מנהל בית-חב"ד, נכח בבניין ברגע הפיצוץ ● בראיון וידאו בלעדי למרכז התקשורת החב"די - COL, הוא משחזר: "שמענו פיצוץ אדיר. כל הבניין רעד, הזכוכיות התנפצו, הקרמיקה נפלה לקרקע. יצאנו החוצה וראינו הרס גדול" הרב יוסף-יצחק פרידמן

נס עצום באשדוד: טיל נחת בבניין בית-חב"ד, הדיירים ניצלו 

(יום ראשון, ד' כסלו תשע''ג)

מאת שמוליק סופר

הרב יוסף-יצחק פרידמן, אחד משלוחי הרבי לעיר אשדוד, מספר בראיון מיוחד ל-COL על הרגע בו ספג בניין מגורים בעיר, בו שוכן בית-חב"ד, פגיעה ישירה של טיל גראד, בעיצומו של יום השבת. אמש (מוצאי-שבת), חשפנו תיעוד בלעדי, הממחיש את עוצמת הנס.

בבית-חב"ד שהו באותה-עת מספר מתפללים. כולם ניצלו, בניסים גלויים.

"בשבת האחרונה רוב בתי-הכנסת באשדוד היו סגורים בהוראת ראש-העיר ופיקוד העורף", מספר הרב פרידמן בראיון וידאו, "בית-הכנסת היה מאוד פעיל בשבת, לאחר שהגיעו אליו מתפללים רבים שלא מצאו בית-כנסת פתוח. התפילה התקיימה כרגיל ולאחריה נערכה התוועדות חסידית שהייתה גם 'קבלת פנים' לשלוחי הרבי שחזרו מכינוס השלוחים".

הרב פרידמן ממשיך ומספר: "אחרי ההתוועדות, נשארו מתפללים בודדים בבית-הכנסת. כשהיינו בדרך החוצה, נשמעה האזעקה. נכנסו מיד למרחב המוגן, על-פי ההוראות של פיקוד העורף. במקום לשמוע את ה'בום' שאנחנו רגילים לשמוע, שמענו פיצוץ אדיר. כל הבניין רעד, הזכוכיות התנפצו, הקרמיקה נפלה לקרקע. יצאנו החוצה וראינו הרס גדול. עלינו לדירת המגורים וראינו שברוך השם לא היו נפגעים".

מצלמות האבטחה הפועלות במקום דרך-קבע, תיעדו את רגעי הפיצוץ ואת מנוסת המתפללים. "רק שעות לאחר-מכן התחלנו לעכל את גודל הנס", הם סיפרו.

בהמשך ראיון הוידאו ל-COL, מספר הרב פרידמן על שגרת החיים ועל השבת שעברה עליהם.

לצפייה בוידאו לחצו על כפתור ההפעלה, או על האופצייה הנוספת:


לא מצליחים לצפות? לחצו כאן


(צילומים: מתוך הוידאו, צילום וידאו ועריכה: שמוליק סופר, COL)
(צילומים: מתוך הוידאו, צילום וידאו ועריכה: שמוליק סופר, COL)

תגובות לכתבה
אין כרגע תגובות לכתבה זו